בעולם אידיאלי, חלוץ הפועל פ"ת איתי שכטר היה מכנס בסיום העונה הנוכחית מסיבת עיתונאים ומודיע על פרישה מכדורגל אחרי קריירה מפוארת, במהלכה שיחק ב-11 קבוצות וזכה בלא פחות מ-13 תארים. לפחות כך תכנן השחקן לפני מספר חודשים, כשחתם במדי העולה החדשה מהלאומית.
אבל למציאות הייתה תוכנית אחרת עבור הסקורר בן ה-37, שהחל את הקריירה אי שם ב-2005 במדי הפועל נצרת עילית (הרבה לפני שהפכה לנוף הגליל). לפני כעשרה ימים, ואחרי ששותף בסך הכל ב-18 משחקי ליגה (בעיקר כמחליף) וכבש שער אחד בלבד (לשערה של האקסית הפועל ת"א), הוא נפצע וסיים את העונה. ההודעה הרשמית שהייתה אמורה לצאת בעוד כחודש וחצי, נקבעה להיום (חמישי), ושכטר, לא הסתיר את ההתרגשות.
4 צפייה בגלריה
איתי שכטר
איתי שכטר
שכטר בהודעת הפרישה
(צילום: שמוליק דודפור)
בדמעות: איתי שכטר הודיע על פרישה מכדורגל
(באדיבות ONE)
"זה סיפור טוב, סיפור אמיתי", אמר שכטר בדמעות. "על חלום שהתגשם עבור ילד קטן מפרברי הצפון. חייתי אותו ביישוב הקטן רמת ישי בימים ובערבים כשבעטתי פעם אחר פעם לשער חשוף, בעיטה אחר בעיטה. במשך כמעט 20 שנה אני שחקן מקצועי. שיחקתי בליגת העל, בליגה הגרמנית, האנגלית והצרפתית ובנבחרות ישראל. זכיתי לייצג את ישראל בליגת האלופות. קידשתי שם שמיים על אדמת אוסטריה כשהוצאתי כיפה נגד אחרי השער נגד רד בול זלצבורג והרגשתי שסגרתי מעגל עם סבי ניצול השואה.
4 צפייה בגלריה
איתי שכטר
איתי שכטר
אליפויות משני צדי הכביש של ת"א. שכטר בצהוב
(צילום: עוז מועלם)
“על כל יום מהמסע הזה אני מוקיר תודה. כולכם גדלתם איתי, שמחתי איתי בניצחונות ובשערים, בכיתם איתי בהפסדים וברגעים הקשים. אתם האוהדים חלק מהמסע הזה. המעבר מקבוצה אחת לאחרת אף פעם לא היה קל. השתדלתי להשאיר חותם בכל מקום אליו הגעתי, נתתי לכל מועדון הכל. לא משנה איזה צבע חולצה לבשתי, האהבה שלי לאוהדים תמיד הייתה כנה.
"חשבתי על הרגע הזה הרבה ופחדתי לממש אותו. הלב רצה להמשיך, אבל הגוף סימן אחרת. בכל מקום שהייתי השתדלתי לעשות את המשחק הזה יותר שמח, תמיד אהיה חלק מנוף הכדורגל".
שכטר, גדל במחלקת הנוער של הפועל חיפה והפך את סחיטת הפנדלים לאמנות (הכי הרבה ליגת העל - 35), נועל קריירה כמעט אייקונית, כשהפך לאחד השחקנים הבודדים שלבשו את מדי כל חמשת הקבוצות הגדולות של ישראל – מכבי ת"א, מכבי חיפה, הפועל ת"א, בית"ר ירושלים והפועל באר-שבע.
4 צפייה בגלריה
איתי שכטר כיפה
איתי שכטר כיפה
הכיפה האדומה נגד זלצבורג
(צילום: AP Photo/ Kerstin Joensson)
4 צפייה בגלריה
איתי שכטר במדי קייזרסלאוטרן נגד פרייבורג ויוליאן שוסטר
איתי שכטר במדי קייזרסלאוטרן נגד פרייבורג ויוליאן שוסטר
במדי קייזרסלאוטרן
(צילום: Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images)
ב-19 עונות כבש שכטר 147 שערים (בכל המסגרות) מתוכם חמישה בנבחרת ישראל (במדיה רשם 27 הופעות). גם באירופה מחזיק החלוץ ברקורד לא מבוטל בין הכדורגלנים הישראלים, כשרשם 23 הופעות בקייזרסלאוטרן, בבונדסליגה (במדיה כבש 4 שערים בכל המסגרות), ואף כבש במדי סוונסי (1) האנגלית ונאנט הצרפתית (3), לפני שחזר בינואר 2015 לרשום שיאים חדשים בישראל.
כאמור, החלוץ מגיע לקו הסיום עם לא פחות מ-13 תארים בישראל ואחד באירופה (גביע הליגה עם סוונסי), מתוכם שלוש אליפויות בשני צדי הכביש של ת"א (2010 עם הפועל ו-2019, 2020 עם מכבי) וארבעה גביעי מדינה, שמיצבו אותו בצמרת שחקני ההתקפה הישראלים.
  • נתונים: ירון משעל