לילו, חזירת התרפיה, בנמל התעופה בסן פרנסיסקו
חזירים לא יכולים לעוף, אבל לילו חזירת התרפיה רוצה להפוך את הטיסות לעניין פחות מלחיץ. החזירה הננסית בת החמש והבעלים שלה טאטיאנה דנילובה הן חלק מ"בריגדת הכשכושים" של סן פרנסיסקו – תוכנית שמביאה חיות תרפיה לנמל התעופה הבינלאומי כדי לעודד נוסעים ולסייע לנוסעים שסובלים מחרדות טיסה.
עם כובע של טייס ולק אדום בציפורניים, לילו חוצה את עמדות הבידוק וגלאי המתכות ומתקדמת לעבר שערי ההמראה. היא מעוררת תשומת לב חיובית ונוסעים מצטלמים איתה סלפי. "אנשים מאוד שמחים מכך שיש להם הסחת דעת מהנסיעה, מהשגרה, בין אם הם טסים לחופשה או שהם בנסיעת עבודה", אומרת דנילובה. "כולם בדרך כלל מאוד שמחים וזה גורם להם לעצור לרגע ולחייך".
לילו חזירת תרפיה נמל תעופה סן פרנסיסקולילו חזירת תרפיה נמל תעופה סן פרנסיסקו
לילו וטאטיאנה בנמל התעופה
(צילום: רויטרס)

לילו חזירת תרפיה נמל תעופה סן פרנסיסקולילו חזירת תרפיה נמל תעופה סן פרנסיסקו
אנחנו כבר נרגענו
(צילום: רויטרס)
כשהיא לא עובדת, לילו חיה עם הבעלים שלה טאטיאנה דנילובה בדירה בסן פרנסיסקו, נהנית מדיאטה של ירקות אוגרניים וכדוריות חלבון, ישנה במיטה משלה ויוצאת להליכות יומיות בשכונה.
קטי שרודר בת השמונה מקליפורניה משחקת עם לילו ואומרת שמעולם לא ראתה חזירה בנמל תעופה. "היא יכולה לעשות טריקים כמו כלב", אומרת הילדה בהתלהבות.
"כשהתחלנו עם התוכנית, המטרה העיקרית שלני הייתה להקל על המתח של הנוסעים שלנו. אולם, גילינו שיצרנו סוג של חיבור עם הנוסעים וזה לגמרי מדהים", מסבירה ג'ניפור קאזאריאן מנהלת שירות האורחים בשדה.
לדבריה, כל חיות התרפיה לוקחות חלק בתוכנית אימונים בשיתוף פעולה עם בית החולים הווטרינרי בסן פרנסיסקו. הן חייבות שיהיה להם מזג נעים, נימוסים ואישיות ידידותיות.
ובאשר ל"תאונות" קטנות על השטיח, קאזריאן אומרת שעד כה לא היו שום עניינים, כל החיות, כולל לילו, מאומנות ומבויתות לחלוטין.
פרסום ראשוני: 11:50 , 12.11.19