4 צפייה בגלריה
כריסמס בפראג
כריסמס בפראג
כריסמס בפראג
(צילום: shutterstock)
מוקדם יותר השבוע פרסמנו כי על רקע ימי הפסקת האש מדווחים בחברות התיירות על "ניצנים של חזרה לשגרה עם הזמנות חדשות". כעת, רגע לפני חודש דצמבר, בדקנו אילו חבילות ודילים יש על המדף למי שיכול, ומעוניין, לעשות גיחה לאחד משוקי הכריסמס הנוצצים באירופה.
באשת טורס מציעים חבילה לפראג שכוללת טיסה עם חברת בלו בירד ושלושה לילות במלון, על בסיס לינה וארוחת בוקר, במחיר של 589 דולר לאדם בחדר זוגי בתאריכים 7 עד 10 בדצמבר או 14 עד 17 בדצמבר.
חבילה לבודפשט בתנאים דומים, עם טיסת אל על, באותם תאריכים עולה 599 דולר לאדם בחדר זוגי.
חבילה לווינה, גם כן עם טיסת אל על, באותם תאריכים עולה 699 דולר לאדם בחדר זוגי.
מחפשים משהו קצת יותר ארוך? טיול מאורגן לפראג, וינה ובודפשט בחודש דצמבר עולה 1,099 דולר לאדם בהרכב זוגי.
שירלי כהן עורקבי, סמנכ"ל אשת טורס, אמרה בשיחה עם ynet: "חנוכה יוצא השנה במקביל לעונת שוקי חג המולד וההכנות לכריסמס בשיאן, ולכן היעדים המבוקשים הם בעיקר באירופה בערים 'ידידותיות לישראלים' – ברלין, פראג, בודפשט, וינה, בוקרשט, אתונה וסלוניקי. חנוכה הוא בעצם החג הראשון מאז שהתחילה המלחמה ולכן עבור ישראלים שרוצים להתאוורר קצת מכל המצב בארץ מדובר בהזדמנות".
4 צפייה בגלריה
שוק חג המולד בבודפשט
שוק חג המולד בבודפשט
שוק חג המולד בבודפשט
(צילום: shutterstock)
באיסתא מצאנו את החבילות הבאות: חופשה באתונה בין התאריכים 7 עד 10 בדצמבר במלון ברמה 4 כוכבים עולה החל מ-346 דולר לאדם.
דיל לפראג בתאריכים 10 עד 14 בדצמבר עולה החל מ-543 דולר לאדם.
חבילה לבודפשט לתאריכים 7 עד 10 באוקטובר עולה החל מ-594 דולר לאדם, ודיל לרומא בתאריכים 6 עד 9 בדצמבר עולה החל מ-638 דולר לאדם.
בחברת ישראייר מציעים דיל לוורנה בתאריכים 14 עד 17 בדצמבר במלון 5 כוכבים על בסיס חצי פנסיון במחיר של החל מ-466 דולר לאדם.
מצאנו גם חבילה לבטומי בתאריכים 10 עד 13 בדצמבר במליר של החל מ-419 דולר לאדם.
עוד על הפרק: דיל לאתונה במחיר של החל מ-327 דולר לאדם ודיל לארבעה לילות בבודפשט במליר של החל מ-658 דולר לאדם.
בחברת ארקיע מוכרים חבילה לבטומי, 10 עד 14 בדצמבר, במלון ברמה 4 כוכבים במחיר של החל מ-499 דולר לאדם בחדר זוגי.
עוד על הפרק: דיל לאתונה, 11 עד 14 בדצמבר, במחיר של 399 דולר לאדם.
4 צפייה בגלריה
גבעת אקרופוליס מוארת בלילה, אתונה
גבעת אקרופוליס מוארת בלילה, אתונה
גבעת אקרופוליס מוארת בלילה, אתונה
(צילום: shutterstock)
חבילה לטבליסי בתאריכים 10 עד 14 בדצמבר עולה החל מ-399 דולר לאדם בחדר זוגי.
גם באופיר טורס משווקים דילים לשוקי כריסמס. חבילה לבודפשט בין 30 בנובמבר ל-3 בדצמבר עולה החל מ-574 דולר לאדם בחדר זוגי.
יוני וקסמן, משנה ליו"ר אופיר טורס, אמר בשיחה עם ynet: "אנו רואים התעניינות והזמנות לשוקי חג המולד, במיוחד במדינות שתומכות בישראל, כמו צ'כיה, הונגריה, גרמניה, אוסטריה ויוון, אומנם כמעט כל חברות התעופה הזרות הפסיקו לטוס לארץ, אבל ניתן למצוא טיסות עם חברות התעופה הישראליות ליעדים אלו".
בדיזנהאוז גרופ משווקים חבילות לבודפשט במחיר של החל מ-539 דולר לשלושה לילות במלון ברמת 4 כוכבים על בסיס לינה וארוחת בוקר.
חבילה לפראג בדיזנהאוז עולה החל מ-519 דולר לאדם לשלושה לילות במלון 4 כוכבים על בסיס לינה וארוחת בוקר.
באמסלם טורס מצאנו חבילה לבטומי במהלך החודש הקרוב במחיר של החל מ-500 דולר לאדם לשלושה לילות על בסיס לינה וארוחת בוקר.

