הצצה למיצג החדש: "שרשרת הדורות", בירושלים
(הקרן למורשת הכותל המערבי)
מקום חדש נפתח לאחרונה בבירה: הכירו את מרכז "שרשרת הדורות". מדובר במתחם חדשני מתחת לאדמה, כך שזה גם פיתרון נחמד לימים החמים, שיחבר אתכם לעבר בדרך מעט שונה. הקרן למורשת הכותל המערבי חונכת בימים אלה את המרכז, לאחר כשנתיים של עבודה מאומצת, בזמן שאתרי מנהרות הכותל היו סגורים בשנה האחרונה בצל הקורונה. המרכז ייפתח באופן רשמי ביום ירושלים, שיחול ב-9.5.21.
העבודה על מרכז "שרשרת הדורות" כללה יצירת תוכן, שילוב אמצעים טכנולוגיים מתקדמים והקמת חללי ביקור בכדי "להפוך את הביקור במיצג לחוויה אישית בלתי נשכחת", כך מספרים בהנהלת האתר.
המרכז מייצר חוויה תת קרקעית בסמוך לכותל המערבי המחולקת לשישה חללים מרכזיים. באמצעות טכנולוגיה ייחודית למקום, ניתן לעבור מסע שמחבר אתכם למראות, יחד עם הזמר והיוצר אביתר בנאי, כולל עיבודים מוזיקליים של אסף אמדורסקי.
5 צפייה בגלריה
מיצג הכותל
מיצג הכותל
המיצג החדש ליד הכותל המערבי
(צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי)
5 צפייה בגלריה
מיצג הכותל
מיצג הכותל
חללים תת-קרקעיים שיציגו את העבר של העם היהודי
(צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי)
5 צפייה בגלריה
מיצג הכותל
מיצג הכותל
(צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי)
5 צפייה בגלריה
מיצג הכותל
מיצג הכותל
בליווי מוזיקלי של אביתר בנאי
(צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי)
למעלה מ-12 מיליון מבקרים מישראל ומרחבי העולם מגיעים מדי שנה לכותל המערבי ולאתרי התיירות הסמוכים לו. השנה בצל הקורונה עיקר פעילות הכותל ואתרי מנהרות הכותל התקיימו מרחוק ובזמן זה עמלו בקרן למורשת הכותל המערבי על שדרוג רחבת הכותל, האתרים והשירותים למבקרים. המרכז הוקם בתרומת מורטימור ב.צוקרמן לזכותן של בנותיו אביגיל ורנה צוקרמן, וכן בתרומתם של יצחק ורות רענערט.
"אנו נרגשים לפתוח את אתרי מנהרות הכותל לציבור הרחב ושמחים על הביקוש הגדול, לאחר שנה בה ההמונים התחברו בעיקר מרחוק. אנו גאים להשיק את מרכז שרשרת הדורות החדש ומזמינים את הציבור לקחת חלק במסע של העם היהודי לאורך הדורות עד היום ממש, ולחוות את החוויה המרגשת העוברת ממשפחה למשפחה ומדור לדור - במקום המשמעותי ביותר לעם היהודי", אמרה יואהנה ביסרואר מהקרן למורשת הכותל.
5 צפייה בגלריה
מיצג הכותל
מיצג הכותל
"שרשרת הדורות"
(צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי)
לדבריה, "המוטיבים המרכזיים המלווים את המרכז והחוויה הם אמונה, אחריות, תקווה וזיכרון, שליוו את העם היהודי לאורך ההיסטוריה ושמרו אותו בתהפוכות גורלו".
בחדר הראשון תפגשו את אברהם אבינו, אבי האומה - שם מדובר על אמונה אותה הוא העניק לעם ישראל. לאחר מכן את האחריות שהגיע מעם ישראל עצמו. בחדר החורבן תפגשו את התקווה, בחדר הכיסופים את הזיכרון ואת מלחמת השואה - ארבעת המוטיבים המקרבים אותנו אל התקומה. לסיכום החוויה והחיבור האישי לסיפור, עמודי יצירת הזכוכית שילוו אתכם לאורך החוויה יהפכו לעמודי האמונה, האחריות התקווה והזיכרון וביניהם יוקרנו תמונות המבקרים שצולמו בכניסה, כחוליה הבאה בשרשרת הדורות היהודית.
המיצג מונגש וקיים בשלב זה בשפה העברית בלבד ובעתיד ייפתח גם בשפה האנגלית. המיצג נפתח להזמנות בהתאם לתו הסגול.
מחיר כניסה למבוגר: 30 שקלים. ילד, סטודנט ופנסיונר: 15 שקלים.
הכניסה בתיאום מראש, בתשלום ובהזמנה מראש במוקד הטלפוני *5959 ובאתר הכותל.