את הנר הראשון של חנוכה הדליקו שרון ומיכאל נימרי, הוריה של עדן נימרי ז"ל, עם בנות הצוות מיחידת רוכב שמיים, שעליהן פיקדה בתם. עדן נרצחה בשבת השחורה בידי מחבלים שחדרו למוצב בנחל עוז, לאחר שניהלה נגדם בגבורה קרב יריות. הדלקת הנרות המשותפת הייתה המפגש הראשון של ההורים עם החיילות, חודשיים אחרי שחייהן ניצלו בזכות התושייה שגילתה עדן.
"דיברנו עם עדן ביום שישי, 6 באוקטובר", נזכרת האם. "היא הגיעה לנחל עוז מהצפון עם הצוות, הם היו אמורים להישאר שם עד יום שני". למחרת קיבלו ההורים את ההודעה האחרונה מבתם, ב־7:15 בבוקר. "היא כתבה שהיא בסדר, וביקשה שניכנס לממ"ד. היא דאגה לנו. את ההודעה ראינו כשעדן, ככל הנראה, כבר לא הייתה בחיים. כל השבת היינו בחוסר ודאות", מספר האב. "רצו שמועות שלוחמות נפצעו, אבל לא ידענו כלום. רק ביום שני בצהריים הודיעו לנו שעדן נהרגה".
1 צפייה בגלריה
yk13711762
yk13711762
(עדן נימרי ז”ל)
כשחיינית מצטיינת, לעדן, שהייתה חלק מנבחרת הנוער בשחייה תחרותית, הייתה האפשרות לבחור בשירות צבאי של ספורטאי מצטיין. "מצד אחד היא ראתה את עצמה ממשיכה לקולג' כמו כל ספורטאי מצטיין, מצד שני רצתה שירות משמעותי. כשהיא התקבלה לקורס טיס, זה היה שובר שוויון", מספר האב. "בדצמבר 2019 היא השתתפה באליפות האחרונה שלה בווינגייט, היה שם הרבה בכי. בינואר 2020 התגייסה, ולמרות שהרגישה טוב עם הטיסות, היא נשרה מהקורס. הציעו לה להישאר בחיל האוויר, אבל היא בחרה ביחידת רוכב שמיים של חיל התותחנים. בסיום המסלול הציעו לה להתחיל קורס קצינות, אבל היא סירבה. היא רצתה להרגיש קודם את השטח". אחרי זמן מה עדן יצאה לקורס קצינות, ועם סיומו חזרה ליחידה, לפקד על צוות. ביחידה גם פגשה את סגן ר', שהפך לבן זוגה. "היא הייתה אהבת חיי", אמר ל"ידיעות אחרונות" לאחר קבורתה, "היא הייתה 'פייטרית' וגאונה, בן אדם באמת משכמו ומעלה, ערכית ודואגת לפקודים שלה. היינו בקשר זוגי מדהים של שנתיים, עם המון תוכניות לעתיד".
מתקפת המחבלים האכזרית תפסה את עדן ובנות הצוות כשהן במגורי הבנות בבסיס. כשהחל האירוע יצרה עדן קשר עין עם הלוחמות שלה ואז טענה את נשקה ודרכה אותו. הלוחמות עשו כמותה. עדן נעמדה בפתח השמאלי של המיגונית והורתה לבנות האחרות לעמוד בפתח הימני. את המחבל הראשון חיסלו החיילות. לאחר מכן, כשמספר מחבלים נוספים הסתערו בירי וברימונים אל הפתח שאיבטחה עדן, הם נתקלו באש שהיא ירתה. בחסות העשן נסוגו שש תצפיתניות וארבע לוחמות למגורים, שם התבצרו עד שחולצו בחיים על ידי כוחות צנחנים ומגלן. עדן נרצחה.
"היא נלחמה כמו לביאה בשביל הבנות האחרות מול האויב הכי מפחיד שיש. עדן היא דוגמה בולטת אחת במלחמה זו לנשים לוחמות. בזכותה עשר לוחמות נשארו בחיים, עשר משפחות ניצלו".