מטוס של אלסקה איירליינסמטוס של אלסקה איירליינס
מטוס של אלסקה איירליינס
(צילום: שאטרסטוק)
דיילי חברת אלסקה איירליינס האמריקנית יוציאו כרטיסים צהובים – כן, כמו שופטי כדורגל – לנוסעים שלא יצייתו לכללי ההיגיינה ועטיית המסכות במטוס.
הנוהל החודש נכנס לתוקפו החודש, ועל הכרטיסים נכתב: "זאת ההתראה האחרונה שבה נבקש ממך לציית למדיניות שלנו. בפעם הבאה נגיש תלונה שעשויה להביא להשעיה מטיסות עתידיות באלסקה איירליינס".
כרטיס צהוב אלסקה איירליינס קורונהכרטיס צהוב אלסקה איירליינס קורונה
כרטיס צהוב בעידן הקורונה
הנוסעים יצטרכו לחתום במהלך הצ'ק אין על מסמך שבו הם מסכימים למדיניות החברה. אלסקה איירליינס תספק מסכות, לכל מי ששכח, כמו גם מגבונים לחים. הדיילים מורשים להוציא כרטיסים צהובים לכל הנוסעים, פרט לפעוטות מתחת לגיל שנתיים, נוסעים עם בעיות נשימה רפואיות, כל מי שלא יכול להסיר את המסכה ללא סיוע וכל אדם עם נכות שמונעת ממנו לעטות את המסכה.
"אנחנו סומכים גם על האורחים וגם על העובדים שלנו שינהגו באופן מתחשב זה כלפי זה ויעטו מסכה כדי לתרום למאמץ המתמשך שלנו לשמור על כולם בריאים ובטוחים", כתב נשיא החברה בהצהרה שפרסם.

לופטהנזה תבצע בדיקות קורונה

ובינתיים באירופה, חברת לופטהנזה הודיעה כי נוסעיה יכולים כעת לעבור בדיקת קורונה לפני שהם עוזבים או מגיעים להאבים (בסיסי פעולה מרכזיים של חברות תעופה) בנמלי התעופה בפרנקפורט ובמינכן.
חברת התעופה משתפת פעולה עם חברה רפואית שמספקת בדיקות קורונה באמצעות לקיחת דגימות עם מטוש מהגרון. הבדיקות מאושרות על ידי הרשויות בגרמניה, והתוצאות מתקבלות תוך ארבע עד חמש שעות.
נוסע לופטהנזה עובר בדיקת קורונה בנמל התעופה בפרנקפורטנוסע לופטהנזה עובר בדיקת קורונה בנמל התעופה בפרנקפורט
נוסע לופטהנזה עובר בדיקת קורונה בנמל התעופה בפרנקפורט
(צילום: רויטרס)
"מרכזי הבדיקות האלה מאפשרים לנוסעים, שיש להם תוצאת בדיקה שלילית, להימנע מלהיכנס לבידוד כשהם מגיעים לגרמניה ולאוסטריה", אמר ד"ר ביורן בקר שעובד בחברת התעופה. "התוצאות זמינות בדרך כלל תוך ארבע עד חמש שעות ומקושרות לכרטיס הטיסה. זה מקל על הנוסעים גם בטיסה למדינות אחרות שמכירות בתוצאות הבדיקות".