הצצה לחוף סוסיתא מתוך מי הכינרת
(צילום: אריק טל, איגוד ערים כינרת)

באיגוד ערים כינרת לא יכלו לבקש תנאי פתיחה טובים יותר לפתיחת עונת הרחצה - ביום חמישי הקרוב. הסגר הוסר, ועם שראל יוצא לחופשי בדיוק לקראת חופשת הפסח, תוסיפו לזה גם את יום השבתון בבחירות, ביום שלישי הבא. עוצר הטיסות צפוי להפוך את חופי האגם לאחת האטרקציות המרכזיות באביב ובקיץ הקרוב. הכינרת משתפת גם היא פעולה ושומרת על מפלס גבוה: 42 סנטימטר מהרום המרבי שהוא 208.80 מטר מתחת לפני הים.
חשוב לציין כי לעליית המפלס יש גם השפעה בעייתית: תשתית בנויה, כמו למשל מדרגות וקירות כוסו במים. לכן יש לשים לב לשילוט ולהוראות המעבר השונות ולהיכנס למים רק דרך האזורים המותרים לכך. אסור לטפס על מעקות הבטיחות ולא לקפוץ למים מראשי הקירות.
5 צפייה בגלריה
חוף סוסיתא
חוף סוסיתא
שני מצטרפים חדשים-ישנים לשורת חופי הכינרת: חוף סוסיתא
(צילום:תקשורות, יעל שביט)
5 צפייה בגלריה
חוף צמח
חוף צמח
חוף צמח
(צילום: תקשורות, יעל שביט)
האיגוד מפעיל השנה 17 חופים, בהם שניים חדשים – חוף צמח המיתולוגי שחודש, וחוף סוסיתא. חוף צמח היה סגור שלוש שנים ונזקק לשיקום ולניקיון מאסיבי, עקב ההרס הרב שנוצר בשטח. גם בחוף סוסיתא נדרשו עבודות תחזוקה וחידוש, כמו כן הוקמו בו גדרות בטיחות והתשתיות טופלו, כך נמסר מאיגוד ערים כינרת.
לקראת פתיחת העונה יוסרו גדרות הברזל שתחמו את חוף צמח והציבור יוכל להיכנס לחוף ישירות מהכביש הראשי, דבר שגם יצור רצף נופי נגיש.

מצלמות אבטחה, יחידת משמר ושמירה על השקט

כל חופי האיגוד מופעלים במתכונת של חופים שקטים, בהם אסורה השמעת מוזיקה והכנסת אלכוהול.
באיגוד הזכירו כי הם משתפים פעולה עם המשטרה לאורך השנה ומתגברים את כוח האדם בתקופת עונת הרחצה, על מנת להבטיח, כי יישמר השקט בחופים. כוחות המשטרה ופקחי האיגוד, יפעלו בסיוע "יחידת משמר הסביבה כינרת" והצוותים בחופים, למען אכיפה ושמירה על הסדר הציבורי. זאת בנוסף למאבטחים ולסדרנים, אשר יוצבו מטעם האיגוד. מוקד המצלמות של "כינרת בטוחה", שולט ב-161 מצלמות האבטחה בחופים, וכמו כן, מופעלים צוותי ניקיון ותחזוקה מתוגברים.
5 צפייה בגלריה
עבדות בחוף צמח
עבדות בחוף צמח
עבודות תשתית בחוף צמח
(צילום:תקשורות, יעל שביט)
5 צפייה בגלריה
הכנות אחרונות בחוף סוסיתא
הכנות אחרונות בחוף סוסיתא
הכנות אחרונות בחוף סוסיתא
(צילום:תקשורות, יעל שביט)
יו"ר איגוד ערים כינרת עידן גרינבאום, בירך על פתיחת העונה ועל החלטת שר הפנים אריה מכלוף דרעי וועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת, בראשותה של ח"כ מיקי חיימוביץ, להעביר את חוף צמח לאחריות איגוד ערים כינרת.
בנוסף, אמר גרינבאום כי "העונה אנו מצפים ליותר מ- 2.5 מיליון נופשים בכינרת, עקב החשש לטוס לחו"ל בשל הקורונה. שני החופים הנוספים יאפשרו שטח נוסף לנופש בכינרת. אנו מבקשים מהציבור, שכולו מעוניין בבילוי נעים באגם הלאומי, להיות סבלני ואחראי, להישמע למצילים ולצוות החוף, לשמור על נהלי הבטיחות, להשגיח על הילדים במים ובחוף, להקפיד על הניקיון, לנהוג בזהירות מרבית בנהיגה בכלי השיט ולדאוג שלא להפריע לזולת. לאחר תקופה ארוכה של סגר, כולנו זקוקים לנופש".
5 צפייה בגלריה
חוף צינברי
חוף צינברי
חוף צינברי
(צילום: שי מזרחי, איגוד ערים כינרת)
דנה בכר, מנהלת אגף מינהלת הכינרת אמרה, כי במהלך עונת החורף והסגרים, בוצעו בחופי איגוד ערים כינרת עבודות תחזוקה שוטפות, חידוש שילוט, גיזום בטיחותי, כיסוח צמחיה, שיפוץ מבני שירותים ומתקני נופש ועוד. בכר מציינת, כי בחוף צמח התקיימו בשלב א' עבודות שיקום ושיפוץ על מנת להשמיש את החוף עם פתיחת עונת הרחצה, וכי בשלב ב' יתקיים תכנון מפורט לפיתוח הדרגתי של חוף צמח, תוך דיון מעמיק, כולל הליך שיתוף הציבור במתכונת שתיקבע.
עוד מציינת בכר, כי לקראת חג השבועות יפתח חוף נוסף, חוף דוגה במזרח הכינרת הנמצא כעת בעבודות ותהליכי העברה לזכיין. בחוף דוגה התבצעו עבודות פיתוח והקמת מבנים בהיקף של 30 מיליון שקלים, במימון משרד האוצר, משרד התיירות, משרד הפנים ואיגוד ערים כינרת.
"אנו באיגוד מצפים ונערכים לעונה ארוכה ועמוסה, עם ביקוש גדול לנופש בכינרת, אשר שמרה על מפלסה הגבוה גם החורף הזה והיא יפה מתמיד. אנו מזמינים את הציבור להגיע לנפוש בכינרת כחולה ומלאה ובברכת עונת רחצה נעימה ובטוחה לכולם", הוסיפה בכר.
בשאר חופי הכינרת ובחופי הים התיכון, תיפתח עונת הרחצה ב-23.3.21, יום שלישי הבא - יום השבתון.