(צילום: נויל האריס)

היהודי הנודד עם חשבון הטיקטוק המסקרן: אבי גולד, נווד ישראלי שמטייל ללא הפסקה מאז שנת 2010 והספיק לבקר כבר ב-109 מדינות ברחבי העולם, שוחח הבוקר (יום ג') עם אולפן ynet וסיפר על המטרה שהציב לעצמו – לבקר בכל מדינה בעולם.
גולד מפרסם סרטונים קצרים ממסעותיו בחשבון הטיקטוק שלו. אחד מאותם סרטונים הוא ביקור בכפר איראני. על אף זאת, הנווד הישראלי לא סופר עדיין את איראן כמדינה שבה ביקר.
חוצה ברגל את הגבול מעיראק לאיראן"בשביל לחשב מדינה כמדינה שביקרתי בה יש לי שלושה כללים", הסביר. "הכלל הראשון הוא להיכנס באופן חוקי למדינה, הכלל השני הוא לשהות בה ברצף לפחות 72 שעות והכלל השלישי הוא שיהיו חוויות טובות. באיראן רק עברתי את הגובל לכפר קטן ולא באמת החתמתי דרכון".
אבי, בעל חזות דתית, נשאל אם הוא מסתיר את הזהות היהודית שלו כשהוא בחו"ל. "כשאני מסתובב בקייב ובפריז אני מסתיר את הזהות היהודית שלי", השיב, "אבל כשאני במדינות מוסלמיות אני לא מסתיר את הזהות היהודית שלי, יש יותר אנטישמיות במדינות באירופה מאשר במדינות מוסלמיות".

@avigold100 My taxi driver in Pakistan was very friendly and even let me feel his beard. #beard #taxi#travel #Pakistan #friendship ♬ original sound - Avi Gold

גולד זוכר לטובה במיוחד את הטיולים שערך בסעודיה ובסודן. "לפני שהגעתי לסודן היו לי את כל המחשבות הסטריאוטיפיות לגביה", סיפר. "זו מדינה שהוגדרה כמדינת טרור ומדינת אויב, אז הזמנתי מאבטח צמוד שיחכה לי בשדה תעופה, אבל אחרי יום שהייתי שם אמרתי למאבטח ולמדריך שאשלם להם מה שהבטחתי להם, אבל אני מרגיש מאוד בטוח ולא זקוק להם יותר.
"הייתי בסעודיה יומיים אחרי שהמלך הכריז שהוא מזמין תיירים להיכנס, הייתי תייר מספר 319 שנכנס למדינה. נכנסתי עם דרכון זר, אבל לא הסתרתי את הזהות הישראלית שלי".
כשנשאל כיצד הוא מממן אורח חיים של טיולים בלתי פוסקים, השיב: "אני עושה כל מיני עבודות מזדמנות בזמן הטיולים, כמו הדרכת טיולים ועוד. אני מינימליסט, מי שרוצה לטייל בעולם חייב להיות מינימליסט, יש לי מזוודת טרולי עם כל מה שאני צריך ויותר. אני סוג של נווד, אפילו שרוב הזמן אני ישן במלונות פאר, אני יודע לטייל במחיר של נווד ברמה גבוהה".
מה היעד הבא? "עדיין לא החלטתי, כל יעד שעוד לא הייתי בו נמצא על הכוונת, אחליט בשבוע הבא אחרי שאשוב לישראל".