תיעוד מעצרו של זהבי: "ארבעה שוטרים עליי?"

פרסום ראשון: כוכב הכדורגל ערן זהבי, שנעצר היום (שישי) בעקבות מסיבה שערך בביתו שבסביון, זעם על השוטרים וצעק לעברם, בין היתר: "נגמרו האנסים, נגמרו הרוצחים?". לחבריו קרא לצלם את המעצר.
"נגמרו האנסים?". מעצרו של זהבי"נגמרו האנסים?". מעצרו של זהבי
"נגמרו האנסים?". מעצרו של זהבי
 "אל תיגע בי, בושה וחרפה". זהבי והשוטרים "אל תיגע בי, בושה וחרפה". זהבי והשוטרים
"אל תיגע בי, בושה וחרפה". זהבי והשוטרים
זהבי טען במהלך המעצר כי "על רעש בין שתיים לארבע הגיעו ארבעה שוטרים, כל הכבוד", ואמר לאחד השוטרים "אל תיגע בי". חבריו קראו לעבר השוטרים "בושה וחרפה".
מקורביו של זהבי אמרו כי "זה יצא מכלל פרופורציה, לא הייתה שום סיבה למעצר שלו". קפטן בית"ר ירושלים שנכח גם הוא במסיבה, עידן ורד, אמר כי "ערן לא קילל. כל המעצר המוגזם הזה קרה בגלל שמדובר בערן זהבי".
זהבי נעצר בעקבות מסיבה שערך בביתו שבסביון. השוטרים טענו כי כוכב הכדורגל הפריע להם במילוי תפקידם - ולכן הובילו אותו אזוק לתחנת המשטרה. בשעה זו הוא עדיין נמצא בתחנת מסובים של משטרת מחוז תל אביב לצורך גביית עדות, וההערכות הן שישוחרר בתום החקירה. יו"ר מכבי תל אביב בכדורסל, עורך הדין שמעון מזרחי, הגיע לתחנת המשטרה במהלך החקירה.
עורך דינו של זהבי: "כשל התנהגותי של השוטרים"
(צילום: שחר גולדשטיין)

 לפני המעצר: ערן זהבי עם סטורי מהמסיבה לפני המעצר: ערן זהבי עם סטורי מהמסיבה
לפני המעצר: ערן זהבי עם סטורי מהמסיבה
(צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של ערן זהבי)
מהמשטרה נמסר כי בעקבות כמה תלונות שהגיעו למוקד 100 על השמעת מוזיקה רועשת בשעות מנוחה במסיבה שנערכה בסביון, הגיעו למקום שוטרים: "השוטרים פעלו להפסקתו של הרעש, ואולם בעל המקום הפריע לשוטרים במילוי תפקידם, סירב להזדהות, קילל אותם ואף הפנה לעברם איומים. בשלב זה הודיעו לבעל המקום כי הוא מעוכב, ולנוכח התנגדותו הוא נעצר ונלקח לחקירה בתחנה".
במשטרה אמרו כי זהבי התחצף לשוטרים ואמר להם כשביקשו ממנו להזדהות: "אתם מכירים אותי, אני אפרסם את כל המקרה". לדברי השוטרים, הוא טרק בפניהם את השער - ובשלב זה הודיעו לו השוטרים כי הוא מעוכב בחשד להפרעה לשוטר במילוי תפקידו ואיומים.
לדברי עדי ראייה, ראש המועצה הגיע יחד עם השוטרים לביתו של זהבי וביקש בעצמו להנמיך את המוזיקה. הם הוסיפו כי בין הצדדים פרץ ויכוח גדול שבמהלכו אמרו השוטרים לזהבי כי הוא מעוכב לחקירה.
מהמועצה המקומית סביון נמסר: "דווקא בימים אלה, כאשר מדינת ישראל כולה נמצאת בימים דרוכים ועושה מהלכים כואבים למניעת הדבקה, אירועים כאלה הם שעלולים לגרום להפצה המונית ולעליית תחלואה חמורה בסביון. החוק וההנחיות לא מבדילים בין ערן זהבי לכל תושב אחר ביישוב. מידת הפרסום אינה מהווה כל הצדקה להפרעה או פגיעה מכל סוג שהיא בקהילה. מועצת סביון תפעל בכל הכלים כנגד אלה שיפעלו בניגוד לחוקים ולהנחיות".
עו"ד עדי כרמלי, שמייצג את זהבי, מסר בתגובה: "אנחנו כרגע בבירור מול פיקוד התחנה, בזמן הקרוב האירוע ייכנס לפרופורציה ויסתיים".
איתי בלומנטל השתתף בהכנת הכתבה