בשיתוף SkiDeal
הם גולשים כבר שנים, לא מפספסים שום הזדמנות לשלג, טסים לפחות פעמיים בעונה, משריינים חופשה שנה מראש ומכורים לאקשן ולאדרנלין. ישבנו לשיחה עם ארבעה גולשי סקי מכורים שכבר שנה לא עלו על המגלשיים וכבר לא יכולים לחכות להריח את השלג.
"אני גולשת כבר למעלה מ-15 שנה", מספרת אורלי (43) מבני דרור. "בכל חורף אנחנו יוצאים לחופשה המשפחתית שלנו ואנחנו לא מוותרים עליה בחיים. בסוף העונה הקודמת טסנו לחופשה בסוצ'י. לא עניין אותנו הבידוד שחיכה לנו בחזור - העיקר לגלוש", היא מספרת.
אבל בעונה האחרונה המשפחה נאלצה להתגעגע. "הילדים שלנו בני 14 ו-18, גילים קלאסיים למינימום תקשורת ומקסימום זמן מסך, בטח בתקופה מוזרה כמו התקופה שאנחנו חיים בה. חופשת הסקי היא ההזדמנות שלנו לזמן איכות משפחתי. כולנו מתחברים סביב תחום עניין אחד משותף - הגלישה. גם אם אנחנו לא תמיד גולשים יחד, אנחנו מדברים באותה השפה, חולקים חוויות בסוף היום ומבלים יחד. זה גיבוש מהסוג הכי איכותי שיש, והשנה זה ממש חסר לנו".
במה החלפתם את הסקי השנה? "הילדים שלנו הם גם גולשי גלים אבל זאת לגמרי אווירה אחרת. זה לא אותו ניתוק, לא אותו סחרור ולא אותה התרגשות. אין תחליף לשלג".
מחכים כבר לעונה הבאה? "העונה הבאה תצטרך למלא לנו חסך רציני. ברור לנו שנצא יחד לפחות לשתי חופשות סקי, ובינתיים אנחנו מפנטזים על סלה רונדה באיטליה".
4 צפייה בגלריה
סקידיל לכתבה בלבד
סקידיל לכתבה בלבד
משפחת אשכנזי. סוצ'י, רוסיה
(צילום: אלבום משפחתי)
גם עופר שרייבר, בן 47 מהוד השרון, מצטרף לגעגועים העזים. "אני גולש כבר 22 שנה וזאת השנה הראשונה שלא יצאתי לגלוש. יש לנו קבוצה של חבר'ה שטסים יחד כבר שנים, זאת מסורת אדירה שהיא עוגן חזק בלו"ז של כולנו. אנחנו סוגרים את החופשה שנה מראש ומאותו הרגע רק מצפים ומפנטזים על המפגש המיוחל עם השלג. זה כל מה שאנחנו מדברים עליו. אנחנו מתאבזרים בציוד הכי טוב, בוחרים במלונות מעולים ובאתרים מצוינים, וזאת הנקודה ההיא ביומן שאנחנו רק סופרים את הימים בדרך אליה".
איך התחושות השנה? "וואו, זה תסכול לא נורמלי. בשנים האחרונות בנוסף לחופשת החבר'ה הקבועה, אני טס עם הבן שלי לחופשת סקי נוספת, סוף שבוע קצר שנותן לנו שלושה ימים מלאים לגלוש ומספיק זמן לטעימות של כל המסביב. השנה זה היה אמור להיות טיול בר המצווה שלו, ובגלל המצב נאלצנו לדחות את החופשה. כמובן גם את החופשה המתוכננת עם החבר'ה לאישגל, אוסטריה דחינו, אבל אנחנו ממש לא מתכוונים לפספס אותה בעונה הבאה".
ואיך מספקים את הצורך באדרנלין? "אני קניתי אופנוע, בינתיים אני מתנחם בו, אבל זה ממש לא תחליף ראוי".
