ציד תור מצויציד תור מצוי
תורים מצויים
(צילום: ירון צ'רקה)
יום אחד בלבד שהחלה עונת ציד חיות הבר, ציידים תועדו היום (רביעי) יורים למוות בתורים מצויים, ציפור בסכנת הכחדה. ציד התור המצוי הותר על ידי רשות הטבע והגנים למרות פנייתה החברה להגנת הטבע לאסור את ציד הציפור, שחלה ירידה חדה באוכלוסייתה.
ציד תור מצויציד תור מצוי
צייד
(צילום: ירון צ'רקה)
התיעד צולם הבוקר מאזור אגמון החולה על ידי ירון צ'רקה. "המשך ציד של תורים בישראל, איננו מתקבל על הדעת", נמסר מהחברה להגנת הטבע. "מדובר במין שהוגדר על ידי ארגון הגנת הטבע של האו"ם, כמין בסכנת הכחדה עולמית. צייד התורים, השלווים ועוד כמה מינים, נעשה לצורך הנאתם של הציידים בלבד. מינים אלו לא מזיקים ואין שום הצדקה בצייד שלהם. הלחץ על חיות הבר של ישראל, הולך וגובר ואין מקום יותר, לציד "ספורטיבי", למטרות של פנאי והנאה, בוודאי לא כשמדובר במינים בסכנת הכחדה, כמו השליו הנודד והתור המצוי".
ציד תור מצויציד תור מצוי
ציד תור מצוי
(צילום: ירון צ'רקה)
בפניית החברה להגנת הטבע לעצור את ציד התור המצוי, נכתב: "ב - 30 השנים האחרונות, חלה ירידה של עד 50% בכמות האוכלוסייה הדוגרת של התור המצוי. ולמרות זאת, היא מצויה עדיין ברשימת המינים המותרים לציד. אם לא ננקוט בצעדים משמעותיים להגנה על התורים, ובראש ובראשונה הוצאתו מרשימת המינים המותרים בציד, קיים חשש ממשי כי קול התור לא ימשיך להישמע יותר בישראל. אנו פונים אליכם, על מנת שתאסרו במסגרת רישיונות הציד הקרובים, את הציד של התור המצוי".
ציד תור מצויציד תור מצוי
ציד תור מצוי
(צילום: ירון צ'רקה)
תור מצויתור מצוי
תור מצוי בטבע
(צילום: אורי קולקר)
לפני כחודשיים, יצאו החברה להגנת הטבע, תנו לחיות לחיות ואנימלס, בקמפיין ציבורי, שמטרתו ביטול הציד "הספורטיבי" בישראל והחמרת הענישה על ציד בלתי חוקי. במסגרת הקמפיין, הגישו חברות הכנסת מיקי חיימוביץ' וקטי שטרית, לפני כשבועיים, ביחד עם עוד 17 חברי כנסת, הצעת חוק, שנועדה לבטל את הציד "הספורטיבי" בישראל ולהחמיר את הענישה על ציד בלתי חוקי.