2 צפייה בגלריה
חוף בפיליפינים
חוף בפיליפינים
חוף בפיליפינים
(צילום: shutterstock)
חברת התעופה פיליפין איירליינס, שמכונה גם פאל (PAL), תשיק קו חדש של טיסות ישירות ממנילה, בירת הפיליפינים, לתל אביב החל מאוקטובר 2021. הקו ייפתח בהמשך להצהרת משרד התיירות על פתיחה מחדש של התיירות לישראל מחו"ל החל מסוף חודש מאי, ובהמשך לעלייה בביקוש של פיליפינים להגיע לישראל. פאל צפויה לבצע את הטיסות פעמיים בשבוע לנמל התעופה בן גוריון.
לפי רישומי משרד התיירות, בשנת 2019 נכנסו לישראל כ-34 אלף תיירים מהפיליפינים. נתון זה מצביע על עלייה של כ-30 אחוזים במספר התיירים ממדינה זו מאז נפתחה לשכת משרד התיירות בפיליפינים ב-2017. השקתו של הקו החדש התאפשרה בין היתר באמצעות עשייה מאומצת של לשכת משרד התיירות בפיליפינים בשיתוף שגריר ישראל בפיליפינים ובסיועו של מנכ"ל המשרד, אמיר הלוי, שקיים נסיעה מיוחדת טרם פרוץ משבר הקורונה במיוחד למטרה זו.
בהודעה שהפיצה החברה נכתב, בין היתר, כי "ישראל היא מדינה מלאת חיים ודינמית, עם תערובת עשירה של היסטוריה, טבע ואטרקציות. מהעיר העתיקה בירושלים, לים האדום - ישראל מושכת תיירים וצליינים במשך אלפי שנים. תל אביב היא עיר מודרנית, ידועה בחופי הים שלה, בבתי הקפה וחיי הלילה, ומוכרת על ידי אונסק"ו כמרכז מורשת לארכיטקטורת הבאוהאוס".
2 צפייה בגלריה
מטוס של חברת התעופה פיליפין איירליינס פאל PAL
מטוס של חברת התעופה פיליפין איירליינס פאל PAL
מטוס של חברת התעופה פיליפין איירליינס פאל PAL
(צילום: shutterstock)
רפאל הרפז, שגריר ישראל בפיליפינים, אמר: "אנו מברכים על הקו החדש, שהשקתו נדחתה מספר פעמים עקב המגפה העולמית. בין ישראל ובין הפיליפינים שוררים יחסים הדוקים המתבטאים, בין היתר, ברצונם של האזרחים לבקר ולנוע בין שתי המדינות. כולי תקווה כי הקו החדש יסייע גם בהידוק קשרי המסחר וההשקעות ההדדיות, כמו גם ביחסים הבין אישיים בין הישראלים לבין הפיליפינים".
דקסטר לי, ראש אגף אסטרטגיה ותכנון בחברת פאל, אמר כי "ישנו פוטנציאל גדול בהגעת תיירים פיליפינים לישראל, אשר מקבלת אותם ללא צורך בוויזה. התושבים שלנו ישמחו להגיע לישראל מטעמים דתיים, או לחופשה ים תיכונית, כאשר יתאפשר. אנחנו מחכים לתיירים הישראלים, ומקווים שהטיסות הישירות יהוו נקודת פתיחה לכניסת תיירים ישראלים למדינתנו".
אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות, אמר: ״אני שמח על הצעד החשוב הזה לענף התיירות הישראלי והפיליפיני וצופה פוטנציאל גדול לקו הטיסות הישירות בין תל אביב למנילה שיתנו דחיפה לתיירות ולעסקים ממזרח אסיה. בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לשגריר ישראל בפיליפינים, מר רפאל הרפז, שהמהלך התאפשר הרבה בעזרתו. בתקופה הנוכחית, לישראל יש יתרון משמעותי כמדינה בטוחה מקורונה ואנו מצפים לקבל את פני התיירים מהפיליפינים בהקדם".
בעלי דרכון פיליפיני מורשים להיכנס לישראל למשך 90 ימים ברציפות. לתיירים הישראלים תתאפשר הכניסה לפיליפינים עם הקלת הגבלות הקורונה. אתמול נרשמו במדינה 5,667 מקרים חדשים של קורונה, ו-97 בני אדם מתו מהמחלה. אוכלוסיית הפיליפינים מונה כ-109 מיליון בני אדם.

הטיסות יעברו מעל סעודיה?

חברת התעופה הלאומית של הפיליפינים מפעילה צי מטוסים רחב וצר גוף המונה כ-60 מטוסים, ביניהם גם האיירבוס 350 החדש. עוד לא הוכרז איזה מטוס יופעל בקו לישראל. נתיב הטיסה גם הוא עוד לא ידוע, והשאלה אם המטוסים יוכלו לעבור מעל סעודיה בדומה לחברת התעופה ההודית בטיסות לישראל נותרת ללא מענה.
טיסה ישירה בין שתי המדינות צפויה לארוך כ-11 שעות וחצי, ומעבר מעל סעודיה יקצר את הטיסה. בתקופה הקורונה ביצעה אל על טיסות חילוץ לפליפינים. בשנת 2018 נחת בארץ בואינג 787 של החברה, שעל סיפונו היה נשיא הפליפינים רודריגו דוטרטה ופלמייתו שהגיעו לביקור רשמי בארץ.