מפל יונטאיי (The Yuntai Sky Fall), המפל הטבעי הגבוה ביותר בסין (כ-305 מטרים), נמצא במרכזו של סיפור מביך לאחר שסרטון ויראלי שפורסם ברשתות החברתיות בסין חשף כי המים שזורמים בו מגיעים מצינור.
הסרטון שחשף את האמת

המטייל שפרסם את הסרטון כתב שהיה קשה להגיע למקור של המפל, אבל כשהם הגיעו אל הנקודה שחיפשו הם מצאו שם צינור. הווידיאו צבר מיליוני צפיות ברשתות השונות, והנהלת יונטאיי מאונטין גאו פארק, שבו נמצא המפל, נאלצה להודות כי הזרימה אינה טבעית.
בהודעה שפרסמה, בגוף ראשון כאילו נאמרה על ידי המפל עצמו, נמסר כי "כדי להעשיר את חוויית הביקור שלכם, וכדי להבטיח שמי שמגיע מרחוק לא מגיע לשווא, ערכתי שיפור קטן במהלך העונה היבשה, אך ורק כדי להציג את עצמי באופן טוב יותר".
על פי דיווחים ב-NBC וב"גארדיאן", רוב הגולשים ברשתות החברתיות בסין הביעו הבנה לשימוש בצינור. "כל עוד הם מוכנים להתאמץ עבורי, זה טוב מספיק", כתב אחד המגיבים. אחר הוסיף: "זה נהדר שעדיין אפשר לראות את המפל הגדול גם בעונה היבשה".
@coke.daily

Fake Waterfall at Yuntaishan Mountain 丨 雲台山瀑布是人造的? 景區回應了

♬ 原声 - 历史放大镜

1 צפייה בגלריה
יונטאיי מאונטין גאו פארק
יונטאיי מאונטין גאו פארק
יונטאיי מאונטין גאו פארק - ב-2019, לפני הקורונה, ביקרו בפארק יותר מ-11 מיליון מטיילים
(צילום: Sompol / shutterstock )
בתגובה אחרת נכתב: "אני מבין, למעשה עושים את זה בהרבה נקודות תצפית במהלך העונה היבשה, אחרת ללא המים זה לא יהיה שווה ביקור". ובתגובה נוספת נכתב: "אנחנו באים לפה לעשות כיף. אנחנו באים לפה לראות יופי. היופי הוא טוב והתמונות טובות".
אולם היו גם מגיבים פחות סלחנים. "הם פשוט כל כך רגילים להמציא דברים", כתב אחד מהם. אחרים אמרו שהפארק מרמה את התיירים, והזכירו סעיף בחוק הסיני שקובע שהמידע שמפורסם באתרי האינטרנט של אתרי התיירות חייב להיות מדויק.