ב-19 בפברואר, קרטון מלא בעובש סוף סוף הגיע לידיו של גיל. היתה זו גיטרת בס יד-שנייה של קיסל, שהזמין מאיביי (eBay). היא הגיעה אליו אחרי 93 ימים של המתנה, שכללה אי ודאות, תלאות וטרטורים.
ב-19 בנובמבר, גיל, תושב אשקלון, זכה בגיטרה במכירה פומבית באיביי, שערך מוכר פרטי מגרמניה. הוא שילם בפייפל והעדכון האחרון שקיבל לגבי החבילה, היה ב-26 בנובמבר משדה התעופה בפרנקפורט: הגיטרה יצאה לדרך.
3 צפייה בגלריה
גיטרה משלוח עובש דואר
גיטרה משלוח עובש דואר
לאחר שלושה חודשים - קרטון מלא בעובש עם הגיטרה בתוכו הגיע לידי הקונה
"שילמתי על הגיטרה 584 אירו ועל המשלוח כ-72 אירו", הוא מספר. "והחבילה נעלמה. ניסיונות לאיתור החבילה לא צלחו. הזמנתי מעל 10 גיטרות, מארה"ב ומיפן. הכי הרבה שלקח להן להגיע היה שבועיים אני חושב.
"בערך חודשיים אחרי ההזמנה, בינואר, מספר ימים לפני שנגמרת ההגנה של איביי, חזרה אלי נציגה של איביי בעקבות פניית ynet. היא סייעה לי בפתיחת מחלוקת וקיבלתי זיכוי מלא מאיביי אחרי שלושה ימים. היה לי קצת לא נעים לחכות עד היום האחרון, אבל מאוד רציתי שהחבילה תגיע".
3 צפייה בגלריה
גיטרה משלוח עובש דואר
גיטרה משלוח עובש דואר
המשלוח של הגיטרה

אחרי שצצה בארץ קוטלגה כ"יבוא מסחרי"

לפתע, ב-27 בינואר, חודשיים אחרי העדכון האחרון שקיבל על החבילה, התעדכן מספר המעקב שלה. כעת צוין שהחבילה התקבלה בארץ מגרמניה. ב-2 בפברואר שוב נתקבל עדכון: ניסיון המסירה נכשל ונשלחה הודעה.
"לא נעשה כל ניסיון מסירה", הוא מספר. "למחרת הגיעה הודעה לתיבת הדואר, לפיה החבילה מעוכבת כי מדובר ביבוא מסחרי והיא תשוחרר אחרי הגשת הצהרת יבוא מעמיל מכס. כמובן ש'השירות כרוך בתשלום' וכן בצירוף מסמכים כמו רישיון יבוא, חשבון ספק ואישור מהמשרד הממשלתי הרלוונטי.
"אחרי פנייה ל-ynet, פנתה אלי מישהי מדואר ישראל שהתנצלה ואמרה שהפריט קוטלג ככלי נגינה ברבים במקום כלי נגינה ביחיד. היא אמרה שהחבילה תגיע לאשקלון עד 10 בפברואר. כבר פניתי למוכר ואמרתי לו שהחבילה תגיע ושאשלם לו מינוס עלות המשלוח, ושיפנה ל-DHL (החברה ששילחה את הגיטרה בגרמניה מ.ק) לבקש החזר. החבילה לא הגיעה בתאריך זה והעובדת של דואר ישראל הפסיקה לענות לי".
3 צפייה בגלריה
גיטרה משלוח עובש דואר
גיטרה משלוח עובש דואר
התיק של הגיטרה. "העובש מהקרטון הגיע גם אליו"
פנייה שלישית ל-ynet הניבה הבטחה: החבילה תגיע אליו עד הבית. רק שהנציגים בדואר לא שמעו על ההבטחה הזאת. "חוזרת אלי נציגה אחרת ששואלת אותי האם אני מגיע לאסוף את החבילה", הוא מספר.
בסופו של דבר, ב-19 בפברואר, קיבל עוד הודעה, שהחבילה שלו נמצאת במרכז דואר שליחים באשדוד. גיל הגיע למקום כדי לאסוף את החבילה. המראה לא היה מלבב. הארגז בתוכו נשלחה החבילה נמסר לו כשהוא מפוצץ בעובש. העובש הגיע גם לקייס של הגיטרה ואף חדר לתא אחד, אבל החבילה, בסופם של שלושה חודשים - סוף סוף הגיעה.
מדואר ישראל נמסר בתגובה כי "אנו מתנצלים על עוגמת הנפש שנגרמה ללקוח. הוא שהה במכס זמן רב (עקב טעות של הדואר מ.ק). לצערנו, אין באפשרותנו לתחקר האם הרטיבות נגרמה בישראל או בעת המשלוח מחו"ל".
פרסום ראשוני: 07:26 , 21.02.20