4 צפייה בגלריה
סקידיל לכתבה בלבד
סקידיל לכתבה בלבד
עופר שרייבר והחברים
(צילום: אלבום משפחתי)
"אצלנו התאריך של חופשת הסקי הוא זה שמכתיב הכל", מספר רונן קינן, בן 47 ממודיעין. "לפני כמעט 20 שנה כשהתחלתי לגלוש הייתי טס עם החבר'ה. היינו סוגרים את החופשה כמעט שנה מראש ומזיזים כל מה שעלול להפריע לזה לקרות. עם השנים החבורה התפרקה, ואשתי שראתה אותי כבוי ועצוב החליטה לשמח אותי עם חופשת סקי משותפת. טסנו לשבוע באוסטריה ומרוב שהיא התאהבה בשלג, שלושה שבועות אחר כך טסנו שוב. עם השנים גם הבנות הצטרפו ועכשיו זה כבר הטירוף המשפחתי שלנו".
מה יש בחופשה הזאת שהופך אותה לכזאת סוחפת? "אני חושב שזה שילוב של כמה דברים. קודם כל זה בחו"ל, הנופים משתנים, מגוונים ומטורפים, יש הזדמנות למפגש עם אנשים מכל העולם, יש זמן איכות משפחתי ונטול מסכים שזה נדיר, זה שבוע שיש בו הכל מהכל".
ואיך אתם מתסדרים עם הגעגועים לשלג? "אני מרגיש שאני תולה את כל תחושת הנורמליות בחופשת הסקי שלי. ברגע שיאפשרו לי לחזור לגלוש רק אז אני ארגיש שהכל חוזר לעצמו, שאנחנו חוזרים לשגרה. בינתיים מצאתי לעצמי איזו טיפת נחמה באתר ה-Indoor בדובאי. גלשתי שם איזו שעה וספגתי קצת שלג".
איך תיראה העונה הבאה? "יש עוד כל כך הרבה מקומות שעוד לא היינו בהם. אנחנו מחכים להזדמנות להגיע לחופשה משפחתית בפאסו טונלה, איטליה. זה לגמרי היעד הבא שלנו, ואני מאמין שנפצה את עצמנו עם חופשה בתחילת העונה וחופשה נוספת בסוף העונה. מגיע לנו".
4 צפייה בגלריה
סקידיל לכתבה בלבד
סקידיל לכתבה בלבד
משפחת קינן. אבוריאז, צרפת
(צילום: אלבום משפחתי)
אסף מימון, בן 39 מעומר, מתעקש לשמור על אופטימיות. "אני עוד לא מוותר על העונה הזאת", הוא אומר, "אני עוד רוצה לקוות שאולי נצליח לגלוש העונה. גם אם זאת תהיה חופשה באתר קטן או בינוני כמו בנסקו, העיקר לגלוש. חופשת הגלישה עם חברי הילדות שלי זאת החופשה שאני הכי מחכה לה בשנה. בין החופשות המשפחתיות, החופשות הזוגיות וטיסות העבודה, אחת לשנה כולנו עוצרים הכל וטסים להתפנק יחד במלונות מעולים, מסעדות ברמה הכי גבוהה, באתרים מצוינים, ספא מטורף ומסלולים משוגעים. זמן שהוא רק שלנו. ומהרגע שהחופשה הזאת נגמרת, אנחנו כבר סוגרים את החופשה הבאה ומתחילים לחיות שוב את הציפייה. עכשיו כשהילדים של כולנו מתחילים לגדול אנחנו כבר מפנטזים גם על הרגע שבו נוכל לשלב גם אותם בשיגעון הזה".
4 צפייה בגלריה
סקידיל לכתבה בלבד
סקידיל לכתבה בלבד
אסף מימון והחברים
(צילום: אלבום משפחתי)
אז איך אתם מתמודדים עם העונה הזאת? "זה רק הגביר לנו את החשק. אנחנו לגמרי מתכננים לפצות את עצמנו בעונה הבאה. החופשה המסורתית ואולי גם עוד איזה סופ"ש גיחה. בינתיים התחלתי לרכוב על אופניים, רצתי מרתון – אבל שום דבר לא משתווה לסנובורד, זה הדבר האמיתי".
בשיתוף SkiDeal