איל ברקוביץ' לא יהיה מאמן נבחרת ישראל אחרי וילי רוטנשטיינר. בהתאחדות קיבלו החלטה עקרונית כי שחקן העבר לא יהיה מועמד לאימון ולא יוזמן לראיון בוועדת האיתור.
ההחלטה התקבלה בשל התנהלותו לפני מינוי רוטנשטיינר, וגם עקב לחץ משחקני המגזר הערבי בשל התבטאויותיו על כך שקפטן נבחרת ישראל חייב לשיר את ההימנון. ברקוביץ' עצמו רוצה להיות מאמן הנבחרת.
אייל ברקוביץ'אייל ברקוביץ'
איל ברקוביץ'
(צילום: עוז מועלם)
לאחר עזיבתו של המאמן האוסטרי אנדי הרצוג, ברקוביץ' היה מועמד לאימון הנבחרת ואף הוזמן לוועדת האיתור, יחד עם מאמן הפועל באר שבע יוסי אבוקסיס. אולם בצעד מפתיע שפורסם לראשונה ב-ynet, הוחלט למנות למאמן את המנהל הטכני וילי רוטנשטיינר.

נאתכו: "הביקורות עלי לא מקצועיות"

הנבחרת ערכה מוקדם יותר הערב מסיבת עיתונאים לקראת המשחק מחר (ראשון, 21:45) במסגרת המחזור החמישי של ליגת האומות מול צ'כיה בפראג. הנבחרת מגיעה מנורבגיה לאחר שהמשחק מול הנבחרת המקומית בוטל ברגע האחרון. לאחר מכן ערכו השחקנים אימון וממנו מסתמן כי אופיר מרציאנו יפתח בין הקורות ולא איתמר ניצן. בהגנה ישחקו אלי דסה, חאתם אל חמיד, טאלב טואטחה, ניר ביטון ואיתן טיבי. דור פרץ, ביברס נאתכו ואייל גולסה יהיו בקישור. ערן זהבי ומנור סולומון ישחקו בהתקפה.
הקפטן ביברס נאתכו הודה שלפעמים הביקורות כלפיו מעט מציקות לו. "הביקורת כואבת לי לפעמים, לפעמים אני מרגיש שמבקרים אותי מסיבות מקצועיות וזה חודר. אני צריך להתמודד עם זה ואני מספיק חזק, עובדה שאני משחק מעל עשור באירופה". נאתכו נשאל מדוע ליאור רפאלוב לא בנבחרת וענה: "ליאור הוא שחקן מצוין ואני מאחל לו להמשיך להיות בכושר מצוין. יש מאמן והוא מחליט את מי לזמן לנבחרת".
ביברס נאתכוביברס נאתכו
ביברס נאתכו
(צילום: ההתאחדות לכדורגל)
וילי רוטנשטיינרוילי רוטנשטיינר
וילי רוטנשטיינר
(צילום: באדיבות ההתאחדות לכדורגל)
מנור סולומון ואלי דסה באימון נבחרת ישראלמנור סולומון ואלי דסה באימון נבחרת ישראל
מנור סולומון ואלי דסה באימון נבחרת ישראל
(צילום: ההתאחדות לכדורגל)
ערן זהבי באימון נבחרת ישראלערן זהבי באימון נבחרת ישראל
ערן זהבי באימון נבחרת ישראל
(צילום: ההתאחדות לכדורגל)
נאתכו נשאל אם לנבחרת כדאי לרדת לדרג ג' וענה: "כדי לרדת לדרג ג' נצטרך להפסיד הרבה משחקים, ואם נפסיד הרבה משחקים אז אף שחקן לא יהיה בנבחרת יותר כי אין פה סבלנות. ההפסד לסקוטלנד בחצי גמר פלייאוף היורו עדיין כואב לנו, ראינו שגם סלובקיה עלתה וזה כאב לנו שאנחנו לא שם. אבל נצטרך לשים את המשחק הזה מאחורינו".
המאמן וילי רוטנשטיינר אמר: "צ'כיה היא נבחרת מעולה, אבל אנחנו מאוד רוצים לקחת נקודות. יש לי המון כבוד לצ'כיה וברור שהיא הפייבוריטית הברורה לניצחון מחר. אנחנו צריכים להתקדם כמה שאפשר. אפשר לעלות גם מדרג ב' למרות שזה מאוד מאוד קשה. אני חושב שנראינו בסדר עד כה בליגת האומות. אנחנו רוצים לעלות ולהתקדם בדרגי כדי לשפר את המוניטין שלנו".

פרסום ראשוני: 20:04 , 14.11.20