המיליארדר היהודי, אדמונד ספרא, העביר מסר ברור להפועל ת"א, לפיו הוא עדיין מעוניין ברכישת הקבוצה. ספרא שיתף בימים האחרונים את מקורביו: "אני מעוניין לרכוש מיידית את הפועל ת"א, אך ממתין לסגירת החובות של מאיר תושב".
כזכור, לפני פחות משבועיים ספרא ודיוויד מינצברג, ראש קבוצת הבעלות הנוכחית של הקבוצה, פרסמו הודעה משותפת, והצהירו כי הם "החליטו במשותף להשהות את המו"מ כדי לתת זמן נוסף לפתרון החובות של קבוצת הבעלות הקודמת למועדון".
1 צפייה בגלריה
דיוויד מינצברג אדמונד ספרא
דיוויד מינצברג אדמונד ספרא
דיוויד מינצברג אדמונד ספרא
(צילום: עוז מועלם, Patrick McMullan / Getty Images)
לאחר שמרבית החובות כבר הוצגו בפני תושב, חלק מקבוצת הבעלים הקודמת, מינצברג הפציר בימים האחרונים ממנו לעשות מאמץ אמיתי להתקדם בתהליך המכירה לבעלות חדשה. תושב ביקש למסור תשובה רק ביום חמישי, מה שמעכב את ההתקדמות מול ספרא.
מי שעוד ממתין להתפתחויות בנוגע למכירת המועדון הוא בעלי קבוצת הכדורסל, עופר ינאי שעדיין מבצע בדיקת נאותות, וממתין לסיום העונה אחרי עליית הקבוצה אתמול לגמר הפלייאוף. רק במידה ויראה כי העסקה עם ספרא לא יוצאת לפועל, הוא ייכנס לעניינים.
בריאיון הבלעדי שקיים דיוויד מינצברג עם ynet, אמר האמריקאי: "לפני שנודע לי על ההתעניינות של אדמונד, כבר הייתי מרוכז בחיזוק הבעלות ושוחחתי עם אנשי עסקים משמעותיים על השקעה אפשרית. למועדון הזה יש פוטנציאל גדול ועדיין יש לו - למרות הכישלונות העונה. אם מסיבה כלשהי לא תהיה עסקה עם אדמונד, סביר להניח שמישהו אחר יבוא לבד או יצטרף אלינו. גם אם מסיבה כלשהי זה לא יקרה, נמשיך להשקיע במועדון בעונה הבאה וגם אחריה".
אחרי שמועות רבות על חוסר המסוגלות של מינצברג לשלם את שכר חודש מאי, השחקנים קיבלו מספר ימים לפני המועד את מלוא שכרם, כשבקבוצה ממתינים לחזרתו של המאמן מסאי דגו מחופשה פרטית על מנת להתחיל להחתים שחקנים באופן רשמי.
בן שמעון: "בלארוס נבחרת טובה, זה משחק אחר"
(באדיבות ONE)