אחרי חטיבת המשאיות של טויוטה, הינו, ומהינדרה ההודית, יצרנית רכב נוספת בדרך לשימוש בפלטפורמה של REE אוטומוטיב הישראלית. NAVYA הצרפתית, המתמחה בשאטלים אוטונומיים, תפתח ביחד עם REE מערכת נהיגה אוטונומית ברמה 4 מתוך 5. מדובר בצעד ראשון בדרך למעבר של נאביה לשימוש בפלטפורמה החשמלית של REE, שתתחיל בקרוב להיסחר בנאסד"ק לאחר מיזוג עם ספאק אמריקאי, לפי שווי של 3.6 מיליארד דולר.
1 צפייה בגלריה
רכב שאטל של Navia הצרפתית
רכב שאטל של Navia הצרפתית
השאטל האוטונומי של Navia
(יח"צ)
נאביה הייתה הראשונה שהשיקה שאטלים בעלי כושר נהיגה עצמית, הפועלים בקמפוסים סגורים, או במסלולים קבועים בכביש ציבורי. עד כה מכרה כ-200 שאטלים ב-23 מדינות, מהם שניים בישראל הפועלים במתחם אוניברסיטת בר אילן, ובמתחם בית החולים תל השומר.
נאביה מתכננת להשתמש במערכת האוטונומית המשותפת ובפלטפורמה של REE גם ברכבי משלוחים ללא נהג. הפלטפורמה של החברה הישראלית, המצוידת בגלגלים שבתוכם מותקנים המנוע החשמלי, בולמי הזעזועים, הבלמים ומערכת ההיגוי, מפותחת בכמה גדלים. החל מאחד המיועד לרכב משולחים עירוני זעיר שיוכל להוביל קניות מהסופר, ועד פלטפורמה גדולה שיכולה לשמש אוטובוסים עירוניים קטנים.
טלי מילר, סמנכ"לית שותפויות אסטרטגיות ב-REE, מסרה כי "שילוב המומחיות של שתי החברות יאפשר פתרונות ניידות אוטונומיים שישנו את חוקי המשחק ויסיעו נוסעים וסחורות בצורה יעילה וחסכונית תוך תוך עמידה מלאה בתקני הבטיחות המחמירים".
אטיין הרמיט, מנכ"ל נאבייה, אמר כי "REE היא שחקנית מרכזית בתעשיית הרכב האוטונומי החשמלי. השותפות הזו עולה בקנה אחד עם האסטרטגיה של של נאביה לפריסת מערכות נהיגה אוטונומיות עם רכיבי הנעה בטוחים (היגוי, בלימה, מתלים, הנעה ושליטה) לזווית הגלגלים".