אביה של שריפה: "איבדתי את המלכה שלי"
(צילום: חסן שעלאן)

מאות הגיעו אמש (יום ג') לבית משפחת אלטורי בלוד כדי לנחם הוריה של שריפה אבו מועמר, המורה שנהרגה שלשום מכדור תועה במהלך עימות חמוש בין משפחות ליד ביתה ברמלה. בזמן הירי עמדה אבו מועמר ליד החלון והכינה בקבוק חלב לבתה הפעוטה. ילדיה עמדו לידה כשנפגעה. מוקדם יותר התקיימה הלווייתה של אבו מועמר בלוד.
שריפה אבו מעמר המורה שנורתה בביתה הכינה קיר עם שמות הנרצחות בכיתה בה לימדהשריפה אבו מעמר המורה שנורתה בביתה הכינה קיר עם שמות הנרצחות בכיתה בה לימדה
( צילום: דרור, בתי חינוך)
שריפה אבו מעמר עם המורות בבית הספרשריפה אבו מעמר עם המורות בבית הספר
אבו מועמר וחברותיה לבית הספר, שלשום במהלך ההכנות לפתיחת הלימודים
שעות לפני שנהרגה ביקרה אבו מועמר את אביה בביתו בלוד. היא השאירה אצלו את ילדיה ונסעה לבית הספר שבו עבדה כדי להיערך לקליטת ההורים והילדים ביום פתיחת הלימודים. "אחרי שהיא חזרה הרגשתי עד כמה היא חיכתה ליום פתיחת הלימודים וכמה רצתה להפתיע את כולם", סיפר ל-ynet אביה סלימאן אלטורי: "היו אנשים שעבדו על סיום הסכסוך שבגללו פרצה הקטטה אבל לצערי לפני זה שריפה שילמה בחייה".
"היא הייתה כל החיים שלי", סיפר, "נהגה להגיע אליי הביתה, לחבק אותי ולומר 'אבא, אני גאה בך. אתה איש נהדר'". על עבודתה כמורה בבית הספר דרור ברמלה סיפר: "מאז שהתחילה לעבוד בבית הספר, היא עשתה בו שינויים אדירים. היא הייתה בקשרים טובים עם כולם".
הלוויתה של שריפה אבו מעמר בלודהלוויתה של שריפה אבו מעמר בלוד
הלוויתה של שריפה אבו מועמר בלוד

שריפה אבו מעמר וההכנות שעשתה לפתיחת שנת הלימודיםשריפה אבו מעמר וההכנות שעשתה לפתיחת שנת הלימודים
שריפה אבו מועמר וההכנות שעשתה לפתיחת שנת הלימודים
בית הספר דרור שבו עבדה שריפה אבו מועמר
(צילום: אבי חי)

מוקדם יותר עצרה המשטרה חשודים במעורבות בירי ומעצרם של שלושה הוארך: האחד בעשרה ימים ועוד שניים בשישה ימים. המשטרה ממשיכה במצוד אחר חשודים נוספים.
על רוב פרטי החקירה מוטל צו איסור פרסום. מאז שעות הלילה הזרימה המשטרה כוחות גדולים לאזור גן חק"ל ברמלה על מנת למנוע מהמשפחות היריבות לפגוע שוב אחת בשנייה. מהחקירה עולה כי בין שתי משפחות בשכונה יש סכסוך ותיק, שבמסגרתו היו כמה אירועי אלימות - הקודם לפני שבועיים.
אביה סיכם: "איבדנו אותה ועכשיו הילדים ישאלו כל הזמן 'איפה אמא? מתי היא תחזור אלינו?'. זה אסון מזעזע. לא צפיתי שאאבד את המלכה שלי. חייבים להפסיק את האלימות בחברה הערבית".
שריפה אבו מעמר המורה שנורתה בביתה הכינה קיר עם שמות הנרצחות בכיתה בה לימדהשריפה אבו מעמר המורה שנורתה בביתה הכינה קיר עם שמות הנרצחות בכיתה בה לימדה
קיר הזיכרון לנשים שנרצחו שיזמה אבו מועמר בבית הספר דרור
אבו מועמר הייתה מורה פעילה וחברת הנהלה מוערכת בבית הספר "דרור". בשנתיים האחרונות היא פעלה בבית הספר להגברת המודעות בנושא אלימות כלפי נשים ולקחה חלק פעיל במחאת הנשים מאז 2018. תלמידיה צפויים להפגין נגד האלימות ברמלה ואלימות נגד נשים.
"ידה הייתה בכל. היא כזאת שיכולה בחיוך ובמבט לפתור את כל הבעיות", סיפר דובר רשת החינוך "דרור" ישראל, תומר שמוקלר. "ב-2018 שריפה עשתה קיר זיכרון בבית הספר לנשים היהודיות והערביות שנרצחו וכתבה את זה בצורה שהילדים יתחברו 'ל-36 ילדים נרצחה אמא'. בהתחלה התלמידים לא הגיבו לקיר הזיכרון. הם היו אומרים 'אולי הרצח היה מוצדק', אבל עם הזמן, שריפה ומורים נוספים סיפרו את הסיפורים של הנשים שנרצחו והצליחו לגרום לתלמידים להפנים את הנושא".
בשבועות הקרובים יקוימו שיחות ומפגשים עם התלמידים בליווי גורמים מקצועיים של רשת "דרור" ושל עיריית רמלה כדי לסייע להם להתמודד עם האובדן.
פרסום ראשוני: 23:04 , 01.09.20