שחקני ארסנל חוגגים עם הגביעשחקני ארסנל חוגגים עם הגביע
שחקני ארסנל חוגגים עם הגביע
(צילום: רויטרס)
פייר אמריק אובמיאנג חוגג עם הגביעפייר אמריק אובמיאנג חוגג עם הגביע
הגיבור הגדול. אובמיאנג וחבר
(צילום: רויטרס)
שחקני ארסנל חוגגים עם הגביעשחקני ארסנל חוגגים עם הגביע
למרות הכל, יש תואר
(צילום: רויטרס)
שחקני ארסנל חוגגים עם פייר אמריק אובמיאנגשחקני ארסנל חוגגים עם פייר אמריק אובמיאנג
בלעדיו ארסנל נשארת בלי כלום. אובמיאנג
(צילום: getty images)
זו הייתה עונה שבארסנל לא ירצו לזכור. מקום שמיני בלבד בטבלה, הגנה בינונית להחריד ולא מעט הפסדים מביכים – אבל הערב (שבת) הכל נשכח כשהתותחנים גברו 1:2 על צ'לסי בגמר הגביע האנגלי וזכו בו בפעם ה-14 בתולדותיהם.
אין ספק שמאז שהגיע, מיקל ארטטה ביצע לא מעט שינויים ששיפרו את הקבוצה, ותחתיו היא הראתה לפרקים לא מעט פוטנציאל. הפעם לעומת זאת הגביע שייך לשחקן אחד בלבד – פייר-אמריק אובמיאנג.
קורט זומה מול אלכסנדר לקאזטקורט זומה מול אלכסנדר לקאזט
קורט זומה מול אלכסנדר לקאזט
(צילום: getty images)
ריס ג'יימס מול דני סבאיוסריס ג'יימס מול דני סבאיוס
ריס ג'יימס מנסה לברוח לדני סבאיוס
(צילום: getty images)
החלוץ מגאבון, שעשוי בהחלט לעזוב את הקבוצה בקרוב, להט עם צמד והביא במו רגליו את הגביע לקבוצתו. הפתיחה דווקא הייתה של צ'לסי, כשכבר בדקה החמישית כריסטיאן פוליסיק העלה אותה ליתרון.
בהמשך אובמיאנג הוכשל ובעצמו כבש (28) את הפנדל שהביא את השוויון. אבל ה-מהלך של המשחק הגיע בדקה ה-67. פריצה מסחררת של הקטור ביירין עשתה בלגן בהגנת הבלוז, הכדור איכשהו הגיע לאובמיאנג, שביצע מהלך גאוני – הוא עקף את קורט זומה בקלילות ובתנועה אלגנטית הקפיץ מעל ווילי קבאז'רו.

מהלך המשחק

דקה 4': כמעט השער הראשון במשחק לזכות צ'לסי. מייסון מאונט מצא את עצמו במצב טוב וסובב כדור מתוחכם לפינה, אבל מרטינס התעופף והדף טוב לקרן.
5': שער! 0:1 לצ'לסי. אבל עכשיו זה נכנס. התקפה מתואמת של הבלוז. פוליסיק שלח שמאלה למאונט שהעביר רוחב שטוח, ז'ירו המשיך בנגיעה קלע והאמריקאי כבש.
כריסטיאן פוליסיקכריסטיאן פוליסיק
מהלך קבוצתי יפה. כריסטיאן פוליסיק
(צילום: AFP)
שחקני צ'לסי חוגגיםשחקני צ'לסי חוגגים
שער מוקדם. שחקני צ'לסי חוגגים
(צילום: AFP)
17': דני סבאיוס ניסה להפתיע את קבאז'רו בבעיטה חופשית מ-22 מטר, אבל הכדור שלו הלך מעט מעל הקורה, וגם כך היה למרכז השער.
25': זה היה שער פשוט נפלא של ניקולה פפה, שסובב כדור מושלם לחיבורים של קבאז'רו, אבל רגע לפני לקאזט היה בנבדל והשער נפסל בצדק.
28': שער! ארסנל משווה ל-1:1. ססאר אספיליקווטה לא הצליח לעצור את אובמיאנג, שחדר לרחבה והכשיל אותו. החלוץ מגאבון לקח את האחריות וכבש בקלילות.
ססאר אספיליקווטה מכשיל את פייר אמריק אובמיאנגססאר אספיליקווטה מכשיל את פייר אמריק אובמיאנג
ההכשלה
(צילום: AP)
פייר אמריק אובמיאנגפייר אמריק אובמיאנג
הבעיטה
(צילום: AFP)
שחקני ארסנל חוגגיםשחקני ארסנל חוגגים
החגיגה. אובמיאנג והחברים
(צילום: getty images)
36': שוב מאונט שולח כדורים טובים לחברים שלו, הפעם לג'ורג'יניו, שפישל ובעט רע ממצב איכותי.
45': אלכסנדר לקאזט היה צריך לעשות יותר מהבעיטה החופשית הזו. ארסנל זכתה בהזדמנות אדירה, כדור חופשי ממש על קו 16 המטרים, אבל הצרפתי בעט רע מאוד, הרחק מהמסגרת של צ'לסי.
ססאר אספיליקווטה נאנק מכאביםססאר אספיליקווטה נאנק מכאבים
הפציעה שלו סיבכה את למפארד. ססאר אספיליקווטה נאנק מכאבים
(צילום: getty images)
46': וואו, איזו טיסה של פוליסיק. קשר צ'לסי רץ חצי מגרש וחיפש את הפינה הרחוקה של מרטינס, אבל נראה שמתח שריר רגע לפני, והבעיטה הלכה הרחק מהמסגרת.
67': שער! 1:2 לארסנל. מהירות מסחררת של הקטור ביירין עשתה בלגן בהגנת הבלוז, כריסטיאנסן הצליח לעצור אותו, אבל הכדור הגיע לאובמיאנג, שבמהלך נפלא הטעה את זומה והקפיץ מעל קבאז'רו. מ-ה-פ-ך.

הרכבים

ארסנל: אמיליאנו מרטינס; הקטור ביירין, רוב הולדינג, דויד לואיז, קירן טירני; דני סבאיוס, גראניט ג'אקה, איינסלי מייטלנד-ניילס; ניקולה פפה, פייר-אמריק אובמיאנג, אלכסנדר לקאזט (אדי אנקטייה, 82).
צ'לסי: ווילי קבאז'רו; ססאר אספיליקווטה (אנדראס כריסטיאנסן, 35), קורט זומה, אנטוניו רודיגר (קאלום הדסון-אודוי, 78); ריס ג'יימס, ג'ורג'יניו, מטאו קובאצ'יץ' (הורחק, 73), מייסון מאונט (רוס בארקלי, 79), מרקוס אלונסו; אוליבייה ז'ירו (טמי אברהם, 78), כריסטיאן פוליסיק (פדרו, 49).
פרסום ראשוני: 19:25 , 01.08.20