מההתחלה - מה זה 0 קילומטר?

כשאתם באים לקנות רכב, אחד הדברים הראשונים שעומדים לנגד עיניכם הוא הרצון לרכב חדש. כזה שלא נעשה בו שימוש בעבר ואף אחד לא נהג בו לפניכם. רכב חדש מהניילונים הוא חלומו של כל נהג, הוא משפר פלאים את חווית הנהיגה, את התחושה ואת הנוחות. הבעיה ברכב חדש היא המחיר. כשרכב רק עולה לכביש, הוא מתומחר במחיר גבוה בהרבה מרכב שנמצא כבר על הכביש תקופה ארוכה, או מרכב שכבר היה בבעלותו של מישהו אחר ונמכר כיד שניה.

מהי עסקת 0 קילומטר?

לא כולם יכולים להרשות לעצמם רכישת רכב ישירות מידיו של היבואן. עסקת רכישת רכב 0 ק"מ נוצרה במטרה להוזיל את עלויות הרכבים החדשים ללקוח ולהנגיש רכבים חדשים לקהל יעד גדול יותר. בשנים האחרונות עסקאות רכישת רכב 0 ק"מ מחברת הליסינג הולכות וצוברות פופולאריות בקרב צרכני הרכב הפרטיים. למעלה מ-10% מרכישות רכבים חדשים נעשים בצורה זו והמספרים רק הולכים וגדלים. מדובר ברכישת רכב חדש לגמרי, במפרט זהה לזה של היבואן הרשמי, אך במחיר זול בצורה משמעותית. כלומר, במחיר של רכב יד שניה, המוזל אוטומטית ב-14% מרכב זהה ביד ראשונה.
1 צפייה בגלריה
(צילום: יח"צ אלדן)

איך זה עובד?

כל רכב הנרכש ישירות מהיבואן, יתומחר לפי מחירון הרכבים הרשמי. רכישת רכב חדש ישירות מהיבואן תיתן לכם רכב יד ראשונה אבל תעלה לכם בהתאם, כרכב יד ראשונה. האידיאל הוא רכישת רכב חדש, כמו מהיבואן, אבל במחיר של רכב יד שניה. עם עסקת 0 ק"מ, זה אפשרי. הרעיון הוא כזה: חברת הליסינג רוכשת כמות רכבים ישירות מהיבואן ומעבירה את הבעלות לרשותה. כלומר, חברת הליסינג היא ה"יד ראשונה" של הרכב. ברגע שהרכב הועבר לבעלותה, מחיר הרכב צונח אוטומטית ב-14%, כך כשהלקוח מגיע לחברת הליסינג לרכוש רכב במסלולי תשלום נוחים וליסינג, הוא גם מרוויח את ההנחה על רכב שהוא יד שניה. למעשה, הוא רוכש רכב חדש לגמרי וחברת הליסינג היא בעלים "יד ראשונה" רק לצורך ההנחה בצורה הרשמית.

למה זה משתלם?

השאלה שמיד קופצת היא למה בעצם זה משתלם לכל הצדדים? אז נתחיל מהיבואן. היבואן מייבא רכבים חדשים מהחברה שבחו"ל. חוזק השקל, קשרים עסקיים ובעיקר היקף המכירות, מאפשרים לו למכור לחברות הליסינג את הרכבים בהנחות משמעותיות מאוד. כך, כשחברת הליסינג רוכשת את הרכב כיד ראשונה, היא יכולה למכור את הרכבים כיד שניה ובמחיר ההנחה של רכבי יד שניה, בהתאם למחיר השוק.
הלקוח הפרטי שרוצה לרכוש רכב חדש במחיר זול, רק מרוויח - גם רכב חדש בדיוק כמו רכב שנרכש ישירות מהיבואן וגם מחיר של יד שניה, בהתאם לכך שחברת הליסינג היא ה"יד הראשונה" של הרכב.

שורה תחתונה, שווה?

אפשרות רכישת רכב 0 קילומטר מחברת הליסינג פותחת לכם עולם חדש של אפשרויות. בשורה התחתונה, רכישת רכב 0 קילומטר בליסינג היא ככל הנראה אחת מעסקאות רכישת הרכב החדש הכי טובות שתוכלו למצוא. כל היתרונות בעסקה אחת. הנה פירוט סיכום קצר שיתמצת לכם את היתרונות בעסקה:
רכב חדש: בעסקת רכישת רכב 0 ק"מ תיהנו מרכב חדש מהניילונים, שיעניק לכם חוויית נהיגה נהדרת, מערכות מתקדמות יותר וצורך מופחת בתחזוקה שוטפת של הרכב. בקיצור, כל היתרונות של רכב חדש שאתם לא מוכנים להתפשר עליהם.
מחיר: ה"יד הראשונה" של הרכב היא חברת הליסינג. הלקוח רוכש את הרכב החדש כ"יד שניה", מה שמוזיל משמעותית את עלות הרכב. יחד עם מסלולי תשלום נוחים מול חברת הליסינג, תוכלו ליהנות ממחיר אטרקטיבי ונוח שיאפשר גם לכם לרכוש רכב.
ערך הרכב: ירידת הערך המשמעותית בהעברת בעלות מיד ראשונה ליד שניה כבר התרחשה ואתם אלו שהרווחתם ממנה. מכאן ואילך, לא תצטרכו לדאוג יותר מירידת הערך של הרכב, שהרי אתם כבר בעלים כיד שניה על הרכב.