3 צפייה בגלריה
מטיילים עם אפליקציית "מפה לשם"
מטיילים עם אפליקציית "מפה לשם"
מטיילים עם אפליקציית "מפה לשם"
(צילום: ישראל פורלנדר)
סנדלי שורש כבר הפכו מזמן לפריט שמלווה ישראלים רבים בטיולים בטבע – וכעת השיקה החברה גם אפליקציית טיולים חדשה בשם "מפה לשם". האם גם היא תהפוך לפריט חובה בקרב המטיילים? בדקנו.
האפליקציה החינמית מציעה בשלב זה למשתמשים כ-450 טיולים שונים – ומגוון אפשרויות חיפוש וסינון יעילות: לפי אזורים גיאוגרפיים, לפי עונות השנה, לפי סוג הטיול (מסלולים, פארקים, אטרקציות או חופים) ולפי מאפיינים נוספים כמו טיולי מים, כניסה חינם, נגישות ואפשרות לערוך מנגל. ניתן לסנן על פי יותר ממאפיין אחד בו-זמנית.
אולם, על אף המגוון של מאות טיולים אפשריים – ברובן המוחלט של האופציות המוצעות בשלב זה מדובר בטיולים קלילים וקצרים או בנקודות עניין כמעט ללא הליכה, כלומר טיולים שמתאימים למטיילים מתחילים. עם זאת, מפתחי האפליקציה מבטיחים כי מאות מסלולים נוספים בדרגות קושי שונות יתווספו בהמשך השנה.
למרות שהאפליקציה הושקה רשמית רק בשבוע שעבר, כבר יש לה יותר מ-50 אלף משתמשים. זאת משום שמדובר למעשה בשדרוג לאפליקציית הטיולים הוותיקה EZgoing Family, שקיימת בשוק כבר כמעט שש שנים. מפתחי האפליקציה אומרים כי ביקרו בעצמם יחד עם ילדיהם בכל המסלולים והאתרים, ובדקו כל מקום בקפדנות כדי לסווגו על פי מאפייני הסינון השונים. "נכנס רק מה שעבר את מבחן התוצאה, ושולב עבורכם באופן אמין, נקי ובלתי תלוי, ללא פרסומות, ללא תוכן שיווקי ובצורה איכותית", הם מצהירים.
3 צפייה בגלריה
מסך ראשי. מגוון אפשרויות סינון
מסך ראשי. מגוון אפשרויות סינון
מסך ראשי. מגוון אפשרויות סינון
ואכן – עבור כל טיול מובא הסבר מעמיק בנוסף לטיפים כמו ציון מקומות שלא כדאי לפספס ומתי מומלץ לבקר, וכן עלויות כניסה, טלפונים אם רלוונטיים (ואפשרות לחייג מתוך האפליקציה), ואף אזכור אם הטיול מתאים עם כלבים. בנוסף, האפליקציה מאפשרת לנווט באמצעות ווייז אל נקודת ההתחלה.
אחד הפיצ'רים המועילים הוא "עוד בסביבה", שמציג עבור כל מסלול ואתר – טיולים אפשריים באותו האזור. ואם יש מסלול או אתר שאהבתם ואתם מעוניינים לשמור להמשך – תוכלו לנהל גם רשימת מועדפים משלכם בתוך האפליקציה.
האפליקציה מתיימרת להציג גם "מפה אינטראקטיבית" עבור כל מסלול וכל אתר – אולם כאן דווקא מתגלה פיצ'ר מאכזב, משום שמדובר במפת גוגל פשוטה שלמעשה לא מסייעת לטיול בשום צורה. היה עדיף לחשוב על שילוב של מפת סימון שבילים לצורך הניווט הרגלי בטיול עצמו, או על מפה ספציפית של האתר המדובר.
פיצ'ר נוסף בעל פוטנציאל גדול הוא מד העומס באתרים השונים – אולם לפחות נכון לעכשיו הוא מתגלה כפיקטיבי. לא ברור אם וכיצד מד העומס אמור להתעדכן בזמן אמת. ואם הוא נועד לתת איזושהי רמת עומס ממוצעת שאינה משתנה, הרי בהכרח מדובר בנתון שלא ניתן לסמוך עליו.
3 צפייה בגלריה
מסלול לדוגמה. הסבר מעמיק, ניווט בווייז ומד עומס פיקטיבי
מסלול לדוגמה. הסבר מעמיק, ניווט בווייז ומד עומס פיקטיבי
מסלול לדוגמה. הסבר מעמיק, ניווט בווייז ומד עומס פיקטיבי
אחד הפיצ'רים המקוריים והמוצלחים באפליקציה הוא סיפורי הדרך הקוליים – במיוחד למי שמטייל עם ילדים. הפיצ'ר מאפשר להאזין לפני הטיול או בדרך באוטו להסברים ורקע על המסלול ועל הטבע באזור, ואפילו חידות וסיפורי אגדות.
בשורה התחתונה: אפליקציה טובה, יעילה ואמינה ברובה - מלבד מד העומס הפיקטיבי. כרגע רלוונטית בעיקר למשפחות עם ילדים ומטיילים מתחילים.