(צילום: נדב אבס, נוויל האריס)

עומס בכניסה לנתב"ג, תורים ארוכים בדלפקי הצ'ק אין והרבה אנשים עם מזוודות ביד וחיוך על הפנים. לא, זו לא פנטזיה על ימים רחוקים אלא תמונת המצב הנוכחית בנמל התעופה בן גוריון הבוקר (ה').
תמונה שלא ראינו הרבה זמן: תורים בנתב"גתמונה שלא ראינו הרבה זמן: תורים בנתב"ג
מחזה שלא ראינו הרבה זמן: תורים בנתב"ג
(צילום: נדב אבס, נוויל האריס)

"ברגע ששמענו על הסגר הבנו שאין מה להישאר בארץ"

כיממה לפני תחילת הסגר וערב ראש השנה, שיחל מחר ביום שישי בשעה 14:00 ויימשך שלושה שבועות לפחות, ישראלים רבים ניצלו את חלון ההזדמנויות והזמינו כרטיסי טיסה לחו"ל. יש לציין כי גם במהלך הסגר, יהיה אפשרי לצאת מהבית - רק אם יש בידכם כרטיס טיסה, ולנסוע לנתב"ג בין שמונה ועד ארבע שעות לפני הטיסה.
משה רווח מספר על ההחלטה לטוס לארה"במשה רווח מספר על ההחלטה לטוס לארה"ב
משה רווח מספר על ההחלטה לטוס לארה"ב
(צילום: נדב אבס, נוויל האריס)
"ציפינו לתקופה עמוסה עם המון עבודה, ברגע ששמענו על הסגר ושכולנו הולכים לחל"ת, הבנו שאין מה להישאר בארץ אז טסים לארצות הברית", כך אומר משה רווח מירושלים, המנהל חנות בגדי אופנה גדולה. לרווח יש חברים ומשפחה בניו ג'רזי - אליהם הוא טס כעת ואף מתכוון לחזן שם בבית הכנסת.
על השאלה אם הוא לא מפחד להיות שם בבית הכנסת ולהידבק מקורונה ענה רווח בשלילה. "נשמרים ושומרים מרחק. אני מתעסק גם במוזיקה - פייטנות, חזנות ושירה, אז אם על הדרך אפשר ליהנות גם מזה ולשמח יהודים אחרים - הרווחנו מכל הכיוונים, וכמובן שומרים על ההנחיות, הסכנה היא בכל העולם. מי ששומר על עצמו בטוח בכל מקום".
רווח מספר כי הוא מתכנן לחזור "אי שם, אחרי סוכות".

העדיפו לא להשאיר את הסבתא לבד ולטוס יחד לחו"ל

הלנה כהן מנתניה, טסה לאנטליה, טורקיה יחד עם בעלה, ילדיה ואמה. "החלטנו לטוס ברגע האחרון כי בעצם הבנו שסוגרים אותנו ושנישאר בלי הסבתא היקרה שלנו. אז החלטנו לחגוג עם כל המשפחה ביחד, במקום בטוח בבית מלון", אמרה כהן.
משפחת כהן לקחה את סבתא ביחד איתה וטסה לאנטליהמשפחת כהן לקחה את סבתא ביחד איתה וטסה לאנטליה
משפחת כהן לקחה את סבתא וטסה לאנטליה
(צילום: נדב אבס, נוויל האריס)
"חשבתי איך שלושה שבועות אשאר בבית לבד ואיפה הנכדים והילדים שלי, בסוף אני נוסעת איתם בכיף", הוסיפה הסבתא המרוגשת.

"כשאתגעגע אחזור לכאן"

גם חיה טל מגרמניה, המתגוררת בארץ בשנתיים האחרונות, החליטה ברגע האחרון להזמין כרטיס טיסה ולהפתיע את אמה. "לא הייתי שנתיים בגרמניה. יש לי שם משפחה וחברים ואין שם סגר וזה גם קצת שינוי אווירה. קניתי כרטיס טיסה שלשום ולא קניתי כרטיס חזרה כי לא ברור מה קורה כאן, אז לא נראה שאחזור לכאן לפחות בשלושה שבועות הקרובים. כשאתגעגע - אחזור".
חיה טל בדרך להפתיע את אמא בגרמניהחיה טל בדרך להפתיע את אמא בגרמניה
חיה טל בדרך להפתיע את אמא בגרמניה
(צילום: נדב אבס, נוויל האריס)
על השאלה - "האם אמא לא מפחדת שאת מגיעה ממדינה אדומה?", ענתה חיה "לא שמעתי ממנה פחד להיפך היא מאוד שמחה, היה לה יום הולדת והיא מאוד רצתה שאני אבוא. כי היא לא יכולה לבוא לכאן מאחר שהיא לא אזרחית ישראלית ואני אזרחית גרמניה, אז אני יכולה ואני אפתיע אותה".
משפחת הרמן לפני הטיסה לקנדהמשפחת הרמן לפני הטיסה לקנדה
משפחת הרמן לפני הטיסה לקנדה
(צילום: נדב אבס, נוויל האריס)
משפחת הרמן התייצבה גם היא היום בנתב"ג לפני טיסתה לקנדה. ההורים וחמשת בניהם היו אמורים לטוס לשם כבר בחודש יוני האחרון וכעת הם מממשים את הטיול המיוחל כדי לבקר את סבא וסבתא.
אם המשפחה מספרת כי "ההורים היו אמורים להגיע לארץ מקנדה ובגלל המצב פה זה מסוכן להם. אז ביקשו מאיתנו לבוא אליהם, ואנחנו מאוד מתרגשים ומודים להם על ההזדמנות לראות את כל המשפחה".
האב וילדי המשפחה מספרים עד כמה החברים מקנאים בהם ואומרים להם שעשו את הדבר הנכון, למרות שכאשר יגיעו לקנדה ייאלצו להיכנס לבידוד, "אבל בקנדה יש לנו בית גדול ליד אגם אז אנחנו מסודרים". "הכי טוב זה שבני המשפחה יבואו אלינו", מוסיפה האם.