מלון Nayara Springs Relais & ChateauxN. קוסטה ריקהמלון Nayara Springs Relais & ChateauxN. קוסטה ריקה
אתר טריפאדוויזר מדרג את המלונות הטובים של השנה
(מתוך אתר המלון Nayara Springs Relais & Chateaux, קוסטה ריקה)
שנה לא פשוטה עברה ועודנה עוברת על העולם כולו ועל עולם התיירות בפרט, עקב נגיף הקורונה. אך בתוך כל התקופה הקשה והמלחיצה שאנו חווים, תמיד נחמד שיש לאן לברוח, לפחות דרך המסך.
הודות לאתר התיירות המפורסם טריפאדוויזר (TripAdvisor), שמפרסם מדי שנה את דירוג הגולשים שלו עבור מלונות ברחבי העולם - קבלו הצצה אל המלונות הטובים ביותר לשנה זו. ויש גם נציגות ישראלית.
פונק "ה-25", אנגליהפונק "ה-25", אנגליה
נראה מפתיע אבל זהו המלון הטוב בעולם: פונק "ה-25", אנגליה
(מתוך אתר המלון)

3 במקום ה-1

נתחיל מהמלון הטוב ביותר שמגיע באופן די מפתיע לא מאיזו עיר גדולה ומפורסמת וגם לא מאי אקזוטי ויוקרתי, אלא מעיירה קטנה באנגליה - טורקי (Torquay).
העיירה, הנחשבת לחלק מ"הריביירה האנגלית", כן יש דבר כזה, התפרסמה בעיקר הודות לסדרה "המלון של פולטי", שהתרחשה בה והודות להיותה שוכנת על חוף ים ונחשבת לעיירת נופש נעימה.
המלון הקטן בשם "ה-25" (The 25), זכה בפעם השנייה ברציפות בתואר המכובד, כשהשנה הוא חולק את המקום הראשון יחד עם המלון הקמבודי "וירותס'" (Viroth) ומלון "בארוס" (Baros) באיים המלדיביים.
אחד מחדרי השינה במלון הדרכים האנגליאחד מחדרי השינה במלון הדרכים האנגלי
אחד מחדרי השינה במלון הדרכים האנגלי
(מתוך אתר המלון)
אנדי וג'וליאן, בעלי המלון "ה-25", עם פרס הזכייהאנדי וג'וליאן, בעלי המלון "ה-25", עם פרס הזכייה
אנדי וג'וליאן, בעלי המלון "ה-25", עם פרס הזכייה
(מתוך אתר המלון)
הראשון מביניהם נחשב יותר כפונדק דרכים או כמו שמגדירים בענף המלונאות B&B - Bed and Breakfast, כלומר כזה המציע בעיקר לינה צנועה וארוחת בוקר, בלי מתקנים נוספים שיש בדרך כלל, כמו בריכה, ספא, מכון כושר, גישה פרטית לחוף ים ועוד תוספות.
לצידו נמצא וירותס' - המלון בקמבודיה, שגם קטף כבר בעבר את הפרס המכובד, כשזכה בתואר המלון הטוב בעולם ב-2018.
מלון וירותס'. קמבודיהמלון וירותס'. קמבודיה
מלון וירותס'. קמבודיה
(מתוך אתר המלון)
השלישי ברשימת הטובים ביותר הוא כאמור, המלון "בארוס" (Baros) באיים המלדיביים, שמדורג כלודג' היוקרתי הטוב ביותר בעולם. אגב, ההגדרה של לודג' היא סוג של אכסניה אך כאן מדובר בקצת יותר מאכסניה קלאסית, כפי שאתם יכולים להתרשם.
אפשר להבין למה. המלון בארוס באיים המלדיבייםאפשר להבין למה. המלון בארוס באיים המלדיביים
אפשר להבין למה. המלון בארוס באיים המלדיביים
(מתוך אתר המלון)
עוד במעלה רשימות הדירוג באתר - מסעדת מלון בדרום צרפת, בשם Auberge Du Vieux Puits (בתרגום חופשי: "אכסניית הבאר הישן") - המעוטרת בשלושה כוכבי מישלן ומדורגת כטובה ביותר בעולם!

