שוטרים בכניסה לבית שמש בעקבות הסגר הלילישוטרים בכניסה לבית שמש בעקבות הסגר הלילי
עוצר לילי בבית שמש. לקראת סגר שני
(צילום: AP)
לקראת הסגר השני שיוטל על אזרחי ישראל ביום שישי הקרוב בשעה 14:00, ויימשך שלושה שבועות לפחות, משרד הבריאות פרסם היום (שלישי) הנחיות מעודכנות בנוגע להגבלות התנועה, פעילות העסקים והשירותים - ומתווה התפילות בבתי הכנסת.
במשרד הדגישו כי ההנחיות הללו כפופות לאישור הממשלה והכנסת, וכי ייתכנו בהן שינויים.
הנחיות הגבלת תנועה ותפילות בחגיםהנחיות הגבלת תנועה ותפילות בחגים
לפי עדכון משרד הבריאות, שחלקים ממנו היו ידועים, מיום שישי מקומות העבודה לא יקבלו קהל. עסקים בתחום המסחר, התרבות והפנאי ייסגרו, כמו גם בריכות שחיה, חדרי כושר ומסעדות - ייסגרו.
גם מערכת החינוך תיסגר, למעט מסגרות החינוך המיוחד, פנימיות וחריגים נוספים. התקהלויות יוגבלו עד 10 אנשים בחלל סגור, ועד 20 אנשים בחלל פתוח.
בנוסף, תוטל הגבלת תנועה ביציאה מהבית של עד 500 מטרים, למעט במקרים של הגעה וחזרה למקומות עבודה מורשים, קניות מזון ותרופות, קבלת שירותים חיוניים, וכן עבור קבלת טיפולים רפואיים ובהם טיפולים פסיכולוגיים. עוד יותרו השתתפות בהפגנות, טבילת אישה במקווה, השתתפות בהלוויה, הגעה להליכים משפטיים וכן העברה של קטין שהוריו חיים בנפרד.
מנכ"ל משרד הבריאות ל-ynet: "מי שייסע למשפחה בחג - יישאר שבועיים"
(צילום: אורי דוידוביץ)

הנחיות הגבלת תנועה ותפילות בחגיםהנחיות הגבלת תנועה ותפילות בחגים
הנחיות הגבלת תנועה ותפילות בחגיםהנחיות הגבלת תנועה ותפילות בחגים
הנחיות הגבלת תנועה ותפילות בחגיםהנחיות הגבלת תנועה ותפילות בחגים
עוד עודכנו הנחיות התפילות בבתי הכנסת. לפי משרד הבריאות, בראש השנה וביום כיפור יתאפשרו תפילות בשטח פתוח בהשתתפות של עד 20 מתפללים בקפסולות קבועות, תוך סימון והפרדת מקומות. בשטח סגור יורשו להתפלל עד 10 אנשים. ביתר ימי החג יתאפשרו תפילות באופן מדורג במתווה של קפסולות ושמירת מרחק.
ההחלטה על הטלת הסגר, ברקע הזינוק בתחלואה בקורונה, התקבלה ביום ראשון האחרון. בתום יותר משמונה שעות של ישיבת הממשלה, אישרו השרים ברוב קולות את הסגר השני. השרים זאב אלקין ואסף זמיר הצביעו נגד, השרים איציק שמולי ואופיר אקוניס נמנעו, והשאר תמכו.
עוד הוחלט אז כי לקראת תום תקופת הסגר המקורית תיערך הערכת מצב שבה יוחלט אם להאריך את ההגבלות. ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע על הסגר בהצהרה מיוחדת, שהועברה ב-ynet בשידור חי.