מארק מליאר חגג היום (שישי) את מדליית הזהב השנייה של ישראל במשחקים הפראלימפיים לאחר שנגע ראשון בקיר במשחה ל-200 מטר מעורב אישי, ועל הדרך אפילו שבר את שיא העולם.
מליאר בן ה-21 נראה נרגש מאוד על הפודיום, ולמרות המסכה על פניו היה אפשר לראות אותו שר את ההמנון. בעקבות המדליה הוא יזכה למענק כספי של 500 אלף שקל ממשרד הספורט, כשלפניו עוד מספר משחים.
2 צפייה בגלריה
מארק מליאר על הפודיום עם מדליית הזהב
מארק מליאר על הפודיום עם מדליית הזהב
מארק מליאר על הפודיום עם מדליית הזהב
(צילום: לילך וייס)
השחיין המוכשר סיפר בסיום: “אני מאוד שמח ומאושר על המדליה. חודשיים לפני האולימפיאדה היינו בגרמניה (באליפות העולם בברלין – א.א), עשיתי את השיא שלי ב-200 מטר מעורב, וזה היה 30 דקות אחרי גמר 100 מטר גב וכבר הייתי די עייף. אז ידעתי שאני יכול לעשות את זה ולשבור את שיא העולם".
עד כמה קיבלת השראה מהזהב של איאד שלבי לפני יומיים? "שמחתי בשבילו וכנראה גם רציתי לעשות את זה".
על אחיו התאום אריאל המתחרה גם בטוקיו, הוסיף: “הגענו לבריכה בגיל חמש. שחינו יחד כל הדרך ועכשיו יחד עם אותו מאמן ובאותה קבוצה. זה כנראה מקל קצת על הנסיעה לאימוני הבוקר, לא ללכת לבד".
"הוא עשה עבודה ממש טובה במשחה שלו ובטוח שהוא עוד יצליח בהמשך", החמיא לאחיו וסיפר על הסוד שעזר לו לנצח. "ישנתי כדי להתאושש לערב והיה הרבה רעש בדירה. אז הוא פשוט עמד בחוץ וגרם לכולם להיות בשקט".
2 צפייה בגלריה
מארק מליאר
מארק מליאר
"שמח ומאושר על המדליה". מארק מליאר במהלך הגמר
(צילום: רויטרס)
יו"ר הועד הפראלימפי ד"ר שוקי דקל בירך: "השחיין שלנו מרק הוכיח עד כמה הוא ספורטאי ענק והנה הוא שיאן עולם ואלוף אולימפי. כבוד גדול וגאווה ענקית. התרגשות ענקית". יו"ר ההתאחדות לספורט נכים אלי בירנבאום אמר: "מארק היה נהדר ומרגש. כבוד גדול לנו ולמדינה. אני מאחל הצלחה לכל הנבחרת בהמשך ושבת שלום".
יהודה מרמורשטיין, מנכ"ל ומייסד עמותת 'עלה' - הרשת הלאומית לטיפול באנשים עם מוגבלויות: "מארק, הבאת גאווה לעם ישראל כולו, אבל בעיקר תקווה וחזון לכלל האנשים והילדים עם מוגבלויות בישראל ובעולם כולו. שברת תקרת זכוכית ונתת תקווה לכל כך הרבה אנשים ומשפחות שראו אותך צולח בנחישות את כל האתגרים ושובר את השיא העולמי. בשם כל ילדי ודיירי רשת 'עלה' אנו גאים בך! עלה והצלח!"