ויש גם ייצוג ישראלי

במדרג השנתי של טריפאדוויזר ישנן תמיד מספר רשימות לפי תתי-קטגוריות. חלקן לפי אזורים בעולם - המלונות הטובים במרכז, מערב ומזרח אירופה, המלונות הטובים במזרח התיכון, בצפון אמריקה, אסיה וכדומה.
כך לפני שנתיים זכה המלון הישראלי - הרודס ויטאליס אילת, למלון הטוב ביותר במזרח התיכון לשנת 2018.
רשימות נוספות מחולקות לפי סוגי המלונות. זאת הסיבה שיש למעשה שלושה מלונות שקיבלו את התואר "המלון הטוב בעולם", כשכל אחד מדורג ראשון ברשימה נפרדת. כאמור: רשימת מלונות ה-B&B, מלונות היוקרה ומלונות שכוללים הכל.
לצד אלו ישנן רשימות נוספות כמו "המלונות למשפחות" הטובים ביותר, מלונות ה"הכל כלול", המלונות הכי רומנטיים, מלונות עם השירות הטוב ביותר ועוד.
וכאן נכנסים לתמונה שני נציגים ישראלים שהתברגו השנה לשתי רשימות: מלון יו קורל ביץ' אילת (U Coral Beach Club) שמדורג במקום ה-14, מתוך 25 מלונות סך הכל, ברשימת "המלונות למשפחות" הטובים בעולם.
ומלון לגונה ישרוטל, גם הוא באילת, שנכנס אף פעמיים - פעם למקום ה-24 באותה רשימת "מלונות למשפחות", ופעם במקום ה-17 ברשימת מלונות ה"הכל כלול" הטובים ביותר.
במקום ה-14 מבין 25 המלונות למשפחה הטובים בעולם: מלון יו קורל ביץ' אילתבמקום ה-14 מבין 25 המלונות למשפחה הטובים בעולם: מלון יו קורל ביץ' אילת
במקום ה-14 מבין 25 המלונות למשפחה הטובים בעולם: מלון יו קורל ביץ' אילת
(המשחקייה לילדים במלון יו קורל ביץ' אילת)
רשת פתאל מסרה ל-ynet בתגובה על הזכייה: "אנו גאים על הזכייה ומודים לאורחינו הנאמנים שבוחרים בנו ובכל אחד ממותגי הרשת בכל פעם מחדש. כמו כן, אנו מודים למנהלים ולחברי הצוות המצויינים שלנו, שבזכותם אנו מעניקים חוויית חופש מושלמת ומבטיחים להמשיך לארח באהבה, תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים ובתקופה מאתגרת זו, גם שמירה על בטיחות הצוות והאורחים".
מרשת ישרוטל נמסר: "הרשת שמחה על בחירה נוספת במלונותיה כמובילים בתחומם. חוויית האירוח היא ערך עליון אצלנו, ואנו משקיעים את מרב המאמצים להציע חוויה בסטנדרטים גבוהים של איכות ושירות. מלון ישרוטל לגונה הכול כלול אהוד כבר שנים רבות על משפחות וילדים, ואנו נרגשים על הבחירה בו בשתי קטגוריות: הכול כלול והכי טוב למשפחות".

איך מלון כזה הגיע גבוה יותר מאחר?

נקודה חשובה להבהרה: הדירוג כאן נקבע על ידי הצבעת הגולשים של אתר טריפאדוויזר בלבד ולא על ידי גורמים מקצועיים או מומחים בענף האירוח והמלונאות.
לכן ניתן לראות כי הרבה מלונות - שאולי לא נראים על פניו כמלונות יוקרתיים מאוד או כאלה שבדרך כלל מדורגים נמוך בשיטת מדרוג הכוכבים הבינלאומית, נמצאים גבוה ברשימה ואף עקפו מלונות שמפורסמים יותר ברמתם הגבוהה.
זאת מאחר שמדובר, כאמור, בדירוג האורחים - לטוב ולרע. מדובר באנשים שהגיעו למלון עם ציפייה מסוימת ובסיום הביקור התבקשו לדרג את המלון באתר לפי חווייתם האישית.
נקודה נוספת היא שלא כל מלון נכנס לדירוג האתר או מקבל הרבה ביקורות גולשים מלכתחילה, משלל סיבות.
כך שאל תמהרו להזמין את החופשה הבאה שלכם רק על סמך הדירוג הנ"ל של אתר טריפאדוויזר, אבל כן תמיד כדאי לבדוק - לצד רמת המלון הרשמית, גם את ביקורות הגולשים והאורחים האחרים ששהו במלון בו אתם מתכננים לנפוש.