לא כל אחד מסוגל לשלוט ב-760 כ"ס מבלי לאבד את הראש והכביש. פורד תזמין כל לקוח שירכוש בארה"ב מוסטנג GT500 לקורס נהיגה מתקדמת על מסלול המרוצים. לדברי דייב פריסאק, מנהל קו המוצרים בפורד, "ל-GT500 יחידת הנעה ברמה של מכונית-על, והקורס הזה הוא חיוני אם רוצים לאפשר ללקוחות לנצל את רכבם בצורה מיטבית".
ה-GT500 שהוצגה בתחילת השנה היא המוסטנג החזקה ביותר מעולם, עם 760 כ"ס ממנוע V8 מוגדש בנפח 5.2 ליטר והנעה אחורית. אלה מאפשרים לה לזנק ל-100 קמ"ש ב-3.3 שניות בדרך ל-290 קמ"ש מרביים, כיום לא מספרים שוברי שיאים, אבל בהחלט מהקיצוניים ביותר בהתחשב בהנעה אחורית בלבד.
היא גם מצוידת בעזרים אווירודינמיים כמו כונסי אוויר מלפנים ועל מכסה המנוע המצמצמים את העלוי, או כנף אחורית ענקית מתכווננת ידנית המאפשרת עד 250 ק"ג של כוח הצמדה, בלמים ענקיים של ברמבו ואפשרות לצמיגי מישלין פיילוט ספורט קאפ 2 דביקים על חישוקי קרבון קלילים שמסייעים להפחתת המשקל הבלתי מוקפץ.
פורד מציינת כי קורס הנהיגה ימומן על-ידה עבור כל לקוח של המכונית וכי הוא יערך במסלול המרוצים שארלוט מוטור ספידוואי, צפון קרולינה. בקורס יתמקדו הנהגים בעיקר בבלימה נכונה, היגוי מדויק, כניסה מדויקת לפניה ויציאה ממנה, תוך היכרות עם מצבי נהיגה שונים. כמו כן יתורגל מצב "דראג" המיועד למיאוץ לרבע מייל (400 מטר), וכולל אפשרות לחימום הצמיגים האחוריים (על-ידי נעילת הבלמים הקדמיים וסחרור האחוריים), כמו-גם בקרת שיגור.