1 צפייה בגלריה
יפה בן דוד בדיון בבית הדין האזורי לעבודה
יפה בן דוד בדיון בבית הדין האזורי לעבודה
יפה בן דוד בדיון בבית הדין האזורי לעבודה
(צילום: מוטי קמחי)
האיום המיידי לשביתה ביום פתיחת הלימודים מחר (יום ג') נדחה להמשך השבוע: הסתדרות המורים הודיעה הבוקר לבית הדין האזורי לעבודה בבת ים שהיא מסכימה לדחות את השביתה ליום חמישי, ועד אז יתנהל משא ומתן בסוגיית המורים בסיכון.
מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד איימה בשביתה. היא דרשה לאפשר לגננות ולמורים בסיכון בכיתות א' ו-ב' ללמד מהבית, אך במשרד החינוך דחו את בקשתה.
במשרד טוענים שבקבוצת גילים זו אין אפשרות ללמד מהבית, וכעת נבחנת הצעת בית המשפט שלפיה בספטמבר יופנו מורות וגננות הסבורות שהן מצויות בקבוצת סיכון לרופא תעסוקתי, שיקבע האם הן אכן בסיכון.
יפה בן דויד בבית הדין, אתמול
(צילום: עמית הובר)

עם תום הדיון אתמול אמרה בן דויד ל-ynet: "אני חושבת שהשופטת הבינה את מה שאנחנו אומרים כבר ממרץ, שבפני מקבלי ההחלטות אין נתונים. זורקים כל מיני מספרים של מורים בסיכון. ציפיתי שמנכ"לי משרדי החינוך והבריאות יתייצבו לדיון כי מדובר בחיי אדם. זה לא קרה - אז השופטת חייבה זאת".
אתמול הציע בית הדין פשרה שלפיה יחול על המורות והגננות בסיכון הסדר שלא יפגע בשכרן והן לא יוצאו לחל"ת. כמו כן, ייבחנו אמצעי המיגון הראויים לגננות. נציגת הסתדרות המורים, עו"ד ארנה לין, אמרה בתגובה כי ההסתדרות מציעה מתווה ביניים עד 18 בספטמבר - ראש השנה - וחידוש הדיון ב-21 בספטמבר כדי שבית המשפט יוכל ללוות את התיק.
לפי ההצעה, "כל מי שמחזיק באישור על מצב סיכון מרופא תעסוקתי או רופא משפחה - ויש בודדים כאלה - לא יעבוד וינצל את ימי המחלה. בתקופת הביניים ייבדקו כל עובדי ההוראה בגנים ובכיתות א' ו-ב' על-ידי רופא תעסוקתי. מי שייקבע כי הוא נמצא בסיכון יוכל לא לעבוד ולנצל את ימי המחלה. מי שלא - ישוב מיד לעבוד והימים שבהם לא עבד ינוכו משכרו. כמו כן, כל מי שעומד בתנאים לפרישה מוקדמת ונמצא בסיכון - יוכל לעשות זאת. אף אחד לא ייצא לחל"ת".