חניכת האצטדיון האולימפי בטוקיו
(צילום: רויטרס)
לקראת אולימפיאדת טוקיו 2020 חברת ג'פאן איירליינס יוצאת במבצע ענק במסגרתו תחלק בחינם 50 אלף כרטיסי טיסה הלוך-ושוב בתוך יפן. אז איפה הקאץ'? צללנו אל האותיות הקטנות ובדקנו איך אפשר ליהנות מהמבצע.
המבצע הוא לתיירים בלבד. כל מי שיגיע ליפן החל מה-1 ביוני (כמעט חודשיים לפני טקס הפתיחה) ועד ה-30 בספטמבר (כמעט חודשיים לאחר סיום האולימפיאדה) יוכל להגיש מועמדות לקבלת כרטיסי טיסה חינם. כדי לעשות זאת צריך להירשם למועדון הנוסע המתמיד - AL Mileage Bank frequent flier program.
בדקנו בעצמנו וגילינו שלא מדובר בתהליך מסובך מדי, אבל נדרשת סבלנות בשל הממשק האיטי והמסורבל של אתר הנוסע המתמיד. דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא שעד שתזכו בכרטיסים בהגרלה שתיערך בין כל הנרשמים לא תדעו לאן הטיסה שלכם תיקח אתכם – וכשמדובר על חברה שטסה ליותר מ-50 יעדים שונים ביפן, מדובר בהימור לא קטן. כלומר, אי אפשר לבחור יעד ספציפי, אלא לנסות את מזלכם מתוך רשימה של יעדים.
1 צפייה בגלריה
מטוס ג'פאן איירליינס
מטוס ג'פאן איירליינס
מטוס של ג'פאן איירליינס
(צילום: shutterstock)

מדריך מזורז להרשמה להגרלה

  • הרישום לאתר כולל, בין היתר, קבלת מספר סידורי ייחודי באורך 6 ספרות ומספר משתמש באורך של 9 ספרות.
  • החל מסוף חודש פברואר אפשר להתחבר לחשבון ולהירשם להגרלה.
  • בוחרים תאריך (החל מ-1 ביולי) ויעד שממנו רוצים להמריא (אוסקה או טוקיו) וטווח שעות שמתאים.
  • בוחרים קבוצת יעדים שאל אחד מהם רוצים לטוס, מכניסים את פרטי הנוסעים וממתינים להודעה מחברת התעופה. לא מרוצים? חפשו שוב ורשימת היעדים שניתן לבחור תשתנה.
  • לאחר שלושה ימים תקבלו מייל שיבשר לכם אם זכיתם בכרטיס.
  • התחרות פועלת בשיטת כל הקודם זוכה.
ג'פאן איירליינס נחשבת לאחת משתי החברות הגדולות ביפן. היא פועלת מאז שנת 1951 וטסה ל-220 יעדים ב-35 מדינות בעולם. צי המטוסים שלה כולל 279 מטוסים. ביפן בלבד החברה טסה לכ-50 לכחמישים יעדים שונים. יפן, ובראשה טוקיו, נחשבת ליעד תיירותי עולה בעולם התיירות. במהלך שנת 2020 ייפתח לראשונה קו ישיר של אל על בין נתב"ג לטוקיו.