בתקופה כזו של חוסר יציבות כלכלית, יותר ויותר אנשים צריכים להסתגל למציאות החדשה ולצמצם בהוצאות.
דווקא עכשיו, משפחות שמנסות להשאיר את הראש מעל למים נאלצות לרכוש גם מחשבים לצורך למידה מרחוק של ילדיהם. לא כל משפחה מסוגלת לרכוש מחשב חדש, וכאן נכנסת לתמונה הערבות ההדדית בתוך הקהילה.
כתבות נוספות במיזם "ניידים בקהילה":

פרוייקט "ניידים בקהילה" שנוצר בשיתוף פעולה בין ערוץ המעורבות של ynet ועמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, נותן מענה לצורך ההולך ועולה של אזרחים, בגילאים שונים, למחשבים וטאבלטים.
במסגרת המיזם אזרחים תורמים מחשב או טאבלט, תקין שאין להם צורך בו, מתנדבים מהקהילה משנעים את המחשב, ומתנדבים אחרים בודקים שהמחשבים תקינים ומבצעים הדרכה למי שצריך. המחשבים מועברים לילדים, לקשישים ולכל מי שזקוק בקהילה.
ניידים בקהילהניידים בקהילה
קרן (השמות המלאים שמור במערכת), גרושה ואם לשלושה ילדים ממרכז הארץ, עובדת בחברה להפקת אירועים. לפני 3 שנים, כשהיא התחילה את תהליך הגירושים היא קיבלה ליווי מעמותת 'פעמונים' שעוזרת למשפחות ללמוד כיצד להתנהל נכון כלכלית.
בזכות הליווי היא הצליחה להתאזן כלכלית. אך לפני כחצי שנה, עם קריסת שוק האירועים, קרן הוצאה לחל"ת והיא נאלצת להתמודד עם אתגרים חדשים.
לתרומת מחשב לחצו כאן

"בגלל כל הנסיבות והקשיים ביקשתי וקיבלתי ליווי נוסף מ'פעמונים' כדי להתאים את עצמי למצב החדש", מספרת קרן. "יש לי שלושה ילדים ששניים מהם בגילאי בית ספר, אחד מהפתרונות שהציעו לי הוא לקבל תרומת מחשב נייד במסגרת פרוייקט 'ניידים בקהילה'.
ניידים בקהילהניידים בקהילה
"כשהתחילה הקורונה לא היה לנו מחשב בבית, וחברה דאגה לי למחשב. חבר אחר דאג לנו לשולחן מחשב, ובן של חברה שלנו הביא לנו מצלמה למחשב.
בגלל ששניים מהילדים שלי לומדים בבית ספר יש התנגשות בשיעורים שלהם שמועברים מרחוק, ובאמצעות המחשב הנייד שקיבלנו במסגרת פרוייקט 'ניידים בקהילה' שניהם יוכלו להשתתף כמו שצריך בשיעורים. בתקופה המאתגרת הזאת גיליתי שתמיד יש מישהו שעוזר ואני מרגישה אסירת תודה".
גם בתה של קרן בת השמונה, יובל, שמחה שקיבלו את המחשב ואמרה לה: "איזה כיף אמא, עכשיו אני אוכל להתחבר לשיעור".
ניידים בקהילה - משפחת ממןניידים בקהילה - משפחת ממן
"שמחה לעזור למי שצריך"
ליאת מתל אביב, שהמחשב שתרמה נלקח ע"י מתנדבת בפרוייקט והועבר לקרן ומשפחתה מספרת: "היה לי מחשב נייד בבית שלא היה לנו בו צורך יותר. יש לנו מחשבים נוספים, ורציתי שמי באמת זקוק למחשב ייהנה ממנו. אני שמחה שיכולתי לעזור באופן ישיר ומיידי למשפחה שזקוקה לכך".
צפו בריאיון שמציג את המבצע באולפן ynet:
(צילום: משה מזרחי, אורי דוידוביץ, נדב אבס)
עידו לוטן, מנכ"ל עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, המחברת בין מתנדבים לעמותות מסכם: "הסיפור של קרן ומשפחתה הוא לא יוצא דופן. בתקופה הזאת יש משפחות רבות שבמקביל להתמודדות עם הקשיים הכלכליים צריכות לרכוש מחשב לצורך למידה מרחוק לילדיהם.
ניידים בקהילהניידים בקהילה
"יש עדיין משפחות רבות הזקוקות למחשבים"
לאלה שנקלעו לקשיים כלכליים רכישה כזאת היא בעייתית. אני גאה במתנדבים ובתורמים של ניידים בקהילה שמוציאים את הפרוייקט הזה לפועל. הפרוייקט פועל ב-18 רשויות מקומיות, ויש לנו שיתופי פעולה עם ארגונים כמו עמותת פעמונים ואחרים, שדואגים לחבר בינינו לבין מי שזקוק למחשב.
לתרומת מחשב לחצו כאן

"עד היום נתרמו למעלה מאלף מחשבים, אבל יש צורך גדול בתרומות נוספות של מחשבים", מסכם לוטן. "כל מי שיש לו מחשב תקין שאין לו צורך בו, מוזמן לתרום אותו. בפעולה פשוטה ממלאים את טופס התרומה, ומתנדבים מגיעים לאסוף את המחשב מביתו של התורם".
  • יש לכם מחשב או טאבלט תקין שאין לכם צורך בו? לחצו כאן.
  • להתנדבות בפרויקט במגוון דרכים, כמו שינוע המחשבים למי שזקוק להם, בדיקת תקינות המחשבים והדרכה על המחשבים לחצו כאן .
  • למציאת התנדבות בהתאמה אישית לפי מקום מגורים, שעות פנאי ותחומי עניין היכנסו לאתר רוח טובה.