9 צפייה בגלריה
The British Museum
The British Museum
סיורים וירטואליים במוזיאונים הכי שווים בעולם. The British Museum
(מתוך אתר המוזיאון)
סגר ראשון, שני, שלישי, רביעי. מי סופר? כמו רוב מוסדות התרבות הסגורים בארץ וברחבי העולם גם רוב המוזיאונים סגורים. ספק אם יש תחליף לשוטטות אמיתית במסדרונות המוזיאונים, הנאה מהאווירה ומהארכיטקטורה של המבנים וצפייה ביצירות אמנות. אולם כולנו התרגלנו להסתפק במה שיש.
מוזיאונים בארץ וברחבי העולם מציעים בימים אלה מבחר סיורים וירטואליים דו ותלת ממדיים ופעילויות מגוונות. קבצנו עבורכם מספר הצעות לסיורים וירטואליים בחמישה מוזיאונים מהארץ ומהעולם. אבל רגע לפני שנקפוץ לניו יורק ולפריז, בחרנו לפתוח בפרויקט האמנות הווירטואלי של גוגל, המציע ביקור באלפי מוזיאונים מרחבי העולם ומבחר פעילויות יצירתיות.

חבית ללא תחתית: Google Arts & Culture

פרויקט האמנות של גוגל הכולל אתר ואפליקציות מאפשר לערוך סיורים וירטואליים במוזיאונים באמצעות טכנולוגיית Street View, בדומה לדרך שבה אתם יכולים לסייר בעזרתה בכל רחוב ברחבי העולם. ממש כמו שמקובל במוזיאון אמיתי, גם כאן תוכלו להתעכב ליד כל אחת מהיצירות ולהתעדכן במידע על אודותיה. כמו כן תוכלו לצפות ביצירות נוספות של האמנים וקטעי וידיאו רלוונטיים.
9 צפייה בגלריה
מוזיאון הריגול
מוזיאון הריגול
מתגעגעים לחוויית המוזיאון? זה הזמן לשחזר אותה - מהספה שלכם
(google earth)
האתר הוא לא פחות מגן עדן לחובבי אמנות ויצירה. כאמור, תחילה תוכלו לצאת למסעות וירטואליים בלמעלה מ־2,000 מוזיאונים מרחבי העולם, ובהם החשובים והנחשבים ביותר. כאלה העוסקים באמנות, צילום, תיאטרון, מלאכות שונות ועוד. ההיצע כאן הוא אדיר – לדוגמה תמצאו כאן סיורים בוויטני בניו יורק, במוזיאון לאמנות מודרנית במילאנו, במוזיאון היהודי בניו יורק, מוזיאון הכדורגל הבריטי ואפילו בית אנה פרנק באמסטרדם. די בכך כדי להעביר תקופה שלמה של סגר.

לונדון כן מחכה לי: The British Museum

בלי לצאת מהבית ובלי שתזדקקו לנסיעה בטיוב הלונדוני, האתר של המוזיאון הבריטי מציע לכם להמשיך וליהנות גם בימים אלה ממיליוני האובייקטים שמוצגים בו תוך שימוש בטכנולוגיית Street View של גוגל.
9 צפייה בגלריה
The British Museum
The British Museum
המוזיאון הבריטי בלונדון
(מתוך אתר המוזיאון)
תוכלו לסייר במסדרונות ולצפות ביצירות על פי קצב ההתקדמות האישי שלכם, להתעכב על היצירות שמעניינות אתכם ולדלג על אחרות. בנוסף תוכלו ליהנות מאירועי אונליין שבהם תוכלו לצפות בהרחבות על אודות התערוכות השונות המוצגות, וללמוד את הכל על ההיסטוריה של אחד מהמוזיאונים החשובים בעולם מפי מומחי המוזיאון ומומחים אורחים.
אתר המוזיאון יפנה אתכם לפודקאסטים, לסרטונים ביוטיוב וכמובן לרשתות החברתיות כדי שתוכלו ליהנות מהתוכן האמנותי וההיסטורי העשיר שלו.

סגר בעיר ללא הפסקה: מוזיאון תל־אביב לאמנות

המוזיאון מזמין אתכם להשתתף בסיורים וירטואליים, תוכני וידיאו מגוונים, שידורים ישירים של סיורים ותערוכות ומפנה אתכם ליהנות גם מאתר המוזיאון ומהרשתות החברתיות.
תוכלו לצפות כאן ביצירות המוצגות בתערוכה של האמן ג'ף קונס – הבולט מבין אמני הניאו־פופ האמריקאים – המציגה עבודות גדולות ממדים מהקריירה של האמן משנות ה־80 של המאה הקודמת ועד היום. צפו בסרטון וידיאו שבו מספרים אוצרי התערוכה על תכניה ועל האמן.
9 צפייה בגלריה
אדריכלות
אדריכלות
לנשום תרבות מהאוויר של הבית. מוזיאון תל אביב
(צילום: Opachevsky Irina/Shutterstock)
9 צפייה בגלריה
אדריכלות
אדריכלות
(צילום: גדעון לוין)
בהמשך תוכלו לצפות בתערוכה של האמנית טגיסט יוסף רון, המציגה רישומי פחם מרשימים הכוללים דיוקנאות, פעולות ורשמים מחוויותיה מאז שעלתה לארץ מאתיופיה במבצע משה ב־1984 ועד לימים אלה. תוכלו לסייר בתערוכה בליווי הסברים של האמנית המרשימה הזאת.
כאן גם תוכלו לערוך סיורי 360 וירטואליים בתערוכות של האמנים דניאל צאל ויונתן ויניצקי ובתערוכת סולאר גרילה, העוסקת בשינויי האקלים ובאיכות הסביבה ובהשפעתם על חיינו ועל פתרונות עירוניים לבעיות אלה.

