מחר (יום ה') ישודר חצי הגמר השני של אירוויזיון 2019 בישראל, לאחר שחצי הגמר הראשון שודר ביום שלישי האחרון והגמר הגדול והמיוחל - במוצאי שבת.
מקבץ 17 סרטוני הגלויות מחצי הגמר ה-1 ( באדיבות כאן תאגיד השידור הישראלי)
מי מכם שצפה בחצי הגמר או לפחות בחלקים ממנו, בוודאי מחזיק בדעה מסוימת לגבי המשדר עצמו. משדר שנחלק לכמה מישורים: ההופעות של נטע ברזילי ודנה אינטרנשיונל, ההגשה באנגלית, צרפתית ועברית של ארבעת המגישים בר, לוסי, ארז ואסי וכמובן השירים של נציגי המדינות המשתתפות - אם שכחתם לשם איזו מטרה התכנסנו כאן.
אבל אחד החלקים היפים שמילאו הרבה גאווה בחזנו המנופח גם כך, הוא ה"גלויות". אותם קטעי מעבר בין שיר לשיר שבאופן מסורתי לאורך השנים, מראים צדדים שונים של המדינה המארחת.
ה"גלויה" של אסטוניה מחופי ת"א (באדיבות כאן תאגיד השידור הישראלי)
לפניכם רשימת כל 41 המקומות שבהם צולמו ה"גלויות" בישראל: מתוכם נחשפו כבר 17 בשידור ביום שלישי, בחמישי - בחצי הגמר השני ייחשפו עוד 18 אתרים וביום שבת יתווספו 6 הסרטונים האחרונים, עם המדינות שאוטומטית עולות לגמר מדי שנה: איטליה, צרפת, אנגליה, גרמניה וספרד (מאחר והן תורמות לסבסוד התחרות) והמדינה המארחת.
אתרי צילום לגלויות באירוויזיוןאתרי צילום לגלויות באירוויזיון
אתרי צילום לגלויות באירוויזיון
נציגת קפריסין השכנה צולמה באילת (באדיבות כאן תאגיד השידור הישראלי)
צרפת - מוזיאון תל אביב לאמנויות, בלגיה - מצפה רמון, סן מרינו - תחנת הכוח באשלים, ספרד - אצטדיון סמי עופר והכרמלית בחיפה, הונגריה - הגן הלאומי בית גוברין, קרואטיה - מוזיאון ישראל בירושלים, קפריסין - אילת, אירלנד - מטעי תמרים בקיבוץ אילות, גאורגיה - עכו, שווייץ - היכל התרבות בתל באביב.
צילום הגלויה של אירלנד בקיבוץ אילותצילום הגלויה של אירלנד בקיבוץ אילות
מתוך צילום הגלויה של אירלנד במטעי הדקלים, קיבוץ אילות
(גדי פישרמן)
מסתבר ששרה מקטרנן, המתמודדת מטעם אירלנד, היא גם רוכבת מקצועית על סוסים. מקטרנן, שצולמה על רקע מטעי התמרים בקיבוץ אילות, רכבה למעשה על סוס מקומי בשם אלביס, כך מספרים בקיבוץ. "הבאנו לצילומים את אלביס הסוסהיא הצטלמה במטע התמרים שלנו, אחד המטעים הכי גדולים בישראל המונה 14 אלף עצי פרי.
צילום הגלויה של אירלנד בקיבוץ אילותצילום הגלויה של אירלנד בקיבוץ אילות
שרה מקטרנן מאירלנד על אלביס הסוס מאילות
(גדי פישרמן)

צפוי? שלוש הערים הגדולות מככבות בקליפים

פינלנד - אזור המסחר ברמת גן, ארמניה - גן לאומי מצדה, רומניה - חרמון, הולנד - הר ארבל, צ'כיה - קיסריה, אנגליה - הגנים הבהאים בחיפה, מונטנגרו - חוף מכמורת, נורבגיה - מדבר יהודה, מקדוניה - יערות הכרמל, פורטוגל - ים המלח, רוסיה - מגדל דוד בירושלים.
האתרים שבהם צולמו גלויות האירוויזיוןהאתרים שבהם צולמו גלויות האירוויזיון
האתרים שבהם צולמו גלויות האירוויזיון
הלהקה שאיימה בפרובוקציה ובסוף לא קיימה: המשלחת מאיסלנד בגן לאומי בית שאן (באדיבות כאן תאגיד השידור הישראלי)
מלטה - פארק תמנע, יוון - מכון ון ליר בירושלים, ליטא - חוף הבונים, ישראל - ירושלים, אסטוניה - חופי תל אביב, אוסטרליה - יפו, אוסטריה - מבני הבאוהאוס בתל אביב, שבדיה - נמל תל אביב, אזרבייג'ן - "הסחנה", גן השלושה, איטליה - נמל אשדוד, בלרוס - מוזיאון רוקפלר לארכאולוגיה בירושלים, אלבניה - שמורת הבניאס, סרביה - פריחת הדובדבן בעין זיוון.
צילום הגלויה של מלטה בפארק תמנעצילום הגלויה של מלטה בפארק תמנע
צילום הגלויה של מלטה בפארק תמנע
(איריס בל)
צילום הגלויה של מלטה בפארק תמנעצילום הגלויה של מלטה בפארק תמנע
פארק תמנע עם המתמודדת ממלטה
(איריס בל)
דנמרק - ירושלים, סלובניה - שמורת בתרונות רוחמה בנגב המערבי, איסלנד - הפארק הלאומי בית שאן, מולדובה - יקבים בזכרון יעקב, פולין - שכונת משכנות שאננים בירושלים, גרמניה כינרת ולטביה - מרכז סוזן דלל בתל אביב.
אורכו של כל קקטע מעבר הוא בין 40 שניות לדקה. בקליפים מוצגים המתמודדים, כלומר מבצעי השירים של כל משלחת, כשהם מצולמים על רקע אתרים בולטים.
לא ממשיכה לגמר ותשב לבד בחושך: פולין על רקע שכונת משכנות שאננים בירושלים (באדיבות כאן תאגיד השידור הישראלי)
בפעם הקודמת שישראל אירחה את האירוויזיון, אי שם לפני 20 שנה בבנייני האומה בירושלים, ה"גלויות" עסקו יותר בפן התנ"כי ושילבו סיפורים מהתנ"ך עם מקומות בישראל. הפעם הדגש היה חד משמעית על האתרים עצמם בהם צולמו המתמודדים כשהם מבצעים איזשהוא קטע ריקוד, או סתם תנועה לפחות מוכשרים בתחום.
כל הקטעים צולמו בשטחים שנמצאים בריבונות ישראל, לפי תכתיבי איגוד השידור האירופי (EBU) אשר קובעים כי ה"גלויות" יציגו שטחים בריבונותה של המדינה המארחת.
פרסום ראשוני: 19:44 , 15.05.19