לונדוןלונדון
אתם מוזמנים לצלם את לונדון
(צילום: עידו איז'ק)
שנת 2020 בפתח ואיתה גם המלצות ליעדים פופולריים. בשנים האחרונות נראה כי הפופולריות של מדינות ויעדים עולה פלאים כאשר המטיילים מגלים את פוטנציאל הפוטוגניות הגלום בהם. התיעוד והשיתוף הפכו לחלק ניכר מחוויית החופש, וכבר לא מספיק לבלות, לנפוש ולהתפנק. ריכזתי עבורכם כמה יעדים פוטוגניים במיוחד עם המלצות לצילום נכון בסמארטפון שיביאו לכם מקסימום לייקים וכמובן יסייעו לכם לתעד זיכרונות בלתי נשכחים.

פריז

לוקיישנים מומלצים: מוזיאון לואי ויטון וגדות הסיין. הטיפים: פריז ידועה כ"עיר האורות" ויש בה מגוון של תרבות, אמנות והיסטוריה עתיקה. על מנת לתפוס את האלמנטים המרכזיים בתמונה יש ליצור פוקוס מרבי באמצעות לחיצה על המסך וכיוון בעזרת הסקאלה עם אייקון המנורה את החשיפה.
מומלץ לחפש זוויות מעניינות ולא שגרתיות. לפעמים אותה תמונה נראית שונה לגמרי כאשר מסתכלים עליה מכיוון שונה. נסו לצלם מזוויות שונות - אם מדובר במבנה גבוה, נסו להתכופף ולתפוס את התמונה מלמטה, או אם מדובר באירוע שיש סביבו התקהלות רבה נסו לחפש נקודה גבוה כדי לצלם את המתרחש מגובה, כפי שצילמתי את אנשי העיר מרקדים ברחבה. בלוקיישנים שבהם המבנים רחבים, נסו לעמוד בפוזיציות שונות ויצירתיות ולא רק במרכז התמונה.
פריזפריז
מצולם בעדשה רחבה מזוית עילית. כאשר צילמתי במצב רצף ( לחיצה ארוכה על כפתור המצלמה) ואחר כך בחרתי את הפריים הטוב ביותר.
(צילום: עידו איז'ק)
פריזפריז
מוזיאון לואי ויטון, פריז. אם אתם קרובים לאלמנט והוא גדול, השתמשו בעדשה רחבה על מנת לתפוס את כולו.
(צילום: עידו איז'ק)
פריזפריז
צילום שלט מואר בזווית מלמטה.
(צילום: עידו איז'ק)
הישראלי שמצלם בכל שנה את מלון הקרח בלפלנד
(צילום: אלי סגל)

שיקגו

לוקיישנים מומלצים: מילניום פארק ושדרת מישגן. הטיפים: שיקגו היא עיר שוקקת חיים בעלת גורדי שחקים עצומים, ארכיטקטורה מרשימה ואזורי תיירות מרובים. במהלך רוב חודשי השנה מזג האוויר קר ולכן יש לשים לב לניקיון העדשה לפני שמתכננים לצלם. בקור צפויים להצטבר אדים על העדשה שיפגעו באיכות הצילום ויביאו לתמונות מעורפלות. מומלץ להשתמש במטלית רכה ולא בטישו שעלול לשרוט את העדשה.
בנוסף, כדי להוציא תמונה אחת טובה, מומלץ לצלם כמה שיותר עד שתופסים את השוט המושלם (הרי ללחוץ על כפתור הצילום לא עולה כסף). נסו לחפש את הצד האמנותי והלא שגרתי שבכם, כמו למשל בתמונה שצולמה על גבי מראה גדולה שמחליפה את זכוכית הבניין שעליה משתקפים גורדי שחקים.
שיקגושיקגו
גורדי השחקים משתקפים במראה.
(צילום: עידו איז'ק)
בצילומים של אלמנטים מוארים בתנאי תאורה נמוכים, כפי שצילמתי את עצי הכריסמס, מומלץ שלא להשתמש בפלאש, אלא בחשיפה ארוכה. במצבים חשוכים חשוב מאוד להחזיק את הסמארטפון יציב, כל תזוזה עלולה להוריד עוד מאיכות התמונה שמלכתחילה צולמה בתנאים פחות טובים מהרגיל.
שיקגושיקגו
עץ חג מולד שצולם בחשיפה ארוכה. בתמונות חשוכות,לא מומלץ להשתמש בפלאש כדי לשמור על חדות מקסימלית.
(צילום: עידו איז'ק)
שיקגושיקגו
בתמונה שבה יש אלמנט במרכז, לחצו על המסך כדי למקד את הפוקוס.
(צילום: עידו איז'ק)