כמעט כמו סיור פרטי: The Met

מי לא מתגעגע למוזיאון האדיר הזה - The Metropolitan Museum of Art - השוכן סמוך לסנטרל פארק בניו יורק? כאן מחכות לכם יותר משני מיליון עבודות המוצגות בו, בעזרת ביקור באתר המוזיאון ובסיורים הווירטואליים שהוא מציע. תוכלו להתרשם מהיצירות של אמנים כמו ואן גוך, ג'קסון פולוק ואחרים לצד התערוכות שעוסקות באמנות העתיקה, האמנות האסיאתית, האפריקאית ועוד ועוד.
9 צפייה בגלריה
המטרופוליטן בניו יורק
המטרופוליטן בניו יורק
בימים רחוקים מאוד: התורים למטרופוליטן בניו יורק
(shutterstock)
פרויקט ה־360 של המוזיאון מציע שישה סרטונים קצרים שנוצרו בטכנולוגיה התלת־ממדית, המאפשרים הצצה בחללים האיקוניים שלו. החוויה כאן דומה לסיור פרטי במוזיאון המרשים אחרי שעות הסגירה. תוכלו גם לבחור ולצפות בכל העושר התרבותי הזה מכל זווית אפשרית מהמסד ועד הטפחות.

פיקאסו מחכה לכם: MoMA

נרד וירטואלית בעזרת הדמיון המודרך של כל אחד ואחת ממעלה השדרה החמישית בואכה סנטרל פארק אל רחוב 52 במידטאון של ניו יורק. כאן שוכן ה־MoMA - Museum of Modern Art, המוזיאון השיקי לאמנות מודרנית של מנהטן. כאן תמצאו יצירות איקוניות של אמנים כמו פבלו פיקאסו, סלבדור דאלי, וינסנט ואן גוך ואנרי מאטיס לצד יצירות של אמנים אמריקאים כמו ג'ספר ג'ונס ואנדי וורהוול.
9 צפייה בגלריה
המומה בניו יורק
המומה בניו יורק
המומה בניו יורק
(shutterstock)
המוזיאון מציע לכם לסייר וירטואלית בגלריות שלו באירועים מתוזמנים. גם אם פספסתם את אלה תוכלו לצלול אל תוך הארכיון ולצפות באירועים דומים שנערכו בעבר. בסיורים אתם מוזמנים לצפות בתערוכות ולהתעכב על יצירות נבחרות מתוכן, להאזין לשיחות עם האמנים ולצפות בקטעי וידיאו. הרשמה לניוזלטר של המוזיאון תאפשר לכם להיות מעודכנים ולקבל הזמנות לאירועים עתידיים.

מסע בין טכניקות וחומרים: Louvre

הלובר, השוכן במבנה שהיה פעם ארמון, הוא המוזיאון הגדול ביותר בפריז ומציג יצירות מהמפורסמות ביותר בעולם ובהן פורטרט המונה ליזה – אולי היצירה המפורסמת בעולם. בשגרה מבקרים כאן קרוב לעשרה מיליון איש בשנה.
9 צפייה בגלריה
אפשרי גם בלי טיסה לעיר האורות: ביקור בלובר
אפשרי גם בלי טיסה לעיר האורות: ביקור בלובר
אפשרי גם בלי טיסה לעיר האורות: ביקור בלובר
(צילום: shutterstock)
9 צפייה בגלריה
הלובר בפריז
הלובר בפריז
זוכרים איך זה היה פעם? מוזיאון הלובר מבפנים
(shutterstock)
בימים אלה מאפשר המוזיאון ביקור וירטואלי בטכנולוגיית 360 במספר תערוכות המוצגות בו. תוכלו לבחור בין ביקור בתערוכה שעוסקת במעבר בין האמנים האנונימיים של התקופה הקלאסית, לאמנים של תקופת הרנסאנס כמו דלקרואה ורמברנדט, תערוכה אחרת עוסקת בטכניקות ובחומרים שבהם בחרו אמנים להשתמש כשבאו להנציח את תנועת הגוף ואת הריקוד. דוגמה נוספת: תערוכה העוסקת בדרך שבה אמנים הפכו סיפורים מיתולוגיים ליצירות ויזואליות, וזה רק על קצה המזלג. בנוסף מציע אתר המוזיאון צפייה במבחר סרטונים – חלקם מלווים באנימציות – העוסקים בהיסטוריה של המוזיאון, החוויה התלת־ממדית של המונה ליזה, 800 שנות ההיסטוריה של המבנה המפואר של הלובר ועוד.