2 צפייה בגלריה
ישיבת ממשלה
ישיבת ממשלה
נתניהו וגנץ
(צילום: רויטרס)
גורם בכיר בליכוד אמר אמש (שלישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו זועם על ראש הממשלה החליפי בני גנץ ועל מפלגת כחול לבן, אשר לדעתו "משיקולים פוליטיים מכשילים את הצעדים הדרושים לבלימת המחלה והצלת חיים". בכיר בכחול לבן האשים בתגובה את נתניהו בהסרת אחריות.
לדברי אותו גורם בכיר בליכוד, "חוסר האחריות של כחול לבן מוביל בהכרח לסגר מלא ומחירים כלכליים מיותרים. גנץ התנגד היום לכל צעד לבלימת התפשטות הקורונה שיכול למנוע את הצורך בסגר כללי בהמשך".
הוא הוסיף: "גנץ וכחול לבן חייבים להפסיק מיד את המשחק הפוליטי בענייני הקורונה שמסכן את חייהם של אזרחי ישראל. כיוון שממשלת האחדות מחייבת החלטות בהסכמה בין הליכוד וכחול לבן, הם מטרפדים כל החלטה שלא תואמת את השיקולים הפופוליסטיים שלהם".
בכיר בכחול לבן מסר בתגובה: "במקום להסיר אחריות מניהול משבר הקורונה, נתניהו צריך לתת לצה"ל לנצח ולמשרד הביטחון לפקד על המערכה בשטח. זה לא זמן לפוליטיקה, ולא לשום קרב שאינו בשיקום הכלכלה, הבריאות והחברה. מוטב להתרכז בלהעביר את הכסף לחשבונות העצמאים שעדיין ממתינים לו. יש מי שדואג להם ויש מי שבורח מאחריות".
2 צפייה בגלריה
הסכם קואליציוני
הסכם קואליציוני
ההסכם בין הליכוד וכחול לבן. קבינט פיוס? לא ממש
הדברים של נתניהו מגיעים אחרי שגנץ התנגד להמלצת המל"ל להחליט על מגבלות דרמטיות בתוך ימים אם תימשך העליה בתחלואה. בין ההמלצות אשר הוצגו בדיון מיוחד שקיים רה"מ אתמול בהשתתפות שרים, בכירי משרד הבריאות ומומחים חיצוניים: הטלת מגבלת התקהלויות של 10 בני אדם; סגירת בתי הכנסת והישיבות; העברת מסעדות למשלוחים בלבד; סגירת בריכות השחיה ומכוני הכושר, כולל הבריכות בבתי המלון; סגירת חופי הים; העברת הקייטנות ובית הספר של הקיץ לקפסולות ועוד. רה"מ החליפי בני גנץ אמר ש"לא נכון לקבל החלטות על מגבלות נוספות לפני שעברו שבועיים מהמגבלות האחרונות שעליהם הוחלט וצריך לבדוק מה ההשפעה שלהן. צריך להחזיר את אמון הציבור".
לשיחה רבת המשתתפים זומן גם מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר משה בר סימן טוב, שהוביל את הסגר הקודם. בדיון אמר בר סימן טוב כי בניגוד לדבריו של גנץ, יש להחיל את ההגבלות באופן מיידי.
בדיון סוכם שאם התחלואה תמשיך לעלות המגבלות יובאו בעוד כמה ימים לממשלה או לקבינט הקורונה.