חלל קטנטן ומחיר לינה שמתאים לעידן טיסות הלואו-קוסט: מלון "קפסולות" חדש שנפתח היום (ד') בירושלים, מציע חדר במחיר של 140 שקלים ללילה. המלון החדש, שנקרא JERU CAPS HOTEL, כולל 82 חדרים קטנטנים, הנחלקים בין ארבעה אזורים שונים - אחד המיועד לגברים בלבד, אחד לנשים בלבד ושני אזורים מעורבים. בכל אזור ישנן מלתחות הכוללות מקלחות ושירותים משותפים, ולמעשה - בין 10-8 אורחים משתמשים באותה המלתחה.
החדרים עצמם מאובזרים במדף עבודה, לוקר בו אפשר להניח את המזוודה, נקודות חשמל, תאורה, חיבור לאינטרנט אלחוטי ומקום המיועד לחפצים האישיים של האורחים. בנוסף, מציעים במלון טאבלט לכל אורח, בו הוא רשאי להשתמש עד לתום השהות במקום.
3 צפייה בגלריה
מלון קפסולות
מלון קפסולות
מקום לשים ת'ראש
(צילום: יצחק אבוחצירה)

בונים על התיירים מחו"ל

במלון, שממשיך את טרנד מלונות הקפסולה שהתחיל ביפן, ועם השנים התפשט למדינות נוספות - יש בנוסף לחללי השינה הקטנים גם לובי, בר בוקר המציע קפה ומאפים ובר ערב, בו אפשר לשתות אלכוהול ושתייה קלה. ובכל מקרה, מיקומו של המלון במרכז העיר (על רחוב הלל הגדוש בבתי קפה וברים) מזמן אפשרויות בילוי קולינריות במרחק הליכה קצר.
"אנחנו פונים כאן לשוק תיירי ה'לואו קוסט' שגדל וממשיך לגדול ולצמוח בארץ בשנים האחרונות", אומר היזם ומי שאחראי על הקמת המלון. "הרבה מהתיירים מגיעים לארץ בטיסות זולות של 50 אירו, וכאן הם מתבקשים לשלם על מלון זול במרכז העיר, סכום של 120 אירו, זה הזוי. במיוחד כשהם יכולים לשלם הרבה פחות מזה, ולקבל בתמורה חדר מפנק ברמה גבוהה", הוא מוסיף.
3 צפייה בגלריה
מלון קפסולות
מלון קפסולות
לישון בתוך כמוסה: המסדרונות במלון הקפסולות החדש בירושלים
(צילום: יצחק אבוחצירה)
לדבריו, "רוב ההוסטלים הפועלים בירושלים פונים לזוגות צעירים, למשפחות ולמטיילים, אבל יש פלח שוק שלם של תיירי ה'פרימיום' וה'לואו קוסט' המחפשים אחר מקום לינה זול ואסתטי, שאין להם מענה כאן".
אני מבינה מכך שאתם פונים בעיקר לתיירים מחו"ל?
"כן, בהחלט והסיבה היא שתיירים שמגיעים לכאן בטיסה זולה - לרוב גם יחפשו מלון במחיר דומה, אבל גם לא יתפשרו על תחושת הפינוק והנוחות שמקבלים בבית מלון - וזה בדיוק מה שאני מציע להם כאן. ישראלים, לעומתם, יעדיפו ברוב המקרים לישון בחדרים זוגיים, גם אם מדובר באורח אחד".
3 צפייה בגלריה
מלון קפסולות
מלון קפסולות
ויש גם לובי
(צילום: יצחק אבוחצירה)
אבל יש תקופות בהן מגיעים פחות תיירים, אז איך אפשר להתבסס על זה?
"בשנה האחרונה, הגידול בתיירות בירושלים מבחינת אחוזים - היה בין הגבוהים בעולם, ו-95 אחוז מהתפוסה בהוסטלים בירושלים, הם תיירים. כולם רוצים להגיע לכאן, כך שגם אם המלון יהיה ב-70 אחוז תפוסה - זה מצוין, כי בסופו של דבר צריך לזכור שמדובר בבשורה גדולה לעיר שעד עכשיו לא פעלו בה מלונות מהסוג הזה".
JERU CAPS HOTEL, הלל 20 (פינת רבי עקיבא 1), ירושלים