תקועים על הקרקע. מטוס אל על, הבוקר
(צילום: מאיה מי רז)

הטיסה המסחרית הראשונה של אל על הראשונה לאחר ארבעה חודשים של השבתה הסתבכה הבוקר (יום ה') כאשר רגע לפני ההמראה החגיגית לאתונה התגלתה תקלה באחד ממנועי המטוס. עשרות הנוסעים במטוס הדרימליינר נדרשו לשבת בכיסאות במשך כשלוש שעות, עד שלבסוף הם הורדו מהמטוס בחזרה לטרמינל. בחברת התעופה פועלים להוצאת הנוסעים במטוס חלופי.
רגע לפני ההמראה של טיסה LY541 לבירה ה"ירוקה" של יוון הודיע הקברניט כי התגלתה תקלה במנוע, והמטוס חזר אל הגייט.
"אני ועוד עשרות נוסעים יושבים שעות ארוכות במטוס ואף אחד לא מעדכן אותנו מתי זה ייפתר", סיפר הנוסע ארז בשיחה עם ynet במהלך זמן ההמתנה הממושך. "דווקא עכשיו כשמנסים לשמור על ריחוק היה עדיף שיורידו את כולם בטרמינל ושנמתין בתנאים של ריחוק חברתי".
נוסעים עוכבו שעה וחצי במטוס אל על עכב תקלה במנוענוסעים עוכבו שעה וחצי במטוס אל על עכב תקלה במנוע
תקלה במטוס אל על, הבוקר
(צילום: מאיה מי רז)
נוסעים עוכבו שעה וחצי במטוס אל על עכב תקלה במנוענוסעים עוכבו שעה וחצי במטוס אל על עכב תקלה במנוע
שרוול המטוס
(צילום: מאיה מי רז)
במטוס הדרימליינר של אל על יכולים לטוס 282 נוסעים והבוקר המטוס היה מלא. מאיה מי רז שהייתה גם כן במטוס, סיפרה: "תוך כדי ההמתנה הודיעו שמחליפים אלקטרונים וצריך גם לתדלק כי שרפו דלק, ורק אז נצא.
"זה מחדל בימים של קורונה, כשאוסרים על התקהלות של יותר מ-20 אנשים במקום סגור, להושיב יותר מ-200 נוסעים במשך שלוש שעות שלא זז. אי אפשר שלא יהיו תקלות, אבל זה מחדל לא להוריד אותנו ולהשאיר את כולם בצפיפות. חיכו שעה לכבאית שתגיע בזמן התדלוק, ורק אחר כך הודיעו שהמטוס לא תקין ושנעבור למטוס חליפי".
במהלך היום תוציא אל על עוד שתי טיסות לסלוניקי ולרודוס שביוון.