החרמון נפתח לגלישה והבלגן חוגג
(צילום: משי בן עמי)
הבוקר הראשון של עונת הגלישה תמיד גורם לפקקים בכניסה לאתר החרמון, אלא שהבוקר (יום א'), על אף שבהתאם לאישור ה"תו הירוק" מותרת כניסת של 2,500 גולשים ומבקרים בלבד, גרמה התקלה בחברות האשראי למהומה. גולשים ששילמו את מחיר הכניסה והסקי פס, אולם לא קיבלו את אישור הכניסה (ברקוד), לא הורשו להיכנס והמתינו בכניסות לאתר שעה ארוכה.
בעקבות סופת השלגים שהתחוללה באתר לקראת סוף השבוע שעבר, וההיתר שניתן לפתוח את החרמון לכמות מוגבלת של גולשים, נפתחה הבוקר עונת הסקי. באתר מדווחים על תנאי גלישה מצוינים - כאשר גובה השלג במפלס העליון (לאחר פילוס וכבישה) 1.3 מ', ובמפלס התחתון כ-80 ס"מ. הטמפרטורה בשעות הבוקר הייתה 0 מעלות והשמיים בהירים.
אלא שכאמור לא הכל גלש על מי מנוחות. חלק מהגולשים שהגיעו למקום שילמו על הכניסה כנדרש, מראש, אולם לא קיבלו את אישור הסקי פס, ולא הורשו להיכנס לאתר. אחד מהם, ג'וואד אבו עקל, הגיע כבר אתמול למלון בצפון עם שישה בני משפחה וחברים. "חברת האשראי הורידה את החיוב אבל לא קיבלנו ברקוד ולכן אנחנו מחכים פה כבר שעה ולא נותנים לנו להיכנס", אמר בשיחה עם אולפן ynet. "יש כאן בלגן ופקק גדול. ומה שיותר מכעיס הוא שאנשים אחרים במצב שלנו כן נכנסים, אחרי שהם מדברים עם מישהו מההנהלה או הקופות. כולל אחד שעקף אותנו ושמענו את מי שהכניס אותו אומר 'הוא משלנו'".
3 צפייה בגלריה
פקק בכניסה לחרמון
פקק בכניסה לחרמון
ויכוחים בכניסה לאתר, הבוקר
(צילום: ג'וואד אבו עקל)
3 צפייה בגלריה
אתר החרמון נפתח לגולשים, היום
אתר החרמון נפתח לגולשים, היום
וכך זה נראה בפנים. אתר החרמון, היום
(צילום: אתר החרמון)
3 צפייה בגלריה
אתר החרמון נפתח לגולשים, היום
אתר החרמון נפתח לגולשים, היום
תנאי גלישה מצוינים
(צילום: אתר החרמון)
בהנהלת האתר אמרו הבוקר: "אתמול עם פתיחת אתר ההזמנות נוצר עומס חריג על המערכת, מערכת הסליקה של חברות האשראי קרסה. כל מי שחויב על ידי חברת האשראי, אך לא קיבל אישור הזמנה מהחרמון יזוכה במלוא כספו.
"הבהרה בנושא פורסמה אמש ברשתות החברתיות ובתקשורת. מאמש מטפלים בבעיה ומזכים את החשבונות שחויבו. באתר היום מקפידים ביתר שאת על כניסה אך ורק למי שמציג הזמנה מאושרת של אתר החרמון.
"חשוב שציבור הגולשים יבין שאין אפשרות להיכנס ללא הזמנה מאושרת. אין אפשרות לרכוש ציוד וסקי פס באתר החרמון. הנחיות התו הסגול מחייבות את האתר להקפיד ועל הציבור מוטלת האחריות לפעול על פי ההנחיות".