דניל מדבדב ירד הערב (ראשון) מהמשטח באולם O2 בלונדון כמנצח הגדול. הרוסי (4 בעולם) גבר על דומיניק תים (3) 6:4, 6:7 (2), 4:6 וזכה בטורניר גמר הסבב לראשונה בקריירה.
מדבדב הפך לרוסי הראשון מאז ניקולאי דוידנקו ב-2009 שזוכה בגמר הסבב ולרביעי בהיסטוריה שמנצח בטורניר אחד את המדורגים 1, 2 ו-3 בעולם (גבר בשלב הבתים על נובאק ג'וקוביץ' ובחצי הגמר על רפאל נדאל). בנוסף, הוא סיים את גמר הסבב עם מאזן מושלם של 0:5 (בניגוד ל-3:0 אשתקד).
דניל מדבדבדניל מדבדב
שאגת הניצחון. מדבדב
(צילום: AFP)
דניל מדבדבדניל מדבדב
מדבדב והגביע
(צילום: EPA)
דומיניק תיםדומיניק תים
טורניר כמעט מושלם. תים
(צילום: AP)
דניל מדבדב ודומיניק תיםדניל מדבדב ודומיניק תים
היציעים הריקים בלונדון
(צילום: gettyimages)
שבירה אחת במשחקון החמישי במערכה הראשונה הספיקה לאוסטרי כדי לנצח 4:6. המערכה השנייה נכנסה לשובר שוויון. תים עלה ל-0:2, אבל מדבדב ניצח את כל שבע הנקודות הבאות ורשם 6:7. מדבדב היה קרוב לשבור את ההגשות של תים במשחקון השלישי במערכה השלישית, אבל עשה זאת לבסוף בחמישי וסגר את הערב עם 4:6.
אגב, מדבדב הוא הזוכה השישי בטורניר גמר הסבב בשש השנים האחרונות, נתון די מדהים. מנגד, שנה שנייה ברציפות שדומיניק תים מפסיד בקרב על התואר בלונדון.
תים רצה להמשיך את השנה הנהדרת שלו, כשרק לפני חודשיים זכה בגראנד סלאם ראשון בקריירה - אליפות ארה"ב הפתוחה. בלונדון סיים את הבית המוקדם עם מאזן 1:2 (הפסד במשחק לפרוטוקול בלבד לאנדריי רובלב) וגבר בחצי הגמר על ג'וקוביץ'. מדובר בטורניר גמר הסבב האחרון שייערך בלונדון (שוחק שם מ-2007). ב-2021 הוא ינדוד לטורינו.
דניל מדבדבדניל מדבדב
חתום בנשיקה
(צילום: gettyimages)