הצצה ראשונה לאירוע הגדול של הקיץ - בירושלים
(צילום ועריכה: שמואל כהן)

אם אתם מחפשים מה לעשות עם הילדים בשעות נעימות יחסית ובאזור שמאפשר לבלות בחוץ כשהשמש שוקעת - ההמלצה שלנו: הגיעו לאירוע הגדול בגן הבוטני שבגבעת רם בירושלים.

מה מחכה לכם שם?

במהלך החודש הקרוב ימתינו למבקרים בגן דמויות שכולכם, ובעיקר ילדיכם מכירים כמו: ג'פטו ופינוקיו, רפונדזל ואלזה, המפטי דמפטי ועליסה מארץ הפלאות, שדונית שובבה, גמד מכרות חרוץ, פיה קסומה ועוד.
כאילו לקוח מסרט אגדות דמיוניכאילו לקוח מסרט אגדות דמיוני
כאילו לקוח מסרט אגדות דמיוני
(תום עמית)
הרבה תאורה צבעונית לצד הדמויות המוכרותהרבה תאורה צבעונית לצד הדמויות המוכרות
הרבה תאורה צבעונית לצד הדמויות המוכרות
(תום עמית)
שבילי הגן הוארו בתאורה מיוחדת שהופכת אותו לקסום ממש, לצד פינות מסתוריות ואפקטים של גחליליות. תוכלו לצפות גם בהקרנות על צמרות העצים והצמחים בגן כשברקע מוזיקה וצלילים מהאגדות יעטפו את כל החוויה.
ג'פטו ופינוקיו יקבלו את פניכם ליד האגם הגדול שיש בגן, אגם שבו ניתן לראות את פריחת הלוטוסים המתנשאים לגובה של כשני מטרים.
שבילי הגן המוארים לכבוד האירועשבילי הגן המוארים לכבוד האירוע
שבילי הגן המוארים לכבוד האירוע
(תום עמית)
שתי הדמויות יעניקו לכל אחד כתב חידה ומפה. הילדים יוכלו להצטלם עם דמויות מהאגדות ולבקר בתשע תחנות משחקים בהם תתקיים פעילות חווייתית מיוחדת הכוללת: מגרש הקריקט של עליסה בארץ הפלאות, משימת הצלה של רפונדזל מהמגדל הגבוה.
קיר החידות של המפטי דמפטי, שביל המשאלות, מסלול הדרקון הראשון שלי, מפגש עם אלזה במפל הנסתר, הליכה בעקבות רעש הפטישים בצלע ההר וחיפוש זהב במכרה יחד עם הגמדים, מתקני טיפוס של ג'ק ואפון הפלא ובחממה הטרופית החדשה תוכלו לפגוש את פיטר פן וטינקרבל.

קצת על הגן

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית.
הגן הבוטני התחפש לאגדההגן הבוטני התחפש לאגדה
הגן הבוטני התחפש לאגדה
(תום עמית)
זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 120 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ-6,400 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות שרובן פורחות כעת: אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון. חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות את הנופים שיש בכל אזור לאורך כל השנה.

מהנהלת האירוע נמסר כי "נציין כי הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים פתח את שעריו בפני הקהל על פי הנחיות משרד הבריאות בהתאם לתו הסגול, כבר לפני מספר שבועות.
"הגן משתרע על שטח של כ-120 דונם, כאשר שטח "ארץ האגדות" מהווה כרבע מהגן וניתן להכניס בו מאות רבות של משפחות בו זמנית בריחוק חברתי מאושר על פי הנחיות משרד הבריאות.
כך זה נראה ממבט עלכך זה נראה ממבט על
כך זה נראה ממבט על
(שמואל כהן)
"הגן הבוטני דאג לחיטוי אזורי הקהל והשירותים הציבוריים ומבקר את כמות הנכנסים ואת התנהלות הקהל במהלך הביקור, על פי הנחיות משרד הבריאות.
ראש העיר ירושלים, משה ליאון ציין כי "כמו בכל שנה, המקום מקיים גם השנה, אירוע קיץ מרהיב, מלא תוכן וערכים חינוכיים, המעמיקים את הקשר לטבע. אנו עושים את מירב המאמצים כדי לשמור על בריאות כולנו ופועלים על פי התו הסגול".

פרטים נוספים

בשל הצורך בבקרה על כמות המבקרים ורמת מיגונם, מחויבים המבקרים בהנחיות הבאות:
מכירת הכרטיסים מתבצעת מראש באתר "בימות" וכך גם התשלום. המבקרים יתבקשו לנוע בגן תוך שמירה על מרחק בין משפחות ולהימנע מהתקהלות של למעלה מ- 50 איש.
כל מבקר חייב להצטייד במסכה אישית ומומלץ גם שימוש בכפפות (למעט הפטורים מהחובה על פי הנחיות שבתוקף).
הפעילות לכל המשפחה מתאימה לילדים בגילאי 3-12.
למינוף ושדרוג החוויה מומלץ להגיע בתחפושות הקשורות לאגדות
שעות וימי הפעילות: ימים א'-ה' בין השעות 17:00 - 22:30. במוצ"ש בין השעות 18:00 - 22:30.
מחיר כניסה: 79 שקלים. למחזיקי כרטיס ירושלמי או מינויים המחיר הוא בין 25 ל-29 שקלים.