בכל יום מקבלים עשרות תלמידי ומורי נהיגה הודעה על ביטול הטסט שנועד להתבצע בשעות הקרובות, למרות שהוא נקבע כשלושה שבועות לפני כן. הנימוק: היעדר בוחן זמין. בחלק מהמקרים מקבלים התלמידים את ההודעה כאשר הם כבר בדרכם לאתר המבחן. עבור המורים מדובר בפגיעה כלכלית משמעותית, לאחר שהפסידו את התשלום עבור העמדת הרכב לטסט, וכבר לא יספיקו לקבוע שיעורי נהיגה לאותו זמן.
טלדור היא זכיינית הטסטים בתל ואביב, ירושלים ועד לדרום המדינה, אשר נרכשה לפני שנה בידי וואן טכנולוגיות. בחודשים האחרונים התמודדה החברה אמנם עם השבתת המבחנים בימי מבצע שומר חומות, אך במשרד התחבורה טוענים כי הדבר אינו מצדיק את רמת השירות הנמוכה שהיא מעניקה.
"התלמידים מתוסכלים ובאים אלינו בטענות, בזמן שגם אנחנו ניזוקים כלכלית", אומר שלמה יוספברג, יו"ר איגוד מורי הנהיגה. "לא יכול להיות שתלמיד מאילת שיוצא להיבחן בבאר שבע יגלה בדרך שהמבחן שלו בוטל, ושהוא נוסע לחינם".
ממשרד התחבורה נמסר כי "המשרד התריע בפני חברת טלדור על אי עמידה באמנת השירות שנקבעה על-ידי רשות הרישוי, בעקבות עלייה חריגה במספר ביטולי הבחינות מצד הזכיין שהתגברה מאוד בימים האחרונים. שרת התחבורה מרב מיכאלי רואה בחומרה רבה את התנהלות החברה והורתה לטפל בהן באופן מיידי".
מטלדור לא נמסרה תגובה.