פסח על חוף ים מושלם

מגמה נוספת שכבר מזהים במוקדי ההזמנות בימי ההפוגה היא שריון של חופשות אקזוטיות לפסח. בחברת ספיריט הפקות משווקים חבילות לסיישל ולמאוריציוס עם טיסות של חברת אייר סיישל.
לדוגמה, חופשה של שישה לילות בסיישל במלונות ברמה 5 כוכבים – קמפינסקי ו-STORY – עולה החל מ-2,550 דולר לאדם בהרכב זוגי על בסיס לינה וארוחת בוקר. אם תסתפקו במלון של 3 כוכבים תשלמו החל מ-1,690 דולר לאדם.
מאוריציוס – חופשה של שישה לילות במלון ברמה של 5 כוכבים עולה החל מ-2,750 דולר לאדם. שנמוך למלון 4 כוכבים מוזיל את החבילה למחיר של החל מ-2,390 דולר לאדם.
4 צפייה בגלריה
חוף במאוריציוס על רקע צוק לה מורן
חוף במאוריציוס על רקע צוק לה מורן
חוף במאוריציוס על רקע צוק לה מורן
(צילום: shutterstock)

החל מאפריל: ההפלגות חוזרות לנמל חיפה

גם חברת מנו ספנות מדווחת על התעוררות זהירה במוקד ההזמנות. החברה הישראלית משווקת מבחר הפלגות ליעדים אטרקטיביים באוניית "קראון איריס" שייצאו מנמל חיפה החל מחודש אפריל ועד סוף חודש נובמבר 2024. במהלך העונה יבוצעו כ-60 הפלגות של 3 לילות, 4 לילות, 7 לילות, 11 לילות ו-14 לילות, כולל הפלגות מיוחדות בחגים, מסלולים מיוחדים ועגינה ביעדים חדשים בין השאר תפליג האונייה ליוון, איי יוון, איטליה, צרפת, מלטה, קרואטיה, וקפריסין.
כמה זה עולה. הפלגה של שלושה לילות בחודש אפריל עולה החל מ-359 אירו לאדם, הפלגה של ארבעה לילות עולה 437 אירו. עבור הפלגת ליל הסדר (21 באפריל) לרודוס וללימסול תשלמו 568 אירו לאדם, והפלגת שביעי של פסח (28 באפריל) לרודוס ולכרתים עולה החל מ-502 אירו לארבעה לילות. במנו מדגישים כי עד 15 בינואר ניתן לבטל את ההזמנות ללא תשלום.
כמו כן, MSC Cruises, חברת השיט השלישית בגודלה בעולם, מציעה הפלגות ייחודיות לחופשות סילבסטר במגוון יעדים אטרקטיביים - ניו יורק, האיים הקריביים, צפון אירופה ועוד. ההפלגות יוצאות מחו"ל ויש לדאוג לכרטיסי טיסה אל היעד בנפרד.
כמה זה עולה? הפלגה מניו יורק באוניית MSC Meraviglia שתצא ב-30 בדצמבר למשך 7 לילות לפורט קנברל (אורלנדו), אושן-קיי - האי הפרטי והאקולוגי של חברת MSC Cruises, והאי נסאו בבהמאס, עולה החל מ-901 דולר לאדם בחדר פנימי זוגי.
הפלגה בצפון אירופה באוניית MSC Euribia שתצא מנמל המבורג בגרמניה בתאריך 31 בדצמבר למשך 7 לילות ותעבור בסאות'המפטון, נמל לה-האבר שבפריז, זיבורג בבלגיה ורוטרדם בהולנד' עולה החל מ-1,183 דולר לאדם בחדר פנימי זוגי.
הפלגה לאיים הקריביים באוניית MSC Seashore שתצא בתאריך 29 גדצמבר מפורט קנוורל (אורלנדו) באיים ותעגון באושן קיי - האי הפרטי והאקולוגי של חברת MSC Cruises, קוסטה מאיה, בליז וקוסומל, עולה החל מ-971 דולר לאדם בחדר פנימי זוגי.