לפני כחודש הודיע ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, שהממשלה שוקלת לאפשר לאוהדי הכדורגל בממלכה לחזור לצפות במשחקים, דבר שנמנע מהם מאז פרוץ משבר הקורונה. כעת פורסם שהצופים יוכלו להיכנס לאצטדיונים, אבל תחת מגבלות.
כל אוהד שירכוש כרטיס למשחק יצטרך לחתום על טופס בו הוא מתחייב למלא אחר ההוראות. האוהדים שיורשו להיכנס יהיו חייבים לעטות מסכות, לשמור על ריחוק חברתי ולנהוג על פי קוד ההתנהגות. משמעות הדבר היא שהם לא יורשו לשיר או לקרוא קריאות במהלך המשחק על מנת למנוע התזת רסס טיפטי על היושבים בקרבתם ובכך להקטין את הסיכון של הפצת נגיף הקורונה ביציע.
במשחק בין דאלאס לנאשוויל ב-MLS נכחו 3,000 אוהדיםבמשחק בין דאלאס לנאשוויל ב-MLS נכחו 3,000 אוהדים
במשחק בין דאלאס לנאשוויל ב-MLS נכחו 3,000 אוהדים
(צילום: MCT)
בינתיים לא ימלאו את היציע בהמוניהם. אוהדי ארסנל וצ'לסיבינתיים לא ימלאו את היציע בהמוניהם. אוהדי ארסנל וצ'לסי
בינתיים לא ימלאו את היציע בהמוניהם. אוהדי ארסנל וצ'לסי
(צילום: gettyimages)
הממשלה הבריטית כבר הקלה את ההגבלות בספורט המקומי ומתכוונת לבצע הקלות נוספות כדי לאפשר את כניסת האוהדים כבר עם פתיחת העונה החדשה בליגות של אנגליה ו-וויילס ב-12 בספטמבר. יחד עם זאת, מספר האוהדים שיורשו להיכנס לאצטדיונים יהיה מוגבל.
בנוסף, האוהדים ברי המזל שישיגו כרטיסים יתבקשו להגיע בשעה שתיקבע מראש, וזאת על מנת למנוע התקהלות בכניסה. בתוך האצטדיון יעמדו לרשות הבאים אמצעי הגיינה. בארצות הברית כבר החלו לאפשר לאוהדים להיכנס. במשחק בין דאלאס לנאשוויל בליגת ה-MLS נכחו 3,000 צופים לאחר שהסכימו לחתום על ההחייבויות אותן מתכוונת ממשלת בריטניה לדרוש.