התיירים שהגיעו לאירוויזיון בחוף הילטון (אבי חי)
חיכינו וחיכינו והנה הוא הגיע: שבוע האירוויזיון יצא לדרך אתמול (א') ואין מקום טוב יותר לפתוח אותו מחוף הילטון - אחד החופים הפופולריים בתל אביב וגם אחד המפורסמים בעולם כחוף המזוהה עם הקהילה הגאה. לצד החגיגות, יצאנו לבדוק כמה יצטרכו לשלם התיירים על המתקנים ושאר הפינוקים שכלולים בחגיגות.
חוף הילטון, תל אביבחוף הילטון, תל אביב
חוף הילטון, תל אביב
(אבי חי)

"האירוויזיון - פסטיבל המוזיקה הגדול בעולם"

כריס, שהגיע לארץ ממינכן שבגרמניה, אמר שהגיע במיוחד לתחרות. "האירוויזיון הוא פסטיבל המוזיקה הגדול בעולם ואנשים מכל אירופה נהנים כאן, זה ממש נחמד". הוא הוסיף כי במהלך ימי התחרות "פוגשים חברים חדשים מאירופה - שזה בשבילי תחרות האירוויזיון - מסיבה גדולה, כולנו חברים".
כריס, התייר מגרמניה תיירים אירוויזיון חוף הילטוןכריס, התייר מגרמניה תיירים אירוויזיון חוף הילטון
כריס, ממינכן בגרמניה הישר אל חוף הילטון בת"א
(איתי שיקמן)
אדריאן ואדי נחתו בנמל התעופה בן גוריון לאחר טיסה של כמה שעות ממדריד, פרקו את המזוודות בבית המלון והגיעו מיד לחוף הים. "נלך ליורווויליג' ולמסיבות במהלך השבוע", סיפר אדי על התוכניות.
אדיראן ואדי מספרד תיירים אירוויזיון חוף הילטוןאדיראן ואדי מספרד תיירים אירוויזיון חוף הילטון
אדיראן ואדי מספרד
(איתי שיקמן)
"בטיסה שלנו היו הרבה אנשים גאים, ואנחנו גאים, ובשבילנו זה כמו ליגת האלופות - ליגת האלופות הגאה. אנחנו לא יודעים למה". "אולי כי יש כל כך הרבה דיוות וסמלים", הוסיף חברו אדריאן.
חוף הילטון, תל אביבחוף הילטון, תל אביב
"ליגת האלופות הגאה"
(אבי חי)
גם דניאל מליסבון, העיר שאירחה את התחרות בשנה שעברה, הגיע במיוחד לאירוויזיון בתל אביב. "אני רואה את האירוויזיון כל שנה. זו הפעם הראשונה שלי בישראל אז חיברתי את שני הדברים: אירוויזיון וטיול", סיפר.

"ביחס לליסבון - תל אביב מאוד יקרה"

התיירים שמגיעים לחופים מגלים שמחירי המתקנים ושאר הפינוקים מתחלקים לשניים - אלו שבפיקוח ואלו שלא. בחוף הילטון והחופים הסובבים אותו ניתן למצוא כסאות, שמשיות ומיטות שיזוף במחירים סבירים לחלוטין. כשמדובר במחירים שבפיקוח, המחירים קבועים ולא עלו בגלל התחרות.
דניאל מליסבון תיירים אירוויזיון חוף הילטוןדניאל מליסבון תיירים אירוויזיון חוף הילטון
דניאל מהעיר המארחת הקודמת - ליסבון
(איתי שיקמן)
שישה שקלים לכסא או שמשייה, ו-12 שקלים למיטה. לתושבי העיר המחירים נמוכים עוד יותר: אם אתם מחזיקים בכרטיס דיגיטל המחיר יעמוד על 2 שקלים לכסא או שמשייה, וארבעה שקלים למיטה.
חוף הילטון, תל אביבחוף הילטון, תל אביב
לעומת יוקר המחייה בישראל: מחירון קבוע בחופים
(אבי חי)
"הכסאות פה במקרה לא יקרים אבל באופן כללי יוקר המחייה בתל אביב לתייר הוא גבוה בערך ב-25% מבקנדה", סיפר דוד, ישראלי שגר בטורונטו כבר 41 שנים והגיע לארץ לפרק זמן של חודשיים. דוד אגב, נדבק בסחף האירוויזיון ואפילו קנה כרטיס לאחת החזרות.
דוויד מטורונטו תיירים אירוויזיון חוף הילטוןדוויד מטורונטו תיירים אירוויזיון חוף הילטון
דוויד מטורונטו הקרה
(איתי שיקמן)
"תל אביב מאוד יקרה, אם משווים לשנה שעברה בליסבון שם היה מאוד זול. בשבילנו הטיסות, הלינה, התחבורה, האוכל - הכל היה יקר. אבל זה שווה לנו", אמר אדריאן ממדריד. דניאל מליסבון סיפר כי ההבדל במחירים ניכר וכי "בישראל המחיר הרבה יותר יקר. זה משמעותי ביותר ויש הבדל גדול משנה שעברה. ואני לא יודע למה".
חשוב לציין שגורמים שעובדים בחופים השונים לאורך השנה מספרים כי הם לא חשים בעלייה גדולה בכמויות התיירים בחופים בהשוואה למאי אשתקד. לצד זאת, שבוע האירוויזיון רק נפתח ויתכן שעוד ועוד תיירים יגיעו לישראל בכלל ולחופי תל אביב בפרט ככל שהשבוע יתקדם.
ריאיון עם אמיל ופרדריק החמודים משבדיה (רן דיקשטיין, ניצן דרור)

"עם ישראל חי"

פרדריק ואמיל הגיעו משבדיה היישר לחום הישראלי. אמיל מספר שהוא חצי יהודי וכי זו הפעם התשיעית שלו בארץ. "אבל הפעם הגעתי בגלל האירוויזיון", אמר אמיל שגם רכש כרטיסים לגמר הגדול.
אמיל משמאל ופרדריק מימין, התיירים משבדיה תיירים אירוויזיון חוף הילטוןאמיל משמאל ופרדריק מימין, התיירים משבדיה תיירים אירוויזיון חוף הילטון
אמיל משמאל ופרדריק מימין, התיירים משבדיה
(איתי שיקמן)
"עם ישראל חי", הקעקוע של אמיל השבדי והחצי יהודי התיירים משבדיה תיירים אירוויזיון חוף הילטון"עם ישראל חי", הקעקוע של אמיל השבדי והחצי יהודי התיירים משבדיה תיירים אירוויזיון חוף הילטון
"עם ישראל חי", הקעקוע של אמיל השבדי והחצי יהודי
(איתי שיקמן)
פרדריק מספר על התוכניות להמשך השבוע: "לבקר ביורו קלאב, בכפר האירויזיון, בחצי הגמר ובגמר". להבדיל מהרבה מעריצי אירוויזיון ומעריצי נטע ברזילי בפרט, פרדריק אומר כי לדעתו השיר "טוי" הוא לא השיר הטוב בכל הזמנים. "אני חושב שלישראל היו שירים יותר טובים ממנו. השיר השנה הוא טוב אבל לא המועדף עליי. המועדף הוא של רוסיה".
על השאלה מה אתה מרגיש כלפי ישראל, ענה אמיל בחיוך גדול "עם ישראל חי".
פרסום ראשוני: 15:41 , 13.05.19