צפו בשער הענק של קימיך מול דורטמונד (באדיבות צ'רלטון)

הקלאסיקר של באיירן מינכן. הבווארים עשו הערב (רביעי) צעד גדול לעבר אליפות מספר 30 אחרי 0:1 חשוב בדורטמונד. בעקבות הניצחון הגדילה באיירן את הפער מהצהובים-שחורים לשבע נקודות, כאשר נותרו שישה מחזורים בלבד לסיום העונה.
בימים כתיקונם האווירה בזיגנאל אידונה פארק הייתה לבטח מעניקה למארחת דחיפה גדולה. הפעם השחקנים של לוסיאן פבארה נאלצו להסתדר בלי האוהדים הנפלאים שלהם שהיו חסרים. בפתיחה זה דווקא הלך להם לא רע בכלל, אבל שתי דקות לסיום המחצית הראשונה ג'ושוע קימיך הקפיץ נפלא מעל רומן בורקי וקבע 0:1 חשוב לאורחת. זהו שערו השלישי העונה של קימיך וכמו שני קודמיו גם הוא הגיע מחוץ לרחבה.
רוברט לבנדובסקירוברט לבנדובסקי
רוברט לבנדובסקי
(צילום: רויטרס)
ג'ושוע קימיךג'ושוע קימיך
הצ'יפ האדיר של ג'ושוע קימיך מכניע את רומן בורקי
(צילום: AFP)
יוליאן בראנטיוליאן בראנט
יוליאן בראנדט מאוכזב על רקע החגיגות באדום
(צילום: רויטרס)
 ארלינג הלאנד ארלינג הלאנד
ארלינג הלאנד עם הכדור
(צילום: AFP)
 יוליאן בראנט וג'רום בואטנג יוליאן בראנט וג'רום בואטנג
יוליאן בראנדט מול ג'רום בואטנג
(צילום: Getty Images)
דורטמונד מול באיירן מינכןדורטמונד מול באיירן מינכן
המשחק על רקע היציע הריקים
(צילום: Getty Images)
בתחילת המחצית השנייה פבארה ערך חילוף כפול ושלח למגרש את ג'יידון סאנצ'ו ואמרה צ'אן, בניסיון להציל את העונה, אבל השניים לא ממש הצליחו לבוא לידי ביטוי. ארלינג הלאנד שפתח לא רע, נחלש בהמשך ובדקה ה-72 הוחלף בגלל פציעה.
באיירן רשמה ניצחון תשיעי רצוף בכל המסגרות, מתוכם שמונה בליגה. דורטמונד מצידה נעצרה אחרי שישה ניצחונות ליגה משלה. מי שכנראה לא ישכח את המשחק הוא מנואל נוייר. השוער חגג עם ניצחון גדול בהופעה מספר 400 בבונדסליגה.
תורגן הזאר ומנואל נויירתורגן הזאר ומנואל נוייר
נוייר בולם את הזאר
(צילום: Getty Images)

מהלך המשחק

דקה 1': הזדמנות טובה לדורטמונד כבר בפתיחה. ארלינג הלאנד השחיל כדור בין רגליו של מנואל נוייר, אבל ג'רום בואטנג הצליח לעצור מהקו.
10': דורטמונד עם מהלך קבוצתי מצוין, שהסתיים עם כדור ברשת, אבל תורגן הזאר היה בנבדל ברור ולכן השער נפסל בצדק.
19': עכשיו תור דורטמונד להציל מהקו. קינגסלי קומאן מסר לסרג' גנאברי שנותר לבד ובעט למסגרת, אבל לוקאש פישצ'ק הצליח למנוע שער בטוח.
43': שער! 0:1 לבאיירן מינכן. שער גאוני של ג'ושוע קימיך. הגרמני זיהה שרומן בורקי מחוץ לשער ונתן צ'יפ גאוני פנימה מ-16 מטר.
באיירן מינכןבאיירן מינכן
קימיך חוגג עם החברים
(צילום: רויטרס)
54': כמעט השני של באיירן. לאון גורצקה בעט חד לפינה, בורקי הצליח להדוף בקושי.
75': רפאל גריירו סובב כדור חופשי מ-20 מטר הישר לידיו של נוייר.
83': באיירן כמעט סגרה את הסיפור, כשרוברט לבנדובסקי שלח כדור לקורה השמאלית.

הרכבים

דורטמונד: רומן בורקי; מנואל אקנג'י, מאטס הומלס, לוקאש פישצ'ק (מריו גצה, 80); רפאל גריירו, מחמוד דהוד (אקסל ויטסל, 85), תומאס דלייני (אמרה צ'אן, 46), אשרף חכימי; תורגן הזאר, יוליאן בראנט (ג'יידון סאנצ'ו, 46), ארלינג הלאנד (ג'ובאני ריינה, 72).
באיירן מינכן: מנואל נוייר; בנז'מין פבאר, ג'רום בואטנג (לוקאס הרננדס, 85), דויד אלאבה, אלפונסו דייוויס; לאון גורצקה, ג'ושוע קימיך, תומאס מולר; קינגסלי קומאן (איבן פרישיץ', 73), רוברט לבנדובסקי, סרג' גנאברי.

פרסום ראשוני: 19:14 , 26.05.20