צפו בליל הסדר שנערך השנה במלון קרלטון בתל אביב
(צילום: חגי דקל)


פסח בעידן הקורונה: ג'ון הראשטוק, אב חד-הורי המתגורר בירושלים, חיפש מקום בו יכול יהיה לחגוג את ערב החג יחד עם משפחתו המצומצמת, מבלי שיידרש לבשל בעצמו את ארוחת החג המסורתית.
"לצערי הרב נפלתי בין הכיסאות", הוא מספר לאולפן ynet. "אני לא יודע איך לעשות פסח בבית או איך לבשל, וכמה שבועות לפני החג הזמנתי ארוחה מוכנה ממקום שאני מכיר, אבל כמה ימים לפני הסדר התקשרו אליי ואמרו שבגלל שאני סובל מאלרגיות כאלה ואחרות, הם לא מוכנים לספק לי את האוכל".
סדר הפסח שנערך במלון התל אביביסדר הפסח שנערך במלון התל אביבי
סדר הפסח שנערך השנה בבית המלון
(צילום: רונית שוהם)
לדבריו, "כל בתי המלון בירושלים סגורים, ובוא לא נשכח ש-6-5 שנים אחורה, לא הייתה אפשרות בכלל למצוא מקום במלונות האלו או שהם דרשו אלפי שקלים עבור האירוח. ופתאום נוצרה איזו בעיה קטנה, וכולם ממהרים לסגור את הדלתות ולא מעניין אותם מהאנשים שצריכים אותם. הם שוכחים שחוץ מזה שהם בתי מלון וצריכים להרוויח, יש גם כמה אנשים שצריכים אותם".
הראשטוק במלון: "שילמתי פחות ממה שהייתי משלם אם הייתי חוגג סדר בבית"   הראשטוק במלון: "שילמתי פחות ממה שהייתי משלם אם הייתי חוגג סדר בבית"
הראשטוק במלון: "שילמתי פחות ממה שהייתי משלם אם הייתי חוגג סדר בבית"
(צילום: מתוך הווידאו)
רגע לפני שהשלים עם כך שהוא ובני משפחתו ייאלצו לוותר השנה על ערב החג, נודע לו, לדבריו, כי בתל אביב יש כמה בתי מלון שפועלים גם בימים אלו, והוא מיהר לצלצל ולהזמין מקום. "בין המלונות שממשיכים לפעול, קרלטון היה היחיד שהיה בו אוכל כשר לחג. למעשה, אנחנו נמצאים כעת במלון 5 כוכבים דלוקס ומקבלים שירות נפלא מהצוות". אני מתחיל לקנא. בתי המלון צריכים להבין שגרים כאן גם אנשים שהם לא חולים בקורונה, ולא מקבלים בית מלון מהמדינה ולא מקבלים את פיקוד העורף - ואין להם איך והיכן לחגוג את הסדר. זאת בושה שאחרי שהמלונות עשו כל כך הרבה כסף על חשבון האורחים שלהם - כעת הם סוגרים את הדלתות, ולא מושיטים יד בחזרה".
כאילו אין קורונה בעולם: משתזפים בבריכת המלון   כאילו אין קורונה בעולם: משתזפים בבריכת המלון
כאילו אין קורונה בעולם: משתזפים בבריכת המלון
(צילום: מתוך הווידאו)
ואיך המחיר? "עלה לי פחות ממה שהיה עולה לי לעשות סדר בבית. צריך להבין שיש מצבים בהם אנשים מרגישים בסיטואציה שבה הם תקועים ויהיו מוכנים לשלם את כל ההון שבעולם - על מנת לצאת מהמצב הזה. זה קצת כמו מישהו צמא שהולך במדבר - הוא יהיה מוכן לשלם הון עבור כוס מים, אז כך גם אני. ואגב, יש אנשים נוספים כמוני, שמצאו את עצמם בלי אפשרות לחגוג את הסדר בבית, ונתקעו".
מלון קרלטון בתל אביבמלון קרלטון בתל אביב
מלון קרלטון בתל אביב
(צילום: ירון ברנר)
לדברי יוסי נביא, מנכ"ל המלון: "מגבלות משרד הבריאות יושמו באופן מופתי על ידי האורחים המדהימים שלנו שמבינים את המתרחש, כמות המשתתפים בכל אחד מהסדרים אשר התקיימו במלון היו במסגרת המותר, תוך כדי הקפדה על מרחק בין הסועדים, ולמרות הכל היה פה חם ושמח".
נביא אף הוסיף ואמר כי "תאמינו לי, במצב כמו זה שאנחנו נמצאים בו כעת, אין דבר יותר כיף ובטוח מחופשה בארץ. אני ממליץ לנצל את התקופה הקשה הזאת לצאת ולנפוש עבור הילדים ובשביל הנפש, מועדים לשמחה".