עוד לפני שמלאו לו 13, ישי עוליאל הפך לשם מוכר במיוחד בישראל לאחר שזכה בטורניר אורנג' בול. מאז הספיק לזכות פעם נוספת בטורניר היוקרתי, הגיע לגמר אליפות אוסטרליה לנוער ואף זכה בטורניר הזוגות של רולאן גארוס כשהיה בן 16 - אך לא הצליח לעשות את הפריצה האמיתית לסבב הבוגרים.
היום (שישי), כשהוא כבר בן 20, עוליאל הפך לראשונה בקריירה שלו לאלוף ישראל לאחר שגבר בגמר צמוד על המחבט מספר 1 של ישראל, עידן לשם. עוליאל ניצח 6:7 (2), 6:4, 3:6 וסיים את הטורניר המוצלח מבחינתו עם הגביע. אגב, בשלב חצי הגמר ניצח את אלוף השנתיים האחרונות דניאל צוקרמן.
לינה גלושקו וישי עוליאל לינה גלושקו וישי עוליאל
לינה גלושקו וישי עוליאל עם הגביעים
(צילום: אורן אהרוני)
המערכה הראשונה היתה צמודה לכל אורכה, מה שגרר את שני השחקנים לשובר שוויון, אותו לקח בסופו של דבר עוליאל. גם המערכה השנייה הייתה מאבק שווה כוחות, עד למשחקון התשיעי כשלשם שבר והשווה ל-1:1.
לשם המשיך במומנטום בסט המכריע ואף השיג שבירה במשחקון החמישי הודות לשגיאה כפולה של עוליאל. דווקא אז הכישרון בן ה-20 התעורר, זכה ב-10 נקודות רצופות כדי לשבור פעמיים ולהשלים את המהפך שהביא לו את הניצחון במערכה ובמשחק כולו.
ישי עוליאל, עידן לשם, שלי ברזניאק ולינה גלושקוישי עוליאל, עידן לשם, שלי ברזניאק ולינה גלושקו
ארבעת הפיינליסטים. ישי עוליאל, עידן לשם, שלי ברזניאק ולינה גלושקו
(צילום: אורן אהרוני)
ישי עוליאלישי עוליאל
אלוף ישראל בפעם הראשונה. ישי עוליאל
(צילום: אורן אהרוני)
מוקדם יותר היום, לינה גלושקו (20) זכתה בתואר המקביל לנשים, גם היא לראשונה בקריירה, אחרי שניצחה את אלופת השנה שעברה שלי ברזניאק 6:3, 1:6, 6:7 (5).
"אני בנפילת מתח וירדה לי אבן מהלב", סיפרה גלושקו. "זה ציון דרך בקריירה שלי. זה היה משחק של גמר, סופר ארוך ולחץ גדול. הרגשה מדהימה".
לינה גלושקולינה גלושקו
גלושקו. שמחה, ובצדק
(צילום: אורן אהרוני)
יוליה גלושקויוליה גלושקו
מתרגשת לבד
(צילום: אורן אהרוני)
האחיות גלושקו מתרגשותהאחיות גלושקו מתרגשות
ואז עם האחות הגדולה יוליה גלושקו
(צילום: אורן אהרוני)
ברזניאק המדורגת רביעית, פתחה חזק את המשחק לאחר ששברה כבר במשחקון הראשון. יריבתה הצליחה לחזור למערכה, אבל ברזניאק הייתה הרבה יותר מרוכזת והצליחה לקחת את המערכה הפותחת עם 3:6.
במערכה השנייה גלושקו נראתה אחרת לגמרי ונלחמה על כל כדור. בנוסף, זכתה לעידוד צמוד מאחותה הבוגרת יוליה שפרשה לפני כשנה ממשחק פעיל, והמשיכה ללחוץ על הגז כדי להשוות במערכות לאחר 1:6.
שלי ברזניאקשלי ברזניאק
ברזניאק. משחק נהדר
(צילום: אורן אהרוני)
לינה גלושקולינה גלושקו
גלושקו
(צילום: אורן אהרוני)
אביגדור ליברמןאביגדור ליברמן
גם אביגדור ליברמן הגיע לצפות בגמר
(צילום: אורן אהרוני)
המערכה השלישית הייתה צמודה במיוחד, כאשר היתרון עבר מצד לצד עד שהשתיים הגיעו לשובר שוויון, אותו לקחה גלושקו כדי לזכות באליפות לראשונה.

פרסום ראשוני: 13:29 , 25.12.20