3 צפייה בגלריה
(צילום: shutterstock)
חברת התעופה "תל-אביב אייר" (TLV-AIRׂ) שהוקמה בסוף שנת 2020 בגרמניה, תפעיל שתי טיסות ישירות בשבוע לעיר המבורג שבצפון גרמניה, ותהיה הראשונה שתפעיל טיסה ישירה ליעד זה.
החברה תחל בטיסות סדירות לישראל ב-19 בספטמבר, פעמיים בשבוע בימים שני וחמישי. ההמראה מתל אביב להמבורג תצא בשעה 16:40, נחיתה בהמבורג בשעה 20:10. ההמראה מהמבורג תצא בשעה 10:00 ונחיתה בתל אביב בשעה 15:30. מחיר כרטיס טיסה יעלה החל מ-439 אירו.
החברה החדשה העונה לשם המרמז על כוונותיה, נוסדה על ידי שני אנשי עסקים גרמנים בעלי ניסיון רב בתחום התיירות והתעופה. פול סקודלרו, מנהל בכיר לשעבר בחברת התעופה גרמניה איירליינס ושלמה אלמגור, ישראלי שחי בגרמניה כבר כשלושים שנה. המיזם של שני אנשי העסקים זכה לעידוד ותמיכת הרשויות המקומיות בגרמניה.
3 צפייה בגלריה
מימין פול סקודלרו ומשמאל שלמה אלמגור, מנכ״לים משותפים
מימין פול סקודלרו ומשמאל שלמה אלמגור, מנכ״לים משותפים
מימין פול סקודלרו ומשמאל שלמה אלמגור, מנכ״לים משותפים
(באדיבות תל אביב אייר)
החברה תפעיל תחילה קו טיסות ישירות מהמבורג לנתב"ג כאמור, אך בהמשך בכוונת החברה להרחיב את פעילותה ולהפעיל טיסות מיעדים נוספים ברחבי גרמניה ישירות לישראל. הטיסות מהמבורג יפעלו במטוס בואינג 737-800 עם כ-189 מושבים בשתי מחלקות שירות עיקריות: אקונומי ואקונומי פרימיום. יש לציין שאין בבעלות החברה מטוסים וכי נחכרו על ידה שני מטוסים, לכן טכנית לא מדובר בחברת תעופה אלא בחברת תיירות שמוכרת טיסות.
פול סקודלרומסר ל-ynet: "'תל-אביב אייר' קמה מתוך אמונה בפוטנציאל הרב של השוק הישראלי והגרמני לצד הצורך בהגדלת החיבור האווירי של טיסות מישראל לערים נוספות ומרכזיות בגרמניה. המבורג העיר השניה בגודלה במדינה מציעה שפע אפשרויות פנאי ועסקיות, הטיסות הישירות החדשות מתל-אביב יאפשרו גישה נוחה וקלה ויגדילו משמעותית את כמות המבקרים משתי המדינות".
שלמה אלמגור אמר: "אנחנו נרגשים לצאת לדרך לאחר הכנות רבות, 'תל-אביב אייר' נוסדה על מנת להגדיל את הקשר התעופתי והתנועה בין ישראל לערים ברחבי גרמניה. בחרנו להתמקד רק בישראל לאור הכרות קרובה ורבת שנים עם הפוטנציאל הרב והדו כיווני של שני השווקים ומטעמים אידאולוגיים".
3 צפייה בגלריה
(צילום: shutterstock)
החברה הודיעה היום (יום ב') על נציגת החברה בארץ - חברת טל תעופה. "אנו שמחים לצרף לטל תעופה את 'תל-אביב אייר', שהיא מייזם מקורי של אנשי עסקים בגרמניה, בעלי ידע ונסיון בקוים לישראל, אשר הובילו את המהלך לפתוח קו תעופה ישיר בין תל אביב לעיר החשובה ביותר בצפון גרמניה. שמה של החברה החדשה מלמד על כוונותיהם של מנהליה – קידום וחיזוק הקשר בין המבורג לתל אביב, וביסוס היותה של החברה כיחידה שתציע לנוסע הישראלי טיסה ישירה לעיר זו", אמר מנכ"ל טל תעופה, גדעון טאהלר.
המבורג בירת צפון גרמניה נחשבת ליעד אטרקטיבי מבחינת המיקום שלה והאטרקציות הרבות שיש בה ובסביבתה. המבורג היא העיר השנייה בגודלה בגרמניה והשישית באיחוד האירופי מבחינת אוכלוסייה - עם שני מיליון אזרחים. היא גם נחשבת לעיר העשירה ביותר באירופה מבחינת מחזור ההכנסות וזאת בזכות הנמל המשגשג המשמש להעברת סחורות וקרוזים של חברות שייט מובילות, העיר גם ידועה בזכות הגשרים הרבים והמרהיבים שלה.
העיר שוכנת על גדות נהר האלבה המפורסם ואף מפעל המטוסים איירבוס ממוקם בעיר. עבור משפחות, היא נחשבת ליעד תיירותי אטרקטיבי מאוד מאחר שהיא מרכזת מגוון עצום של אטרקציות וטיולי כוכב שאפשר לצאת ממנה ולחזור אליה באותו יום.