הצצה לחצי האי פיליון ביוון
(קרדיט: משרד התיירות היווני)
לקראת עונת הקיץ והמשך פתיחת היעדים ביוון לתיירים מחוסנים: קו טיסות ישירות חדש יחל לפעול אל עיר הנמל וולוס שנמצאת בסמוך ליעד פופולרי מאוד לטיולים ולחופשות.
את הקו משיקה היום (יום ב') קשרי תעופה והוא יחל לפעול ב-26.6.21, כאשר פעם בשבוע תמריא לוולוס טיסה ישירה שאורכה כשעה וחמישים דקות.
6 צפייה בגלריה
חצי האי פיליון יוון
חצי האי פיליון יוון
היעד היווני החדש של הקיץ: חצי האי פיליון
(shutterstock)
העיר וולוס נמצאת בקו האמצע של יוון מצידו המזרחי, על חוף הים האגאי. למבקשים להגיע לפיליון, זוהי העיר הכי קרובה ליעד, כאשר נסיעה ממנה לכפר הראשון אורכת כמה דקות בודדות. מה שעד כה לא היה אפשרי לנוסעים מישראל שהיו צריכים לנחות באתונה או בסלוניקי המרוחקות מספר שעות מהיעד.

כמה זה יעלה ומה ניתן לעשות באזור?

מחירי טיסה בלבד יחלו ב-425 דולר לאדם, כולל מזוודה. מחיר חבילה הכוללת טיסה ולינה במלון ברמת חמישה כוכבים לשבעה לילות תעלה החל מ-870 דולר לאדם. את הטיסות עצמן, שיופעלו כטיסות שכר, תפעיל ככל הנראה חברת ארקיע, שתחכיר מטוסים שלה לקשרי תעופה עבור יעד זה.
חצי האי פיליון הפך לפופלרי מאוד בשנים האחרונות עבור מטיילים בכלל ובהם גם הישראלים, שהחלו להכיר את האזור ההררי. חצי האי מושך אליו המוני תיירים מדי שנה (מלבד האחרונה כמובן) מאחר שהוא מציע מגוון רחב של אטרקציות ופעילויות לכל סוגי הטיול. מצד אחד הר פיליון עם מסלולי ההליכה בטבע ומסלולי האופניים, ומנגד מורדותיו עם חופים בתוליים ומי טורקיז.
6 צפייה בגלריה
חצי האי פיליון יוון
חצי האי פיליון יוון
חופים בתוליים
(shutterstock)
6 צפייה בגלריה
חצי האי פיליון יוון
חצי האי פיליון יוון
עם מי טורקיז
(shutterstock)
6 צפייה בגלריה
חצי האי פיליון יוון
חצי האי פיליון יוון
ונסתרים
(shutterstock)
אם בכל זאת רוצים להגיע לבירת יוון או לסלוניקי הצפונית יותר מכאן, זה עדיין אפשרי ויחסית נוח כי הכל נמצא ביבשת עצמה ולא מדובר באיים. אתונה נמצאת במרחק של ארבע שעות נסיעה וסלוניקי במרחק שעתיים וחצי.
במרכז חצי האי - נמצא ההר פיליון המתנשא לגובה של 1,470 מטרים והוא שופע בטבע עשיר, בעצים ירוקים, בנחלים ובמי נביעות טבעיים מהם ניתן לשתות ישירות מכל הברזים באזור. פיליון ידועה גם בקולינריה הייחודית שלה. יודעי דבר מספרים על אוכל שונה ועשיר יותר מבכל אזור אחר ביוון.
ואיך אפשר בלי כפרים ציוריים? אלו נמצאים כאן בשפע, אם בין גפנים, עצמי לימון ומטעים תפוחים או על ההרים - משקיפים על הים או במורדות ההר סמוך לחופים.
אחד מהם הוא הכפר דמוכרי (Damouchari) ששימש כלוקשיין מרכזי בצילומי הסרט "מאמה מיה". החופים בצד המזרחי של חצי האי מהווים מוקד משיכה בימי רוח גם לגולשי גלים וניתן למצוא מספר בתי ספר לגלישה באזור.
6 צפייה בגלריה
חצי האי פיליון יוון
חצי האי פיליון יוון
זה לא טיול יווני אמיתי אם לא עוצרים לביקור בכפרים אותנטיים
(shutterstock)
"פיליון היא, מה שניתן לכנות, יוון למביני עניין. מפתיעה, עשירה ומרתקת. הבחירה שלנו להפעיל טיסה ישירה ליעד נובעת מהרצון להנגיש את היעד שהפך ממילא לפופולרי ביותר בשנים האחרונות לישראלים ובכך לחסוך זמני נסיעה מיותרים שהיו נדרשים עד כה", אמר ניר מזור – סמנכ"ל קשרי תעופה והוסיף כי הקיץ החברה תפעיל ליוון לא פחות מתשעה יעדי טיסה: אתונה,סלוניקי,רודוס, כריתים,לפקדה,זקינטוס,מיקונוס,קורפו וכאמור, לוולוס - פיליון.