12 בדצמבר 2016, לפני כמעט ארבע שנים, זו הייתה הפעם האחרונה שליון, קבוצת הנשים הכי טובה באירופה (ובעולם כולו), הפסידה בליגה הצרפתית. הרצף המטורף הזה, שנמשך לא פחות מ-80 משחקים, הסתיים ביום שישי האחרון כשפריז סן ז'רמן הדהימה את האלופה הנצחית כמעט עם 0:1 קטן-גדול.
מארי-אנטואנט קאטוטו כבשה כבר בדקה ה-11 את השער היחיד במשחק, עליו נשות פ.ס.ז' הצליחו לשמור עד לסיום.
שחקניות קבוצת הנשים של ליוןשחקניות קבוצת הנשים של ליון
גם הכי טובות בעולם יכולות להפסיד. שחקניות קבוצת הנשים של ליון
(צילום: AFP)
קבוצת הנשים של פריז סן ז'רמןקבוצת הנשים של פריז סן ז'רמן
נראה שגם בפ.ס.ז' לא ממש האמינו שזה אפשרי. השחקניות בסיום
(צילום: AFP)
עוד כמה נתונים יוצאי דופן: 1,440 ימים עברו מאז ההפסד הקודם, ולמעשה זהו בסך הכל הפסד הליגה השלישי בעשור האחרון (!). סתם כדי להבין כמה ליון קבוצה חזקה, מספיק להסתכל על רשימת התארים שלה – 14 אליפויות רצופות, חמישי גביעי רצופים בליגת האלופות לנשים ודומיננטיות חסרת תקדים בענף.
"לא עשינו כלום על הדשא, הגיע לפ.ס.ז' לנצח", אמרה בסיום הקפטנית של ליון וונדי רנאר. "לא הצלחנו לזכות בשום קרב במרכז המגרש, פחדנו לשחק כדורגל".
שחקניות ליון מאוכזבותשחקניות ליון מאוכזבות
הנרי עם הראש באדמה, רנאר מתוסכלת
(צילום: AFP)
ועדיין, למרבה ההפתעה, זה ממש לא רצף האליפויות הארוך ביותר בכדורגל הנשים. אס.אף.קיי סראייבו רצה בינתיים 18 שנה (!) כאלופה בבוסניה.
הניצחון הזה הציב את סן ז'רמן בפסגת הטבלה, עם 25 נקודות אחרי תשעה מחזורים, נקודה אחת לפני ליון.
"היה לנו את הלב לנצח את ליון, עבר זמן רב מאז שהן הפסידו, אז אין ספק שאנחנו שמחות על הניצחון", סיפרה בסיום שחקנית סן ז'רמן קדידיאטו דיאני.
קבוצת הנשים של פריז סן ז'רמןקבוצת הנשים של פריז סן ז'רמן
"היה לנו את הלב לנצח את ליון"
(צילום: AFP)
אגב, אם מישהו תהה, ברצף המשחקים הרצופים ללא הפסד של קבוצת נשים מחזיקה, עדיין, מכללת צפון קרוליינה, שרצה ל-101 כאלו בליגת המכללות, בין השנים 1990 ו-1994.