הזוכה להפעלת מערך בדיקות PCR בנמל התעופה בן גוריון ובמתקני רש"ת היא חברת "אומגה" המכון להוראה מודרנית בע"מ בשיתוף עם בית החולים רמב"ם.
3 צפייה בגלריה
נמל תעופה ניוארק ניו ג'זרזי
נמל תעופה ניוארק ניו ג'זרזי
בקרוב: בדיקות קורונה ישר לפני הטיסה בנתב"ג
(צילום: תומר אפללו)
החברה הזוכה התחייבה להקים את מערך הבדיקות והמעבדה לפענוח נגיף קורונה בתוך 45 ימים. השירות יינתן לטסים לחו"ל ולנכנסים לארץ בנמל התעופה בן גוריון בעלות של 44.88 שקלים כולל מע"מ.
היום (ב') הסתיים הליך המכרז של רשות שדות התעופה לקבלת שירות בדיקה לנוסעים ומעבדה לפיענוח נגיף הקורונה. זאת בנוסף לאפשרות לבדיקות קורונה מהירות לטסים לחו"ל מנמל התעופה בן גוריון, מנמל התעופה רמון וממעברי הגבול היבשתיים.
בכפוף למתווה שגובש על ידי שרת התחבורה ח"כ מירי רגב ומשרד הבריאות - קודם מכרז לניהול מערך בדיקות קורונה בנמל התעופה בן גוריון, במסגרת היערכות מקדימה לביצוע הבדיקות על פי דרישה בנמל התעופה בן גוריון וברמון.
למכרז נרשמו למעלה מ-90 חברות ולמעלה מ-150 מתעניינים. בסופו של דבר הגישו הצעות למכרז שבע קבוצות.
3 צפייה בגלריה
מעבדות לבדיקת קורונה של צה"ל
מעבדות לבדיקת קורונה של צה"ל
מעבדות לבדיקת קורונה של צה"ל
(צילום: AFP)
במסגרת המכרז מתחייב הזוכה לאפשר את תוצאת הבדיקה לנוסעים עד 14 שעות לבדיקה רגילה מרגע הדגימה ועד ארבע שעות לבדיקה מהירה במחיר של 134.64 שקלים כולל מע"מ כחוק.
החברה התחייבה להקים מערך ניהול ממוחשב אפליקטיבי ואינטרנטי - הן להזמנת תור לביצוע הבדיקה, וניהול המערך והוצאת "דרכון רפואי" לנוסע בעברית ובאנגלית, ובכל שפה נוספת שתידרש.
שירות בדיקות הקורונה לנוסעים הנכנסים והיוצאים מישראל יכלול מערך דגימות מורחב והקמת מעבדה ייחודית בזרוע E (הזרוע החדשה) לפענוח בדיקות קורונה בהתאם לפרוטוקול הבדיקה של משרד הבריאות.
בסמוך לטרמינל 3 (הפועל באופן בלעדי) יוקם שטח ייעודי עבור נוסעים היוצאים מהארץ בו יוקמו במסגרת המכרז עמדות לקיחת דגימה מנוסעים באמצעות "דרייב אין" הישר מהרכב.
הנוסעים היוצאים לחו"ל יגיעו לצורך הבדיקה כ-72 שעות טרם הטיסה ללקיחת דגימה ובהתאם להנחיות המתבקשות בכל מדינה ומדינה.
3 צפייה בגלריה
מעבדה מיוחדתוקם בזרוע E החדשה
מעבדה מיוחדתוקם בזרוע E החדשה
מעבדה מיוחדתוקם בזרוע E החדשה
(צילום: מוני שפיר, ישראייר)
נוסעים נכנסים לארץ יוכלו לבצע בנמל התעופה בן גוריון בדיקת PCR במערך בודקים באולם הנכנסים שתועבר למעבדת הקורונה. הזוכה במכרז יתחייב במתן תשובה תוך פרק זמן של עד 14 שעות גם לנוסעים הנכנסים לישראל מה שיאפשר את קיצור משך הבידוד הנדרש כיום והכל על פי הנחיות משרד הבריאות.
המכרז להפעלת מערך הבדיקות הינו למשך שלוש שנים רצופות עם תקופת הארכה לשנתיים נוספות. במצב בו יפחת הביקוש לבדיקות קורונה מכל סיבה שהיא (מציאת חיסון או כל אמצעי אחר) יהיו רשאים הצדדים להפסיק את ההתקשרות. המכרז כולל אפשרות הרחבה לנמל התעופה "רמון" ולכלל המעברים למעבר נוסעים בניהול רשות שדות התעופה.
שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מירי רגב: "הקמת מעבדות הקורונה לנתב"ג הינו נדבך קריטי בפתיחת השמיים. עמדנו על כך שמחיר הבדיקה לנוסע יהיה זול, נגיש וזמין, אני שמחה על כך שמחיר הבדיקה הינו מוזל באופן חסר תקדים.
"הנחיתי את גורמי רשות שדות התעופה לזרז ככל הניתן את הליכי הקמת המעבדה ובינתיים אנו מקבלים את הגיבוי ממערכת הבריאות. אני מברכת את אנשי רש״ת על פעילותם לביצוע המכרז במהירות לרווחת הנוסעים".