ניו יורק

לוקיישנים מומלצים: וושינגטון פארק והשדרה החמישית. הטיפים: בניו יורק, אחת הערים התוססות והצבעוניות בארה"ב, אין רגע של שקט. מתחת לקו הרקיע עוצר הנשימה של גורדי השחקים שוכנים מוזיאונים מפורסמים, תיאטראות ומסעדות. הסביבה מאוד דינמית ובשביל לתפוס רגעים בסביבה כזו מומלץ לצלם כמה קליקים ברצף ולוודא שמקור האור מאיר את מושא הצילום.
כיום ניתן לרכוש חצובות או מקלות אחיזה נוחים שמתחברים אל מכשיר הסמארטפון ומאפשרים לשדרג את יכולת האחיזה, את היציבות ולאפשר לתפוס תמונה מזווית רחוקה יותר. ניו יורק שוקקת חיים בשעות הלילה ולכן במקרה של צילום חשוך יותר שימוש בחצובה או הנחת הסמארטפון על משהו יציב יוציאו תמונות טובות יותר וינטרלו את אפקט הטשטוש שמגיע עם החשכה.
בניו יורק הסואנת והעמוסה רצוי לנצל את המצב לתמונה מעניינת שבה משתלבים כל הגורמים מהבלגן של הסביבה. אם רוצים להוציא תמונות פחות עמוסות מומלץ להגיע לצלם במקומות אלו בשעות הבוקר המוקדמות, שבהן הרחובות עוד רגועים.
ניו יורקניו יורק
מצולם במצב pro, כלומר מצב מקצועי, שבו הצלם יכול לשלוט במהירות החשיפה ובצמצם.
(צילום: עידו איז'ק)
ניו יורקניו יורק
מצולם במהירות גבוהה כדי להקפיא את הרגע.
(צילום: עידו איז'ק)
ניו יורקניו יורק
רחובות ניו יורק.
(צילום: עידו איז'ק)
ניו יורקניו יורק
וכך זה נראה כשמצלמים מצולם בעדשה הרחבה של המכשיר בזווית נמוכה מאוד.
(צילום: עידו איז'ק)

סיציליה

הטיפים: סיציליה ידועה בנופי הטבע הפסטורליים שכוללים הרי געש, איים, אתרים ארכיאולוגיים וכפרי דייגים. בכל פינה בעיר קיימת התרחשות מעניינת ולכן מומלץ לחפש סביבכם את הרגעים האותנטיים ביותר ולתפוס רגעים מיוחדים, לדוגמה אנשים שמשתזפים על החוף, רגע רומנטי במסעדה או את גלי הים המרגיעים. לפעמים לוקח זמן עד שהרגע המתאים מגיע, לכן חשוב להיות סבלניים וכמובן דרוכים.
לא חייבים לצלם את כל ההתחרשות, כדאי לחפש בתוך השלם את החלקים המעניינים ולהתמקד בהם (כמו למשל תמונת המשתזפים על החוף). כאשר מצלמים מרחוק, לא כדאי להשתמש בזום במצב זה, על אף שהתמונה עלולה להיות רחוקה, מפני שזה מוריד את איכות התמונה ויש עדיפות לצלם רחוק ולחתוך את התמונה לאחר מכן.
סיציליהסיציליה
תמונה שצולמה מלמעלה במצב אוטומטי. המצלמה נותנת את כל הנתונים ונשאר רק לעשות קליק.
(צילום: עידו איז'ק)
סיציליהסיציליה
חפשו את האותנטיות והפשטות, גם באלו מוצאים רגעים מיוחדים.
(צילום: עידו איז'ק)
סיציליהסיציליה
חפשו את היצירתיות שבכם, למשל כאן יש משחק של השתקפויות.
(צילום: עידו איז'ק)

לונדון

לוקיישנים מומלצים: אזור התמזה. הטיפים: לונדון, פנינת הכתר של הממלכה המאוחדת, היא אחת הערים הסוערות באירופה, בעלת מוקדי תיירות היסטוריים ידועים ומפורסמים. לונדון מציגה מגוון לוקיישנים תיירותיים שמחייבים לתפוס את כל התמונה הרחבה מבלי לפספס אף פריט. בטלפונים החדשים יש מבחר עדשות. כדי לצלם בזווית רחבה יש לבחור את עדשת ה-wide שתאפשר לתפוס תמונה רחבה יותר.
בנוסף חשוב לאפס את הפוקוס על האובייקט המרכזי בלחיצה אחת על מסך הטלפון, או על ידי שימוש בצילום פורטרט שיתמקד באלמנט המרכזי. ברחובות לונדון המלאים באנשים נסו לתפוס רגעים אותנטיים שישדרגו לכם את התמונה, כמו למשל התמונה של הבחור שמנגן בחמת חלילים על רקע הגלגל הענק שצופה על העיר.
לונדוןלונדון
מצולם במצב פוקוס חי, כאשר מצב זה מאפשר לשלוט על טישטוש הרקע בצילום וגם לאחר שצילמנו לשחק איתו.
(צילום: עידו איז'ק)
עידו איז'ק הוא צלם ויוצר תוכן עבור חברת סמסונג ישראל