האם פול פוגבה (27) יפרוש מנבחרת צרפת לאות מחאה? לפי כלי תקשורת במזרח התיכון, הכוכב המוסלמי קיבל החלטה לא להמשיך בנבחרת בעקבות התבטאות של נשיא צרפת עמנואל מקרון נגד "הטרור האיסלאמיסטי" בעקבות רצח המורה להיסטוריה.
לפי הדיווח, פוגבה גם לא אהב את ההחלטה של ממשלת צרפת להוקיר את אותו מורה, סמואל פאטי, שכזכור הציג קריקטורות של מוחמד בכיתתו וראשו נערף באכזריות בדרכו הביתה. ב"דיילי מייל" דווח כי לשחקן אין כל כוונה לפרוש מהנבחרת, וכעת הקשר עצמו הגיב כשהעלה סטורי עם הכיתוב "פייק ניוז" על הידיעה ב"סאן".
פוגבה חוגגפוגבה חוגג
יעזוב את הנבחרת? פול פוגבה
(צילום: רויטרס)
הסטורי של פול פוגבההסטורי של פול פוגבה
הסטורי של פול פוגבה
(מתוך האינסטגרם)
פוגבה מבקר במכה ב-2017
מקרון לאחר מכן הוסיף כי "אחדות ועמידה איתנה הן הפתרונות היחידים נגד הזוועות של הטרור האיסלאמי". פוגבה לפי אותו דיווח נפגע מאוד בשם המוסלמים, הדת השנייה הכי נפוצה בצרפת.
הדברים של מקרון עורר סערה בעולם המוסלמי כשנשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן תקף אותו והציע לו לעבור "טיפול נפשי". לאחר מכן הוסיף: "מה הבעיה של האדם הזה, שנקרא מקרון, עם מוסלמים ואיסלאם?" אמר ארדואן בנאום שנשא בכנס של מפלגתו. "מה עוד אפשר לומר לראש מדינה שאינו מבין את חופש האמונה ומתנהג כך למיליוני אנשים החיים בארצו, בעלי אמונה אחרת?".
נשיא צרפת עמנואל מקרון עם מסכה ב ביקור ב בית חולים ליד פריז קורונהנשיא צרפת עמנואל מקרון עם מסכה ב ביקור ב בית חולים ליד פריז קורונה
נשיא צרפת עמנואל מקרון
(צילום: AFP)
הפגנה נגד עמנואל מקרון ו צרפת ב איסטנבול טורקיההפגנה נגד עמנואל מקרון ו צרפת ב איסטנבול טורקיה
הפגנה נגד מקרון באיסטנבול
(צילום: AFP)
בשל קריאות בעולם המוסלמי לחרם נגד צרפת, במשרד החוץ במדינה קראו למדינות מוסלמיות להימנע מכך. "הקריאות לחרם חסרות בסיס וצריכות להיפסק מיד, יחד עם המתקפות על המדינה שלנו – שמי שמקדם אותן הוא מיעוט קיצוני".
כוכב מנצ'סטר יונייטד ערך בכורה בנבחרת ב-2013 והוביל אותה לזכייה בגביע העולמי ב-2018. הוא רשם 72 הופעות בנבחרת הטריקולור וכבש עשרה שערים. חוץ מזה, נחשב לאחד המנהיגים שלה ואחד הבולטים בחדר ההלבשה.
פרסום ראשוני: 07:42 , 26.10.20