המסלול שביצע המטוס שהקיף את העולם
(Google Earth)

שני מטוס דרימליינר 787-9 של אל על בשם "אשדוד" ו"ראשון לציון" השלימו הלילה הקפה מלאה של כדור הארץ כחלק מטיסות מיוחדות שביצעה חברת התעופה הישראלית להטסת נוסעים ומטען. כל אחד מהמטוסים הקיף את כדור הארץ בשלוש טיסות שהחלו ביום שני. ביום שני המריאו המטוסים מנתב"ג עם נוסעים ללוס אנג'לס. לאחר מנוחת הצוותים בארה"ב הם המריאו שלשום למשימה חדשה להעברת ציוד לשנגחאי שבסין.
מסלול טיסה מסביב לעולםמסלול טיסה מסביב לעולם
הטיסה הראשונה: מת"א ללוס אנג'לס
(Google Maps)
מסלול טיסה מסביב לעולםמסלול טיסה מסביב לעולם
הטיסה השנייה: מארה"ב לסין
(Google Maps)
מסלול טיסה מסביב לעולםמסלול טיסה מסביב לעולם
השלמת ההקפה: מסין לישראל
(Google Maps)
מאחר ומדובר בפעם הראשונה שאל על מבצעת טיסה מארה"ב לסין, נרשם תקדים נוסף בחסות הקורונה כשחברת התעופה הישראלית ביצעה טיסות מעל האוקיינוס השקט.
לאחר מנוחת הצוותים בסין המריא אתמול בצהריים המטוס הראשון בחזרה לישראל כשעל סיפונו ציוד מיגון רפואי במסלול הקבוע מהמזרח הרחוק. כמה שעות מאוחר יותר המריא ארצה גם המטוס השני.
אלון פרג, הקברניט של אחד מהמטוסים, פרסם פוסט בפייסבוק לפני ההמראה ובו כתב בהתרגשות: "משלימים את הקפת הכדור".
ציון דרך נוסף שרשמה אתמול חברת התעופה היה כאשר מטוס דרימליינר של אל על עבר באישור מעל שטחה האווירי של סודן, זאת כשבוע לאחר שמטוס מנהלים ישראלי ועליו צוות רפואי נחת לראשונה בחרטום, בירת סודן, נתיב המטוס, ששידר נתונים מלאים בזמן הטיסה, נקלט באפליקציות המשמשות למעקב אחרי מטוסים.
מסלול מטוס אל עלמסלול מטוס אל על
מסלול הטיסה מעל סודן
המטוס המריא השבוע מישראל לארגנטינה כשעליו משגיחי כשרות ושוחטים. הטיסה, שאורגנה מטעם הקהילה היהודית בארגנטינה ויבואני הבשר הישראלים, עברה במסלול השגרתי שארך מעל ל-16 שעות. הטיסה לארץ מעל המדינה שבצפון-מזרח אפריקה קצרה בכשעתיים ומשכה עומד על כ-14 שעות.
פרסום ראשוני: 01:26 , 05.06.20